Čím podpořit otěhotnění?

hanicka96
14. črc 2017

Ahoj ženy! Píši svůj první příspěvek a doufám, že se najde někdo kdo mi poradí. 🙂
Je mi 21let a od svých 16let mám autoimunitní hepatitidu - onemocnění jater. A tak doktor který mě léčí doporučuje abych otěhotněla co nejdříve. Můj stav je momentálně řekněme dlouhodobě stabilizovaný a tak by to šlo. Moje nemoc je léčitelná, ale nevyléčitelná. Chronická. Takže se mi stav může kdykoliv zhoršit. S přítelem jsme spolu 2roky a z toho spolu 1,5roku bydlíme. Přítel je zdráv, je mu 24 a pracuje jako opravář kamionu a aut. Já pracuji jako recepční ve stavební firmě. Tak to je trošku o Nás :D ;). Oba rodinu moc chceme, ale upřímně bychom ještě nějaký ten rok počkali... jenže jsme si oba vědomí toho jak to všechno je, ale určitě to nevnímáme/nebereme tak, že musíme! Chceme. 🙂 Koupila jsem si femibion 1 který chci začít užívat. A tak jsem se chtěla zeptat jestli s ním má někdo zkušenost? Stačí ho brát 3 měsíce a pak se můžeme začít snažit? A co bych mohla ještě dalšího užívat při plánování těhotenství? A to samé přítel? Nějaké vitamíny pro může? Jinak nechceme tlačit na pilu jak se říká, ale spíš tomu chceme nechat volný průběh. 🙂 Snad se časem zadaří! Moc děkuji za vaše přečtení a případné odpovědi. Krásný víkend. 🙂

biedronca
14. črc 2017

Super rozhodnutí 🙂 pokud mohu raději začněte se snažit hned ted, co nejdříve. Ono bohužel, to může trvat klidně i rok a více než se zadaří. Né všichni mají štěstí,že třeba po 2 měsících aktivního snažení se poštěstí. Opravdu je to zázrak, kdyz se vajíčko oplodní a uhnízdí se. Takže směle do toho,a nečekejte!
Ja piju bylinky Kontryhel (srovnání cyklu, srovnání hormonů, podpora plodnost) a oba s přítelem dlabeme obyčejnou kyselinu listovou (vitamin). Moje gyn. mi doporučila jeste NOSifoL (ale 1 balení - 30 sáčků 650 kc).
Začněte si dělat ovulační testy, a jakmile bude ovulace (na testu budou 2 čárky z nich ta vlevo bude výraznější, nebo silnější),tak nastane za dalších 12 - 24 hodiny ovulace a snažte se 🙂
Zajděte si na gynekologii, at vas prohlédne že je vše v pořádku, řeknetě že se chcete snažit i miminko a doktorka Vam uz rekne a poradí více a hlavně vzhledem k vaší nemoci.
Nečekejte a snažte se, než se to podaří uplynou nějaké měsíce. .. Hodně štěstí!

kecafon
24. črc 2017

Femibion nevím,nemám s tím zkušenosti,ale já,když jsme plánovali mimíse,tak jsem začla brát Ogestan,je v něm hodně listovky,omaga 3 a jod+vitamíny a nic víc.Doplnila jsem to zdravějším stravováním a pohybem a když se zadařilo,jela jsem na Ogestanu dál až do konce kojení.Balení je na měsíc a seženeš ho do 400,-ale bývají slevové akce,tak to hlídat.Hodně štěstíčka😉

apollena
26. črc 2017

Ahoj všem,
zbyly mi nějaké preparáty z doby snažení, pokud byste měly zájem, více info do zpráv 🙂