Braní Utrogestanu v dalším cyklu. Stejně nebo déle?

snazimese
29. říj 2019

Krásný podvečer všem. Dne 14.9. jsem byla u svého gyndaře s tím, že se nám nedaří otěhotnět a napsal mi Utrogestan, který teď beru od 14 DC do 25 DC formou polykání (1-0-1) i přes to, že jsem mu říkala, že ovulaci mám až v rozmezí 16-19 DC. Teď ho teda beru tak jak mi řekl doktor, ale myslím si, že po jeho vysazení mi ms normálně přijde.. Mám příští cyklus ho brát tak jak mi bylo řečeno nebo ho nasadit dýl? Co jsem četla, tak se hodně píše, že ovulaci blokuje, ale můj doktor mi říkal, že to takový vliv nemá.. Jsem z toho celá zmatená.. Díky za každou radu a zkušenosti 🙂

jituli84
29. říj 2019

@snazimese Já brala až když jsem těhu byla, na udržení..

zuzita15
29. říj 2019

@snazimese ja taky brala az jako tehu na udrzeni... kdyz jsem ho brala po KET, tak mi MS blokoval a po vysazeni prisla do par dni. Co dela s ovulaci teda nevim

snazimese
autor
29. říj 2019

Tak holt uvidím, budu ho asi teda brát tak jak mi doktor řekl...

lilian2111
29. říj 2019

Brala bych po ovulaci jinak opravdu nedojde při jeho braní

amazonkajanik
30. říj 2019

Mě doktorka dala na srovnání ms duphaston a do dvou měsíců jsem byla těhotná. Po 6letech snažení a 3 biochemickych těhotenství a jednom neprosperujicim .

snazimese
autor
30. říj 2019

@lilian2111 taky nad tim prave premyslim podle.toho co vsechno ctu, ale bojim se, aby mi nerozhazel cyklus, mam ho jinak krasne pravidelny.. Nevim teda, proc mi ho napsal od 15 DC, kdyz jsem mu rikala, ze ovulaci mam v rozmezi 16-18 DC az..

hasara33
30. říj 2019

@snazimese Ahoj, jestli víš jistě, že ovulaci máš a tvůj cyklus je také víceméně pravidelný tak nevidím jediný důvod proč do sebe zbytečně cpát hormony 😉

lilian2111
30. říj 2019

@snazimese Tak bych fakt nasadila až po proběhlé ovulaci když víš kdy je 🙂 doktoři tohle moc neřeší, pro ne je vyřešeno napsáním receptu a tím to pro ne tak nějak většinou konci...

gruyerre
30. říj 2019

@snazimese Taky radím brát až po ovulaci. Spousta doktorů nevěří, že dokážeme poznat, kdy máme ovulaci, takže ten tvůj je toho nejspíš příkladem a proto ti doporučil brát rutinně od 14.dne.

snazimese
autor
30. říj 2019

@hasara33 ano, ovulaci mam (overeno x mesici mereni BT i ovu testy), ale mam problem s nizsi sliznici a delkou lutealni faze, kterou mam jen 10 dni. Navic se nam nedari uz hodne dlouho...

@lilian2111
@gruyerre Pristi cyklus teda nasadim az po ovulaci a uvidim. Popripadne i uvidim, co mi rekne dal, pokud by to takhle nevyslo a kdyztak zacnu premyslet nad zmenou lekare..

hasara33
30. říj 2019

@snazimese Dobrá, ale v tom případě utrogestan ber až po ovulaci, určitě ne před ní 😉 jak dlouho se snažíte jestli se smím zeptat? A partner je v pořádku? ☺️

gruyerre
30. říj 2019

@snazimese na nízkou delozni sliznici mi hrozně pomohl kontryhelový čaj, mivala jsem ji na konci cyklu méně než 1 mm, hned první měsíc pití kontryhelu byla 4 mm.

vineta
30. říj 2019

@snazimese Na prodloužení luteální fáze se doporučuje pyridoxin (vitamín B6), je volně prodejný.

Utrogestan je progesteron, hladina progesteronu se zvedá (respektive má zvedat) po ovulaci. Pokud se hladina progesteronu zvyšuje před ovulací, tak by k ovulaci ani nemělo dojít, tuším, že na tomhle principu funguje hormonální antikoncepce. Při IUI se utrogestan má obvykle brát od následujícího dne po výkonu, tj. po ovulaci. Nejsem ale žádný expert, tak se třeba mýlím... naslepo bych to nebrala.