Biochemické těhotenství, slabá menstruace. Můžeme se hned snažit?

eruwie89
26. dub 2024

Ahoj,

Před týdnem jsem zjistila, ze jsem tehotna. Po vynechání jsem si udělala test a byl pozitivni. Ale skončilo to dřív než to začalo.

Mam za sebou už potrat a čekala jsem silnější MS. Ale bylo to hrozně slabe. 3 dny malinko krvaceni a pak jen 3 dny spineni.

Dneska jsme byla na kontrole zda je vše ok a je. Sliznici mám teď 7dc 4mm. Řekla, že by se snažila až další měsíc. Ale hodně čtu, že biochemicke není vlastně potrat a můžeme se snazit hned. Co myslíte?

Další věc. Po ovulaci mám hned po 8 dnech spineni co se 11 dpo presmykne v MS. Dala mi nějaký prasek s hormonem, abych méně spinila. Pomohlo to někomu?
Beru ještě inofolic a piju kontryhel (to mi řekla ať raději nepíšu nevíte proč?)
Děkuji

rosalindamelinda
26. dub 2024

Ahojky, no a jaký potrat máš za sebou, spontánní nebo byla revize?
Protože pokud jsi 7.dc a máš sliznici jenom 4mm, tak to je celkem málo. Taková sliznice se vyskytuje už na zač.mens.cyklu, třeba třetí den cyklu už bývá 4 mm. Aby to bylo pochopitelné pro srovnání, tak během PL dnů má být sliznice vysoká 9-12mm. Pro uhnízdění je ještě vhodná výška tak 8 mm. Cary sice používají i nižší hodnoty, ale řekněme si narovinu, že to není ono. Navíc Cary zato mají zaplacené, tak proč ne že.
Špinění během cyklu je taky špatně, správně se moc špinit nemá. Jaký lék jsi dostala-jaký prášek s hormonem? Musíš napsat název, takto naslepo nevíme...
Inofolic ok, ten je asi nejlepší. Ten kontryhelový čaj ti lékařka nedoporučila právě proto, že ti dala ten lék. Léky x bylinné čaje se někdy mezi sebou nesnesou, jsou tam možné kontraindikace. Všeobecně se to ví, že pokud máš léky, tak bylinky už vysazuješ.

klokanka31
26. dub 2024

@eruwie89 Já bych nečekala a pokoušela se dál. Já takhle měsíc po biochemku otěhotněla, a mám z toho krásnou dceru 😊

eruwie89
autor
26. dub 2024

@rosalindamelinda první potrat kdysi přirozený. Pan jsem normálně otehotnela a mám syna. Teď 4 měsíc po vysazeni HA biochemicke odešlo samo po týdením zpoždění.
Spinila jsem i u prvního potratu i během toho tehotenstvi se synem.

Předepsala mi lek s progesteronem. Není to utrogestan, ale ještě ho nemám doma. Název začínal na "p". V pondělí vyzvednu. Mám ho brát od ovulace 10 dnů.

Jinak k výšce sliznice mi řekla, že to je normální 🤷‍♀️. Asi myslela po potratu. Já dokrvacela teprve včera, ikdyz jsem 7dc. Minulý cyklus byla ovulace až 18dc. Třeba to ještě naroste🙈.

eruwie89
autor
26. dub 2024

@klokanka31 dekuji

rosalindamelinda
29. dub 2024

@eruwie89 Ahojky, vyzvedla jsi ten lék, co jsi tedy dostala? Při špinění je vhodné nasadit do druhé fáze cyklu Prg, četla jsem, že právě časté špinění může znamenat také nedostatek Prg. Nejlépe se ale nedostatek Prg ověřuje krevním testem, po ovulaci se za 7 dní odebere krev a udělá se test na hodnotu Prg. Tohle ti lékařka nenabídla?
Pokud ti dává rovnou Prg bez krevního testu, tak předpokládám, že si to aspon ověřila UZ vyšetřením? Na správné nasazení Prg je vždy potřeba udělat Folikulometrii, odsledovat ovulaci a hned po ovulaci Prg nasadit. Nenechej si nasadit Prg nebo si ho sama nedávaj, pokud ti lékařka nezkontroluje ovu na Uz. Jinak Prg zablokuje ovulaci.
Výšku sliznice by ti měla říct opět v číslech, abys věděla, jak dorůstá, vždy se ptej.