Co brát za vitamíny, než se začneme snažit o miminko?

barunka1985
11. pro 2014

Zdravim a chci se rovnou zeptat. Od ledna už nebudu brát antikoncepci asi po 13letech sem tam s pauzou a budeme se snažit o miminko. co je dobré brát za vitamíny už ted? kyselinu listovou, nebo něco jiného?
k doktoru zatím nejdu, protože se právě ted chystám změnit.

sendoska
11. pro 2014

Ahoj 🙂 já myslím že ted nemusíš brát nic . a od ledna až vysadíš tak ber kyselinu listovou - jinak já brala antikoncepci 8 let a hned jak jsme vysadila jsme brala listovku a těhotenství se hned zadařilo 🙂

terezapetrova
11. pro 2014

@barunka1985 listovka ma zacit brat asi 3 mesice před otehotnenim, ja ještě brala navíc B-complex

zuzibuzi
11. pro 2014

Ahoj od dubna se snazime o miminko.uz 2 mesice beru kyselinu listovou a vitamin E. Je to dobra volba diky

lucifereeek
11. pro 2014

napřed jsem nebrala nic, ale pak listovku s b-komplexem

barunka1985
autor
11. pro 2014

a k čemu ten B-komplex?

zuzibuzi
11. pro 2014

Takze je lepsi b-komplex nez vitamin E. A vam b-komplex pomohdik

barunka1985
autor
11. pro 2014

Tak jsem byla v lékárně a mám listovku a fembion ale ten az od ledna

espada
12. pro 2014

@barunka1985 jen listovku

espada
12. pro 2014

@terezapetrova Na co B-komplex? Navíc se z něj hrozně tloustne.

terezapetrova
12. pro 2014

@espada B-complex pozitivne pusobi na vajíčka a tudíž i na otehotneni, jestli to chces vedet podrobneji, zeptam se manžela a ještě napisu. A s tim tloustnutím ja s nim tu zkušenost rozhodne nemam a myslim si, ze je to jako se vsim jinym - tezko se "věci" daji paušalizovat 😉

espada
14. pro 2014

@terezapetrova Aha. Tak o souvislosti s otěhotněním nevím. Ale to tloustnutí znám ze zkušenosti svého bývalého přítele. Bral to kdysi kvůli oparům či co a dost přibral a doktoři mu řekli, že je to z toho. Nevím no.

luccy.luccy
14. pro 2014

@barunka1985 Ahoj, myslím, že stačí kyselina listová a spíš všeobecně upravit životní styl. Žádný alkohol, minimálně kávy a čaje, samozřejmě nekouřit. 🙂 já jsem to tak udělala a zadařilo se se štastným koncem. Po druhé jsem vitaminy sice brala, ale pila jsem ať už alkohol nebo kávu a černý čaj a dopadlo to špatně. Možná náhoda, ale to je moje zkušenost. 🙂 tak ať se zadaří.