Odložení MMR v těhotenství, kdy pak očkovat?

selvinka
21. čer 2015

Rozhodla jsem se odložit očkování MMR syna, jelikož jsem těhotná a zároveň chci počkat až bude větší. V říjnu mu budou 2 roky a v říjnu se nám má narodit mimčo. Jenže teď opravdu nevím, kdy mám syna potom očkovat... Po šestinedělí, na jaře...? Kdy asi bude vhodné období, aby se to nedotklo mladšího sourozence? Maminky, které jste se s tím setkaly, prosím o radu 🙂 Děkuji.

prcekverunka
21. čer 2015

No to jsem taky zvědavá, jestli někdo poradí 😀 Já jsem teď taky těhotná, mám dcerku 16m a v TP mám taky v říjnu. A očkování jsem rovněž odložila. A stejně jako Ty nevím, kdy nechám naočkovat 😀

lucifereeek
21. čer 2015

Já jsem byla těhotna ale malou jsem musela nechat už očkovat kvůli školce aspoň první davku takže mela 2 roky a 7 m. I v těhotenství je to bezpečne, ptala jsem se na to dr. Jinak je to na vás kdy necháte očkovat. Není to pevne dane ale většina školek to vyžaduje tak pak muže byt problém

mysonek
21. čer 2015

Já MMR také trochu odkládala, ale ne ani kvůli věku, ale nechtěla jsem očkovat na podzim a v zimě, kdy je nejvíc viróz. Na jaře měla také každou chvíli rýmu, takže nakonec jsem očkovala koncem května již v 9 měsíci těhotenství a doufala ,že neporodím dřív. Obešlo se to bez jakékoliv reakce. U tebe záleží do kdy chceš odkládat. Určitě bych odložila minimálně po šestinedělí, pokud nechceš dát syna do školky a doktorka Ti vyjde vstříc tak na jaro či začátek léta, kdy bývá nejméně viróz (ale zase může být epidemie neštovic). Nebo v zimě, ale jen pokud bude normální zima, ale tam zas hrozí, že bude řádit chřipka.

zuuuzaaa
21. čer 2015

Já MMR také odkládala...druhý prcek se má narodit v srpnu, to bude mít malý 2r a 6m...očkovat MMR budeme po novém roce... 🙂

radushka1
21. čer 2015

nechala jsem naočkovat před 10 dny, dcerka má 2 roky a 3 měsíce, já mám v srpnu termín porodu, chtěla jsem to stihnout do porodu, ale ne dříve než ve 2 letech. Ale předcházely tomu na doporučení v rizikové poradně testy zdali jsem imunni vůči těmto třem nemocem.
U tebe bych to nechala klidně až na jaro, příštího roku, však do školky ještě nejde, ne?

prdecek
21. čer 2015

já to měla stejně, byla jsem těhotná a v listopadu měl pak 2 roky, teď má 2,5 roku a ještě to očkování nemá, dr. říkala, že tam hranice není, jen je dobré to naočkovat než půjdeme do školky, což jde až skoro ve 4 letech, takže nespěchám

pabka
21. čer 2015

Holky, škoda, ze je toto otázka a nedá se diskutovat, přesto mi třeba někdo odpoví... jsem asi mimo, ale ono se nesmí očkovat dítě v těhotenství matky? Jak to? To slyším poprvé... taky to možná u nás tak vyjde, tak se ptám, protože o tom vůbec nevím....? Děkuju.

patrusa
21. čer 2015

syna jsem nechala naockovat dle klasickeho kalendare cca v 18 mesicich (koncem zari), v tu dobu jsem byla v 7., mesici tehotenstvi. Vse probehlo bez jakekoli reakce. Myslim, ze dost zalezi na tom, jak dite snaselo predchozi ockovani. Taky dost zalezi na tom, zda jste dane neomici prodelala, protoze pak mi prijde lepsi ockovat v tehotenstvi, nez s malym prckem. Druhou davku dostal syn v dobe, kdy bylo dceri pul rok, opet zadna reakce. jinak tedy u nas se ockovalo zari a pak kveten, da se rict, ze ani jedno obdobi neni typicky virozove

jhhd
21. čer 2015

Já dceru nechala naočkovat asi v 19 měsících, na začátku března. V té době jsem ještě netušila, že jsem těhotná. Dcera po očkování dostala za 10 dní teplotu, která po 12. dnu ustoupila a dcera se osypala. To už jsem věděla, že jsem těhotná (8.tt). Samožřejmě, že doktoři mě ujišťovali, že na zarděnky jsem očkovaná, zbytek nemocí jsem prodělala, tak by to mělo být ok, ale nadšení nebyly. Já se klepala, jak ratlýk, ale u dcery se při virologickém vyšetření na infekčním nic neprokázalo - naštěstí. Jen jsme celou záležitost měly zpestřenou zánětem kyčelního kloubu, protože z virologie se ukázalo, že dcera někdy po očkování chytla nějakou drobnou respirační virózu, která způsobila ten zánět (potvrdil i ortoped), a to jsme dodržovaly po očkování 14 dní klidový režim. Osobně doufám, že dcera dostane druhou dávku před narozením prcka, pokud to doporučí lékař. Kdybych teď byla znovu v dané situaci a věděla, že jsem těhotná, tak bych s očkováním počkala do III. trimestru svého těhotenství, a pak dceru naočkovala, samozřejmě pokud by byla stoprocentně zdravá.

rosaleen
21. čer 2015

ja chtela ockovat dceru po druhem roce veku, abychom pripadne stihly dve davky pred nastupem do skolky, tam nas ale nevzali a ja jsem otehotnela... takze dilema, udajne ockovani nevadi ja ale pockala do tretiho trimestru, nevedela jsem zda jsem vsechny ty nemoci mela... ale myslim lepsi tehotna v tretim trimu nez novorozene mimi

lusyy
21. čer 2015

Ja jsem uplne odlozila toto ockovani,sice lekari ujistuji,ze to nevadi,ale na 100% to nikdo nevi,preci to je ziva vakcina,nehlede na to,ze v dospelosti na tyto detske nemoci ma malokdo protilatky,byt jsme byly ockovany. Jedina jistota je pokud jsme tyto nemoci prirozene prodelaly.

misa147
10. bře 2016

Taky ted resim otazky kdy ockovat mala ma 2,5 roku v srpnu ji budou 3 a v srpnu se nam narodi mimco tak nevim kdy ockovat do skolky ki od zari davat nebudu az asi v dalsim pololeti takze v zime

chris_n
10. bře 2016

ja se ptala gynekolozky na očkovaní, tak pry to nevadí, kdyz se bude ockovat pri tehotenství. Mozna lepsi v lete behem tehu. Nez pak na pozdim. A s malym diteem te to asi nenechaji naockovat

annapans
10. bře 2016

Syn bude mit 2 roky v cervnu a termin porodu mam brezen. Stejne jsem chtela ockovat az bude mit vic nez 2 roky.... Kdyz bylo synovi 15m, chtela detska mudr ockovat. Upozornila jsem ji, ze jsem tehotna a rada bych stejne naockovala az po 2.narozeninach. Vubec nevahala, dokonce mi rekla, ze by mu to v tom pripade ani nepichla, ze ona sama kdyz byla tehotna prisla do styku s ditetem u ktereho po MMR propukly reakce a ze ji cekalo 14ti denni kolecko po spitalech. Mimi se narodi v breznu, starsi bude mit 2 roky v cervnu tak premyslim, ze naockujem asi ten cerven - cervenec. Jen si pak pohlidam aby se to nejak nepotkalo s hexou miminka. At nemam doma v jednu chvili dve ockovane deti....

ellfka
10. bře 2016

Ja jsem asi neznala, ale muzete mi to prosim osvetlit? Mam dceru 14m, na konci brezna nas ceka vakcinace po te hexavakcine ( ani nevim z ceho se sklada) ja jen ze jsem 30tt, doted mne nikdo neupozornil, ze bych ji nemela nechat ockovat 🙄 Tomu druhemu neco hrozi???