První dávka hexa vakcíny. Co mám očekávat?

zrzinda
10. kvě 2021

Ahoj! Zítra jdeme s dvouměsíčním miminkem na první dávku hexy.
Mám z toho strach 😔
Co mám po očkování čekat? Měly vaše děti nějaké reakce po?

jjasmina
10. kvě 2021

@zrzinda zdá se mi, že sme byli ve 3 měsících a bez reakce, bude jí 15 měsíců a musím říct, že po žádném očkování horečku neměla ještě

pipi_puncocha
10. kvě 2021

Taky jsem měla z první dávky velký respekt a reakce žádná.

klokanka31
10. kvě 2021

@zrzinda Naše malá po 1.dávce byla naprosto v pohodě. Po 2.dávce víceméně taky, jen 2 dny spala, budila se jen na jídlo. A 3.nás čeká za dva týdny tak z toho mám taky obavy...🙁

makkyv
10. kvě 2021

@zrzinda My po první dávce vůbec žádná reakce, úplně v pohodě.. jen trošku spinkala, druhá už byla o chlup horší, měla zvýšenou teplotu, ale pak zase úplně v pohodě 🙂

emillyhk
10. kvě 2021

Očkovali jsme v jedenácti týdnech spolu s Prevenarem. Plánujeme všechna očkování spíš na odpoledne, tak aby se po příjezdu domů najedl a šel spát. Takže večer po očkování naprosto v pohodě, v klidu spal. Ráno se vzbudil s úsměvem, ale potom celé dopoledne proplakal, tak jsme dali Paralen, vyspal se a ok.

keksik002
11. kvě 2021

@zrzinda necekejte nic, cim vic budete ve stresu tim horsi reakce mimco bude mit ;)

lenickakl
11. kvě 2021

nic

cilkat
11. kvě 2021

Po první dávce byl syn trochu spavější (jinými slovy prospal zbytek dne), ale jinak tam reakce nebyla žádná.
Horší byla druhá dávka, kde už měl teploty. Pak jsme pochopily, že musíme držet dlouhé rozestupy... Jdete už ve dvou měsících, z čehož usuzuju, že vaše lékařka očkuje spíš dřív, než později. Doporučuji si ohlídat, že druhá dávka nebude hned v tom nejkratším možném termínu - tj za dva měsíce (ona to bude i půlka července a možná bude dost vedro)... směrovala bych ji až tak na konec srpna/začátek září. Zvlášť pokud byste mezi to vkládali i Prevenar nebo něc dalšího.

treasurka
11. kvě 2021

Po první nic, po druhé trošku teplota.

janikas85
11. kvě 2021

Po hexe+prevenaru neměla dcera žádnou reakci...ani po jedné dávce

katule1990
11. kvě 2021

@zrzinda Po první dávce (dopoledne) měl syn v 9 večer horečku 38,5, sraženo Nurofenem. V 5 ráno zase horečka 39, znovu sraženo Nurofenem, druhý den zvýšená teplota. Dávali společně s Prevenarem.
Po drhuhé dávce měl horečku ve 2 ráno zase 39, sraženo Nurofenem, celý druhý den teplota 38-38,5. To jsem nechala dát už samostatně. Nutno říct, že horečka synovi nijak nevadila, normálně se smál, hrál si. To mu víc vadily prdečky, na které trpí. Já jsem z těch teplot byla špatná víc než on 😀.

korin
11. kvě 2021

Syn měl po první dávce 39,5. To bylo pro mě coby prvomatku poněkud stresující. Mladší děti byly v pohodě prakticky po každém očkování.