Odklad očkování při riziku chronického onemocnění

no_title
31. říj 2015

Ahoj,
toto téma se mě sice zatím netýká, ještě nemám koho očkovat, ale tak průběžně se zajímám o věci, které budu muset patrně už v porodnici řešit. Jedná se o to, že nemáme úplně ideální rodinnou anamnézu. Z mé strany je v rodině epilepsie a autoimunní nemoci (epileptiky máme 2 a 3 autoimunity - lupénka a jedna vzácnější), autoimunitu mám přímo já...
Slyšela jsem, že se očkuje přímo v porodnici. Ale já nechci nechat dítě očkovat, dokud se neudělají krevní testy, jestli má k těmto nemocem vlohy. Ony autoimunní nemoci sice přímo dědičné nejsou, ale jsou dědičné vlohy pro ně. To znamená, že po očkování, po stresu, při pubertě může propuknout jakákoli autoimunní nemoc. Alespoň tak mi to lékař vysvětloval.
Nejsem zase úplně proti očkování, ale nechci, aby mé dítě dostalo nemoc, která se nedá vyléčit. Mám v tom trochu chaos a hodně otázek 🙂. Pokud na něco budete znát odpověď, budu ráda...

- Která očkování jsou obecně nejrizikovější pro takové děti?
- Dá se z Hexavakcíny vyloučit např. žloutenka typu B (která je pro autoimunity velmi riziková a navíc dítě ani nemá kde onemocnět takovou nemocí)?
- Pokud by se prokázalo, že má dítě k autoimunitám vlohy a nemohl by být proto očkován, může potom do školky? Slyšela jsem o nějaké kontraindikaci, ale nevím, kdo to píše, jestli pediatr nebo imunolog?
- Jak se na to tváří pediatři? (Že chcete odklad např.)
- Musí se to řešit už před porodem? Aby mu pak bez mého vědomí nedali v porodnici 1. hexavakcínu ☹
- Je zde někdo z podobnou zkušeností?

sarkoc
31. říj 2015

V porodnici se očkuje pouze tuberkulóza a pouze u dětí, které mají v rodině nějaké úmrtí atd právě na tuto nemoc. Jiné očkování by v porodnici dostat v žádném případě neměla.

A co se týče těch ostatních otázek, tak já radši moc psát nebudu, protože jsem proti očkování i u zdravých dětí, takže by to bylo asi trochu zaujaté můj názor :D
Ale z hexy se dle mě nic vyloučit nedá, protože to je kombinovaná vakcína, tudíž obsahuje všechny ty nemoci a těžko se z ní bude žloutenka odstranovat...
A pokud si najdete dobrého pediatra, tak napíše, že očkování je u vás nevhodné pro to a pro to nebo vám dá individuální očk.plán, za což schová, že jste neočkovali a nebo očkovali jen něco a bude to 🙂
My budeme asi očkovat pouze proti tetanu a že malá nepůjde do školky, toho se nebojím. Těch maminek, co pochopí, o čem očkování skutečně je a není, těch bude brzy víc a bude se to muset řešit 🙂

werumka
31. říj 2015

@no_title Já mám cukrovku a syn byl očkovaný až v půl roce. Stejně tak měl posunutu MMR na dva roky. Je to o dohodě, ale řešila bych to třeba spíš na imunologii, nebo šla do očkovacího centra, aby vám třeba rozepsali jiné očkovací schéma.

mia_mia88
31. říj 2015

Ja mam skvelou pediatricku, takze jsem jen rekla, ze si preji odklad, podepsala papir, ze mam individualni ockovaci plan a az budu chtit, domluvime se. Nemela k tomu jedinou poznamku. Budu asi ockovat pediacelem, coz je vakcina, kteta zloutenku B neobsahuje.

sara84
31. říj 2015

Pediacel ma bohuzel vypadek a v cr neni k dispozici!

mia_mia88
1. lis 2015

@sara84 Jj, ja vim... mel by byt do poloviny pristiho roku zase k dispozici. Tak snad... 🙂