Clostilbegyt po roce snažení

zvladarova
14. led 2021

Ahoj holky,
jdu si pro radu.

Rok se snažíme s partnerem o miminko, ale nedaří se. Tak mi gynekoložka nechala udělat testy z krve a AMH jsem měla hodnotu 0,7 a tak mi předepsala clostilbegyt (4 balení).
Dávkování 1-0-1 od 3.dne MS do 7.dne MS, poté bych měla jít 14DC na UTZ, aby zkontrolovala folikuly.
Pokud by tohle nezabralo tak by se na podzim zkoušelo IVF.

1. Otázka tedy zní jsou 4 krabičky v pořádku, když všude na internetu se píše, že se předepisuje maximálně na 3M a pak musí být 3M pauza?

2. Otázka je zda můžeme mít s partnerem normálně sex, nebo musíme čekat po UTZ?

Napište mi prosím vaše zkušenosti a postřehy prosím.

Děkuji.

klokanka31
14. led 2021

@zvladarova Jasně že můžete, kdybyste čekali na ultrazvuk, taky byste mohli minout... Já brala clostíka v kuse teda mnohem dýl než 3 měsíce 😮 ale nepomohl.

aselluska
14. led 2021

1. Někde jsem četla, že 3 balení se předepisují vzhledem k tomu, že to je poměrně velká nálož hormonů a neměli by se užívat déle. Samozřejmě jsou případy, že lékař předepsal i na půl roku kvůli opravdu nízké hladině.
2. Utz se dělá (měl by ne všichni lékaři to dodržují) aby se zjistil počet folikulů. Pokud je připraveno více folíků, je možnost vícečetného těhotenství. To je napsané i v letáku. V tomto případě lékaře může styk "zakázat" nebo prostě nedoporučit. Ale když se snažíš a chceš a víš, že možnost je, kolik už takových bylo ... Třeba můj gynekolog se na to úplně vykašlal. Řekl jen, že si mám při menstruaci přijít pro další balení.

Pokud ti můžu nedoporučit a nemáš to do Prahy daleko, zkusila bych čínskou medicínu. Tyto léky co uvádíš nám nepomohly, až čínská. Dle gynekologa nebyla možnost přirozeného otěhotnění.

zvladarova
autor
14. led 2021

@klokanka31 děkuji, mám docela bobky ze to taky nezabere

zvladarova
autor
14. led 2021

@aselluska děkuji z vaší zprávu. Budu doufat že mi tyto prášky zaberou. Bohužel na tyto věci jako je čínská medicína nevěřím, ale děkuji za tip.

klokanka31
14. led 2021

@zvladarova To by ale nemusela být žádná katastrofa, já nakonec otěhotněla přirozenou cestou. A bez ms, takže podle doktorky taky nebyla šance ☺

aselluska
14. led 2021

@zvladarova tak jsem nevěřila a přes všechny prognózy neplodnosti hned první měsíc po užívání jsme věděli,bude budeme rodiči 😉 budu držet palce

zvladarova
autor
14. led 2021

@klokanka31 nemusela, jen už mám problémy od roku 2016 s cystami(co 2 roky laparoskopie) a teď nízká hodnota AMH tak proto ten strach

zvladarova
autor
14. led 2021

@aselluska děkuji 🙂

klokanka31
14. led 2021

@zvladarova Aha 😞 tak snad ti to vyjde 🍀 jako co jsem četla tak spoustě holek clostík pomohl.

zvladarova
autor
15. led 2021

@klokanka31 tak budu doufat, děkuji za zprávy 🙂

madamas
15. led 2021

Já bych před užíváním ještě doplnila spermiogram. Přece jen je to opravdu nálož pro tělo tak aby byla jistota že to má smysl 😉

madamas
15. led 2021

Jo a ještě bych si pohlídala zda lékařka kontroluje výšku sliznice, Clostylbegyt jí může snížit a embryjko se pak nemá kam zavrtat. Já teda ještě ,,vyžrala" všechny vedlejší účinky vč.poruchy vidění, ale doktor v CARu říkal že až v takovém rozsahu to není tak časté, že na oční musel poslat jen mě a ještě jednu pacientku. Je fajn, že vás lékařka bude hlídat, nechápu jak někteří gyn takový lék předepisují jako lentilky a ani u toho nehlídají cyklus 😣

zvladarova
autor
15. led 2021

@madamas prave ze zbytek je ok, je to jen u mě .. hlídat by mě doktorka měla, když tam pak mám jít na UTZ, tak snad nic nepodcení..
tak to mě mrzí, že jste schytala všechny vedlejší účinky.. doufám, že to nebudu mít taky 🙂) mně teda řekla dr, že je to BEZ vedlejších účinků

misicka03
15. led 2021

@zvladarova mě pomohl hned na poprvé, ale nedopadlo to.. Ale už mám prostě tu naději, že zas zabere a bude to dobrý 🙂 a měla jsem to neběhnutý na dvojky a jako vedlejší příznaky jsem měla pálení žáhy a návaly horka

zvladarova
autor
15. led 2021

@misicka03 tak to mě mrzí a budu držet palce při dalším pokusu

misicka03
15. led 2021

@zvladarova já měla vedlejší příznaky pálení žáhy a návaly horka.. A měla jsem náběh na dvojky 🙂

madamas
15. led 2021

@zvladarova no.. zřejmě nečetla příbalový leták😆 Já jsem třetí den užívání myslela že mám mrtvici, pak jsem vytáhla ten příbalový leták kde jsou dva odstavce vedlejších účinků a měla jsem jasno 😆 ale co jsem četla tak většině žen to nic nedělá nebo jen drobné obtíže. Takže určitě od toho neodrazuji.

aselluska
15. led 2021

@madamas ano, lékař nejdřív udělá spermiogram než předepíše hormony, aby je nebrala "zbytečně". Teda aspoň my to tak měli

siima12
15. led 2021

Taky jsem brala nedávno. Nejdřív jsem brala 1 denně. Další měsíc to samé jen jednu. A 3 měsíc 1-0-1 pak mi říkala že by další měsíc dala poslední dávku a tu nejvyšší. Aby se mi tam neudělala cysta. Ale další už neberu mám pozitivní těhotenský test. Tak jdu 21.1 na první kontrolu🙂 taky mi kontrolovali vajíčka

zvladarova
autor
15. led 2021

@madamas no ona mi hlavně když jsem k ní přecházela prvotně chtěla nasadit HA i když jsem jí říkala, že se snažíme o miminko tak asi moc nevnímá některý věci 😀 já do toho půjdu tak jako tak i kdybych měla mít týden v kuse hlavu v záchodu 🤷🏻‍♀️😀

zvladarova
autor
15. led 2021

@siima12 mně dala rovnou dávkování 1-0-1 když mám AMH jen 0,7 (v 25letech) tak doufám, že to zabere co nejdřív.. napsala mi rovnou 4 balení na jeden recept a prej to nejde psát vzdycky jedno balení každej měsíc tak jsem zvědavá, jestli mi nezbydou balení 😀
Každopádně gratuluji k pozitivnímu TT 🍀

madamas
15. led 2021

@zvladarova já měla problém že jsem neviděla metr před sebe, v autě docela blbý 😆 kupodivu jsem zvládala teď lépe stimulaci k ivf, i když taky žádná sláva... Asi to na mě všechno působí prostě špatně, někdo ani neví že něco bere 🤔

siima12
15. led 2021

@zvladarova Děkuji myslím že to pomáhá 🙂 brala jsem ještě ultrogestan ten beru do teď. Přeji ať se zadaří 😊

zvladarova
autor
15. led 2021

@madamas jezis tak to bych se zblaznila bejt slepa jak patrona 😀

zvladarova
autor
15. led 2021

@siima12 tak mně zatim napsala jen clostik a nic jiného k tomu

madamas
15. led 2021

@zvladarova spíš se mi dvojil obraz, přes to takové jakoby čáry..no já musím mít vždycky něco extra..ale neboj, doktor opravdu říkal že jsem jedná z mála. Četla jsem tu že holky měli nějaké drobné poruchy vidění, ale nic co by je až tak obtěžovalo.

zvladarova
autor
16. led 2021

@madamas ja to tady právě taky projela a našla jsem jen pár lehkých jako je nevolnost a bolest hlavy tak snad mě čeká maximálně tohle

janinne7
16. led 2021

@zvladarova ahoj, mam uplne stejny pripad!
Beru je 3 mesice uz v kuse a bohizel se nezdarilo.
Zitra se ma dostavit perioda a ja opet nasazuju dalsi uz ctvrtou etapu prasku!
Prvni 3 cykly jsem u doktora nebyla, nema na me prostor, takze jsem zmenila doktora a s tim jsem domluvena, ze hned jak se dostavi MS zavolam si, a objednaji me na 12 den na ultrazvuk. Tento doktor mi rekl, ze mam leky uzivat od prvniho dne MS do 5. dne. Ted jsem brala treti den az sedmy den.
Musim ale teda rict, ze me boli desne bricho a to kdyz je ta obulace a ted kdyz to mam dostat. Bolesti jsou dost ostre. Nemohu koleno pritahnout k brichu.
Doktorka rikala ze doporucuje uzivat max pul roku, ze je riziko rakoviny vsjecniku...

zvladarova
autor
17. led 2021

@janinne7 tak to mě naštěstí bude hlídat.. kdyby neměla tak bych do toho asi jít nechtěla ... tak snad když tě teď budou hlídat tak budeš vědět proč to nezafungovalo

janinne7
18. led 2021

@zvladarova vubec sem nevedela ze se to takhle hlidat musi, az nedavno jsem to zacla vyhledavat, prave kdyz zacli ty bolesti...
verila jsem lekari, ze vi co dela...
Tak ted uvidime ☺️