Pediacel. Měl by někdo zájem objednat?

xtina123
1. únor 2020

Holky, svého prvního syna jsem nechala očkovat Pediacelem (bylo to v roce 2019) a bylo to super, bez reakci. Teď chci pro druhého taky a uvazuji, ze si přes jednu lékárnu nechám objednat Pediacel z Kanady. Jedno balení je ale 5 ampuli a mně stačí 3 (očkovací schéma 2+1, první ve 4m, druhá v 6 a treti v roce). Takže bych objednala pro celkem 5 miminek. Měl by také někdo zájem?

krupka3
2. únor 2020

Ahoj, pokud ty sama potrebujes 3 ampule z peti, tak to neni pro pet miminek... nebo mas na mysli, ze vezmes 3 baleni? Me osobne by to asi zajimalo, ale cetla jsem, ze kdyz se objednava z Kanady, musi ti dr predepsat nejaky prodlouzeny recept, a pak se to tu musi jeste nejak schvalovat (nepamatuji si presne, mozna ty budes vedet, pripadne to dohledam znovu).

xtina123
autor
2. únor 2020

@krupka3 Dohledej, prosím.

marcicek84
2. únor 2020

@xtina123 no pokud ma s tim receptem
@krupka3 pravdu,tak asi to nepujde moc zkoordinovat s ostatnimi...

krupka3
2. únor 2020

@xtina123
@marcicek84 Kurna zeny, a ja si ted za boha nemuzu vzpomenout, kde jsem to cetla, a pritom to bylo zrovna v poslednich dnech.... musim si zapremyslet, az budu mit doma klid.

krupka3
2. únor 2020

@xtina123
@marcicek84 Uz to mam. Omlouvam se za desinformaci, spletlo se mi vice informaci z tohoto komentare dohromady. Info tady.

xtina123
autor
2. únor 2020

@krupka3 Ok, děkuji 🙂

mish_ka
2. únor 2020

Možná bych měla zájem pro obě děti, ale staršímu je 3,5, tak nejdřív zkusím probrat s pediatrem, jestli by mu to ještě píchla. Kdyžtak dám vědět. Jak moc na to spěcháš?

holka_zelenooka
2. únor 2020

Já potřebuju už jen třetí vakcínu, dvě jsme už očkovali, to by taky šlo? Nebo budeš objednávat vždy balíček po třech?😊

krupka3
2. únor 2020

No a je to teda ten Pediacel nebo Pentavac? A neni na to potreba zadny recept? A ptala ses uz pediatra, jestli to pak normalne naockuje? Co to stoji? Ja bych pripadne zajem mela taky, vsechny davky.

xtina123
autor
2. únor 2020

Pediatr mít problém nebude. Jsem v takové fázi, ze přes známou z lékárny se snažíme zjistit, odkud by se to dalo v pohodě přes tu lékárnu dotáhnout. A zjistil, ze celkem v pohodě z Kanady. Ale co jsem pochopila tedka od ni z mailu, tak jedna krabicka, která obsahuje 5x 0,5 ml stojí včetně dopravy 17 tisíc. Což je teda mazec, no :(

xtina123
autor
2. únor 2020

@mish_ka Potrebuju na květen, ale je to extrémně drahé...viz můj nový komentář pro všechny.

xtina123
autor
2. únor 2020

@holka_zelenooka jeden balíček je prave po 5, takže by mi 2 ampule zbyly...nevim, proč to tak blbě balí. Každopádně za těch 5 ampuli chtějí 17 tisíc. Pokud bych do toho šla, koupila by sis teda aspoň tu jednu?

xtina123
autor
2. únor 2020

@krupka3 Tohle je Pediacel. Pentavac budem taky zjišťovat. Za tento Pediacel z Kanady chtějí 17 tisíc za 5 ampuli. Sranda :D

krupka3
2. únor 2020

@xtina123 Tyjo to je dost sila. Ale pokud by byl k sehnani, bude treba zjistit spoustu dalsich veci - ohledne legislativyz pediatra atd.

xtina123
autor
2. únor 2020

@krupka3 U nos to je v SUKLU, takže pohoda...je to registované. A můj pediatr taky v pohodě...u prvního syna jsem taky měla pediacel...před rokem

marreee
8. únor 2020

@xtina123 ahoj mam zajem kdyby bylo

marreee
8. únor 2020

@xtina123 budu s ockem teprva zacinat, ale urcite bych radeji toto nez hexu, jen abych to trefila s tou expirackou:/

marreee
8. únor 2020

@krupka3 ahoj zdravim, holky prosim jestli to nejak resite a muzete toho mit vic budu moc vdecna za info, diky

holka_zelenooka
13. únor 2020

@xtina123 Ahojky, nakonec ne, já ji sehnala jinak, ozvala se mi známá, co jí dvě zbyly. Je to ale drahota. Nehrotila bych to, pokud je to takhle drahé, myslím, ze to za to nestojí, já mám osvícenou pediatričku, co ví, že je pediacel dobrý, a stejně je i pro hexacimu, která podle ní opravdu ty následné reakce mívá málokdy.

holka_zelenooka
13. únor 2020

Myslím si, ze důležitější, než čím očkovat, je kdy. Já odložila na 8mesiců a měla jsem z toho super pocit. Očkovala bych alespoň v půl roce až a s důsledným dbaním na to, aby bylo mimi zdravé i všichni v jeho okolí (To proto, že člověk nikdy neví, s jakou nemocí může imunita bojovat a střelit do toho očkování může být opravdu pro organismus náročný) A to je myslím důležitější, Než čím. A potom bedlivě sledovat reakce po prvním očkování, pak po druhém, a mělo by ti být v klidu. To říkám proto, že nejčastější případy nejtěžších reakcí na očkování byli v případě, že jsi zanedbaly první a druhé špatné reakce organismu.

marreee
13. únor 2020

@holka_zelenooka diky, ockovalas pak jeste necim? Z nepovinnych?

janamariemarketa
2. bře 2020

To je adekvátní k hexe? Existuje něco kde jsou všechny jen bez žloutenky ? Nevím kde hledat info když vakcína net nefunguje 😔

xtina123
autor
2. bře 2020

@janamariemarketa ano a ano bez toho debilniho bečka. Ale už se nedá asi sehnat

evelin1989
7. čer 2020

Bylo by možné objednat ještě 6 vakcín pediacelu???

evelin1989
7. čer 2020

@xtina123 pokud můžete dám vám tel a domluvili by jsme se

holka_zelenooka
7. čer 2020

@evelin1989 dobrý den, chtěla bych taky, šlo by?

xtina123
autor
7. čer 2020

Bohužel dámy, pro jistotu začátkem tohoto roku zrušily i registraci...Pediacel pro ČR je nemožný :( Napsal mi to výrobce před par dny...budu se radit dal, jak bezpečně očkovat svoje druhé dítě.

brunnka
13. říj 2020

Ahoj, můžu se zeptat, podařilo se někomu sehnat pentavakcínu? Chápu, že jediná možnost je již jen Pentavac? (Pediacel a Infarix hib již nejdou sehnat?).

katka83l
30. lis 2020

@xtina123 Ahoj prosim mohu se zeptat jak to s tim Pediacelem dopadlo?Potrebovala bych ho nyni objednat ale nikde neni kde.Muzu poprosit o radu?
diky moc

nika__nika
7. zář 2021

@xtina123 Dobrý den, také bych ráda ověřila, přes koho se podařilo objednat. Zatím pátrám bez úspěchu. Předem velmi děkuji