2 měsíce po přerušení těhotenství - můžeme se už snažit?

adelaa1234
29. říj 2020

Zdravím holky, mám otázku.. 25. srpna mi museli udělat přerušení těhotenství, protože miminko nerostlo a bylo špatné srdíčko .. a teď k té otázce , myslíte , že je ještě brzy snažit se znovu ? Strašně miminko chci a nemůžu si pomoci , ale zase na druhou stránku se bojím, aby to nebylo moc brzy po tom přerušení .

j.a.n.i
29. říj 2020

@adelaa1234 Hele šestinedělí si dodržela, takže bych tomu klidně nechala volný průběh, ono stejně pokud tělo nebude připravené, tak neotěhotníš.

nikishkaaaa
29. říj 2020

@adelaa1234 zalezi, jak si preruseni podstoupila. Ja musela taky kvuli zamlklemu tehotenstvi 15.8., vybrala jsem si potratove tablety a ne revizi. Je to pry setrnejsi a snazit jsme se mohli po 2 menstruacich. U revize pry 3-6 mesicu, je to pry mnohem vetsi zasah do delohy a ta se musi zregenerovat, jinak pry hrozi dalsi potrat. U tech tablet to pry funguje jako spontanni potrat, takze se telo vycistilo samo. Tak mi to bylo receno, tak nevim...

adelaa1234
autor
29. říj 2020

@nikishkaaaa měla jsem revizi , mě právě každý říká něco jiného 🙁 kamarádka to musela také podstoupit a za 2 měsíce byla znovu těhotná a bylo vše v pořádku 🤷🏻‍♀️ Tak já teď právě nevím

andelka
29. říj 2020

@adelaa1234 taky záleží v kolikátém týdnu to bylo. Pokud v prvních týdnech, a už jsi v pořádku, ms naběhla, tak bych už pomalu začala zkoušet.
Já jsem byla 31.1., zamlklé v 19 tt, takže porod a revize. Ms po 5 týdnech přišla, kontrola v pořádku, další cykly bez problémů pravidelné,takže po třetí ms jsme tomu dali zelenou. Povedlo se hned, všechno bylo v pořádku, malý se narodil do roka.

luci_ela
29. říj 2020

První těhotenství nedopadlo, plod poškodil hematom a v 8tt jsem podstoupila revizi. Bylo mi řečeno s dalším snažením počkat alespoň 6 měsíců vzhledem i k mým ostatním problémům. No a otěhotněla jsem 3 měsíce po revizi a teď mám 3letou dračici a s chlapečkem jsem ve 24tt

krisvm
29. říj 2020

@adelaa1234 ja jsem mela revizi ted a rekli mi, ze klidne se muzeme snazit hned, jen by nedoporucovali pred uplne prvni ms. ale hned po ni klidne jo. rekla jsem, ze asi zacneme az po vanocich, abychom se trochu "uklidnili", tak se me ptali, jestli chci antikoncepci, to mi prislo trochu mimo, ale zeptat se asi museli. to, ze zacit se muzeme po prvni menstruaci, mi rekli tri ruzni doktori (protoze tam, kam chodim, me vysetruje pokazde nekdo jiny skoro) 🙂

adelaa1234
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
adelaa1234
autor
29. říj 2020

@krisvm vážně ? Tak každý říká něco jiného koukám, mě v nemocnici po revizi řekli , že až po 6 měsících 🤦🏻‍♀️ Ale co, necháme tomu volný průběh a třeba se povede 😊🥰

adelaa1234
autor
29. říj 2020

@luci_ela děkuji za názor 😊 tohle bylo řečený i mě , ale přijde mi to strašně dlouhý čekat půl roku 🤦🏻‍♀️ Uvidíme , s přítelem miminko moc chceme, tak to zkusíme, necháme tomu volný průběh a třeba se povede dříve 😊❤️

adelaa1234
autor
29. říj 2020

@andelka bylo to v 6+4 tt , měla jsem začínat 11tt , ale podle velikosti plodu to bylo 6+4 no 😞.. měsíčky jsem po revizi měla už 2x a vše v pořádku .. proto se tady ptám radši , zda to tak některá měla, že nedodržela tu pauzu 6 měsíců a snažili se o miminko dříve 😊😊

krisvm
29. říj 2020

@adelaa1234 mozna zalezi i na tom, kvuli cemu to bylo. ja mela prazdny gestacni vacek, a proste rekli mi tohle.. ale cetla jsem uz pred tim, ze kazdy rika neco jineho, kdyz jsem hledala odpovedi ja 🙂 jak jsem rekla, my budeme znovu zkouset po vanocich, to je dva mesice po ... takze myslim, ze byt tebou, uz bych ten prubeh dala 🙂

luci_ela
29. říj 2020

@adelaa1234 Tak já měla a stále mám rozsáhlou endometriózu, takže z toho důvodu nám doporučili čekat těch 6 měsíců. Hlavně jsem to nešla špatně psychicky, těhotenství bylo po 5 letech snažení. Takže jsme to opravdu chtěli nechat, e jak jsme na to nemysleli, tak to vyšlo samo takhle brzy. Revize byla v Říjnu 2016, a na začátku ledna 2017 jsem zjistila že jsem těhotná. Poe výpočtu došlo k oplodnění mezi 24-26 prosincem 2016. Tedy za 2 měsíce po revizi 🙂 pokud nemáš jiné zdr problémy, asi bych nečekala tak dlouho. Hlavně záleží na tom jak ty sama ce cítíš

andelka
29. říj 2020

@adelaa1234 no tak po zt v 1 trimestru je 6 měsíců čekání fakt zbytečně dlouho. To snad jedině kdyby byly nějaké problémy, nebo se čekalo na nějaké vyšetření, výsledky..Být tebou tak už se pomalu chystám na smažení, jestli se psychicky cítíš.

terezanovotna30
29. říj 2020

Moje zkušenost - dvě ms po revizi jsem nechala proběhnout, třetí už nedorazila. Teď tu mám zdravé měsíční miminko ☺. Držím palce!

adelaa1234
autor
29. říj 2020

Moc vám všem děkuji za názory ❤️❤️ Tak se s přítelem budeme snažit dal a doufám , ze už bude vše v pořádku 🙏💋🙏

amazonkajanik
29. říj 2020

@adelaa1234 záleží v jak staré bylo těhotenství a co na to doktor. Ségra "rodila" císařem mrtvé v 5.měsíci a musela čekat 2 roky,než mohli zkoušet znova. Ale bylo to také tím,že to byla původně dvojčata,kdy jeden umřel v 3.měsíci (prý se plod vstřebá) a ten druhý nakonec odešel taky. Já měla buď biochemka,nebo max 8tt kdy stačilo v jednom případě dodržet 6nedělí a mohli jsme zkoušet nanovo

inkheart
29. říj 2020

My jsme se začali snažit třetí cyklus po revizi a teď mám zdravého klucika, kterého jsme počali hned na první pokus po té revizi. Půl roku je zbytečně dlouho, tolik bych nevydržela čekat. Řekla bych, že to je věc názoru. Mně řekl gynekolog ty 3 měsíce.

adelaa1234
autor
30. říj 2020

Tak vám moc děkuji holky ❤️ Přítel mi včera řekl , že to zkusíme. Že prý napíšeme Ježískovi😂💋
Tak snad to vyjde a bude vše v pořádku 🥰

loylii
30. říj 2020

@nikishkaaaa mám za sebou obojí, jak tablety, tak revizi. Tablety byly pro mě mnohonásobně horší. Ještě 7 měsíců po “zakroku” jsem měla total rozhazenou MS a psychicky jsem si ty 2 dny, kdy se tablety podávají pěkně vyzrala. Za to po revizi, jsem s tím proste byla tak nějak smirená a v rukou lékařů. První MS přišla za 25 dni a druhá už neprisla😃... Při revizi sice mechanicky zásah do těla, ale tělo funkční..
Ale k otázce zakladatelky, pockala bych 6 týdnu a sup na to. Tělo si řekne.. když bude chtít byt těhotné, proste bude. Mě moc pomohl Kontryhel na dorůstani sliznice. Femibion jsem brala porad v kuse. Z jednoho tehu do druheho😇 Držím palce a určo se povede! Tělo je pohnojene.

nikishkaaaa
30. říj 2020

@loylii ja mela potratove tbl. zavedeny vaginalne v jeden den, po 3 hodinach. Za me co se tyka bolesti uplne v pohode, psychicky jsem byla rada, ze jsem mohla byt se starsi dcerkou doma a nemusela byt hospitalizovana a pod narkozou. Jinak me ztrata "ditete" velmi mrzeloa, coz by mrzela i pri potratu spontannim nebo revizi. Menstruaci jsem dostala ukazkove po 6 tydnech a dalsi prisla take naprosto normalne, cyklus mi to nerozhodilo, ale kazda jsme jina...jsem rada, ze jsem volila zpusob, kdy se mi nikdo v tele nemusel hrabat a neriskovala jsem poraneni delohy, jak se to stalo bohuzel u revize kamaradce. Ke snaze otehotnet jsem napsala zakladatelce, co bylo receno mne. Jak se rozhodne je jen na ni, verim, ze i nazory lekaru se ohledne doby cekani ruzni...jen jsem bohuzel cetla i prispevky, kdy se uspechane otehotneni nevyplatilo, sama jsem take hledala po potratu stejne diskuze, takze ja se rozhodla doporucenou dobu dodrzet, ale to je opravdu kazdeho rozhodnuti...verim, ze dalsi tehotenstvi dopadne nam vsem dobre, ktere potkala stejna smutna zkusenost.

nikishkaaaa
30. říj 2020

@adelaa1234 moc držím všem, které nas to potkalo pěsti! 😊

loylii
30. říj 2020

@nikishkaaaa tak to ano, já měla potratové pilulky k polykání. Spolknou se, tím se hormonalne zastaví činnost těla. Dva dny na to se spolknou další a to je na vyloučení z těla. Větší hrůzu jsem nezažila. No nic, nebudem negativní a prejeme zakladatelce už jen samé štěstí..😍🙏

lucbednar
3. lis 2020

Ahoj, já jsem měla SP 10+3 po ZT 8+2 bez revize v červnu tohoto roku, proběhly 2 MS a zase pozitivní test, opět ZT zjištěno v 9+4, plod odpovídal 6+3, čekala jsem na SP skoro 14 dní, a stejně mne museli po dvou dnech akutně dočistit, plodové vejce zůstalo v děložním hrdle a spustilo masivní krvácení, ztratila jsem litr krve. Při propouštění mi doktorka řekla, že stačí nechat projít 1-2 MS a děloha bude zase připravena. My jdeme ale v prosinci na vyšetření, chránit se nebudeme, ale rozhodně nebudu hroutit ovulaci a plodný dny. Držím palce 🍀

michaelarousova
5. lis 2020

@adelaa1234 ja potratila cca v 6tt sla na revizi a dodrzela jsem sestinedeli a hned jsem zas otehotnela☺️Ted mam 2,5 leteho chlaoecka☺️Ale doktorka doporucovala 3 mesice pockat☺️