Očkovat MMR vakcínu při těhotenství?

misa147
10. bře 2016

Holky resim ted zda necham dcerku 2,5 let naockvoat mmr vakcinou ted kdyz jsme v 16 tt nebo az jak bude miminko na svete popripade kdy pak ockovat a je nejake nebezpeci kvuli miminku? Nejde mi o to aby mela ockovovani kvuli skolce v zari nejspis jeste nenastoupi chci si ji nechat jeste doma at si zvyka na miminko nejspis by nastoupila az pak z jara

lucysmidkova
10. bře 2016

Mala ma 2 roky a uz má obě vakciny za sebou ja bych očkovala mala neměla zadne reakce a aspon mi ji teď vezmou do školky 😊 dávají se dve vakcíny tak to bude mít rychle za sebou

adypro
10. bře 2016

Ahoj, řešila jsem úplně to stejný, stejný věk i TP, dětská doktorka řekla, že očkovat až po šestinedělí, v žádném případě ne v těhotenství a to samé gynekoložka. Je to živá vakcína!!! Teoreticky se můžeš nakazit zarděnkama. Taktéž nespěcháme se školkou, přislo by to celkem nefér, přinést si mimino a vrznout ji hned do školky. Ale vím, že to pro mě bude náročné.

misa147
autor
10. bře 2016

@adypro presne tak taky chci at si na miminko zvykne vybuduje k nemu nejaky vztah 🙂 takze se nebudete hlasit ani do skolky? A jak je to pak s.naockovanim kdyz je uz doma miminko to pak ta ziva vakcina miminku nevadi nemuze nejak ublizit?

adypro
11. bře 2016

Školku nechávám až na další rok, myslím si, že by ji teď stejně nevzali. Takže přihlášku asi až další rok. Spoléhám na pomoc babičky, aspoň v začátku.
No dětská doktorka pravila, že očkovat určitě až po porodu, tudíž bych řekla, že riziko je větší v těhotenství, hlavně kvůli těm zarděnkám, které kdyby propukly, mohou poškodit vyvíjející plod, hlavně v prvním trimestru. Ale i tak si myslím, že riziko toho, že se nakazím je velmi malé. Ale osobně mně vůbec nevadí, že bude dcera naočkovaná později. Dr. to chtěla hnát kvůli školce, ale uklidnila jsem ji, že letos stejně nepůjde.
Taky se uklidňuju tím, že (snad) budu kojit a tak bude mimčo mít ochranu přes mléko.

misa147
autor
11. bře 2016

My prave byli vcera na zapise ve skolce a potrebuju do prihlasky vyplnit ockovani tak dneska zaskocim k dr a domluvim se s ni co a jak dal mase dr je zastancem neockovat a odalovat oddalovat takze uvidim jak poradi skolka pro me neni dulezita aby ted nastoupila tak kdyztak by jsme taky nevhali cely rok doma
@adypro a kdy se pak chystate naockovat az jak bude miminko stare? Urcite az po tom 6nedeli ze
@adypro

adypro
11. bře 2016

Jojo, já jsem se dr. neptala přesně kdy pak očkovat. Ona totiž prvně začala jen s tím, že neočkovat v prvním trimestru(volala jsem že mám podezření, že jsem těhotná a malá byla pozvaná na očko), ale když jsme dorazili kvůli nemoci tak se hned ptala, jak vypadá to moje těhotenství a když jsem ho potvrdila, tak řekla, že budeme očkovat až po porodu. Tak jsem byla ráda. A dál se neptala a počítám s tím, že určitě až po šestinedělí, až se dám trochu dohromady a až se trochu sžijeme doma.

misa147
autor
11. bře 2016

@adypro my se byli dneska poptat u dr do prihlasky na skolku nam napsala ockvovana sle svhematu tot vse ted rekla ze ockovat urcite ne u tehotenstvi a ze pas se uvidi ze mmr ockuje klidne az do 7 let pokdu to fakt nekdo nevyzaduje 🙂 takze my pockame do pristiho jara a nevham naockovat to uz bude miminku pres pul roku tak snad to bude v pohode 🙂 a to by teda se nemohlo nejak na mimco prenest ne?

adypro
12. bře 2016

No čistě teoreticky mohlo, pokud se to může přenést na těhotnou (ale ta má zase trochu oslabenou imunitu), tak asi i na dítě. Ale nejsou to smrtelné nemoci, naopak dětské, rizikové jsou až prodělané v dospívání nebo dospělosti.
Pořád si myslím, že riziko nakažení je malé. Maximálně dcera může mít nějakou mírnou reakci.
Vaše doktorka je dobrá, závidím 🙂

veveruse14
12. bře 2016

@misa147 také jsem to řešila- těhotenství matky je dokonce uvedeno jako kontraindikace v příbalovém letáku k mmr vakcíně....

petula_t
12. bře 2016

@veveruse14 v příbalovém letáku je uvedeno,že těhotenství je kontraindikace,ale nesmí se očkovat těhotná matka ,dítě se očkovat může 😉

veveruse14
12. bře 2016

@petula_t no já našla na vakciny.net něco jiného-cituji z příbalového letáku Priorixu: nepoužívejte Priorix je-li Vaše dítě těhotné nebo jste-li Vy těhotná. Navíc otěhotnění v období 1 měsíce po očkování je nutno se vyhnout.

evulinka27
12. bře 2016

@veveruse14 Je-li vaše dítě těhotné? to je vtipná formulace 🙂 ikdyž tomu rozumím tak, že asi dospívající dívka.. 🙂

marketkab
12. bře 2016

Tak me nase mudr. rekla, ze ockovat pred porodem (budu v 8 měsíci), tak ja teda nevim :/

petula_t
13. bře 2016

@veveruse14 vpříbalovém letáku je napsáno:Čemu musíte věnovat pozornost,než BUDETE/vaše dítě BUDE očkováno -a jedním z bodů je: Jesliže JSTE/vaše dospívající dítě JE těhotné-tím je myšleno,že se nesmí očkovat osoba,která je těhotná 😉

veveruse14
13. bře 2016

@petula_t ok, zřejmě máte pravdu, nejspíš jsem to špatně pochopila, takže se omlouvám zakladatelce za dezinformace 🙂nicméně osobně bych to považovala za zbytečný risk.

misa147
autor
13. bře 2016

To jsou problemy kdo se v tom vsem ma vyznat no :/ ockovat neockovat odkaldat neodkaldat ted to chteji do skolky ze teda nam nerekli jen ze musi mit radne ockovani tak tim mysli asi i toto a urcite si myslim ze kolik doktorek napise treba okcovana radne a treba mit to ockovani ani nemusi

lerim
16. bře 2017

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Odložili vám některé toto očkování kvůli těhotenství? Nyní jsem na začátku těhotenství a dcera má jít na druhou dávku MMR, v tomto těhotenství mám nějaké problémy, a navíc první těhotenství nedopadlo dobře, tak se bojím. :( Doktorka o odkladu z tohoto důvodu nechce ani slyšet, že prostě domluvený den máme přijít a hotovo a gynekolog v tom také problém nevidí. Jinak se dočítám samé protichůdné názory, tak fakt nevím, zda nějaké riziko vůbec existuje. Moc děkuju za rady.

mimarse
16. bře 2017

Mě obvodní lékařka očkovat nedoporučila...vzala mi krev a nechala udělat protilátky na zarděnky...neměla jsem žádné.

puutalo
16. bře 2017

K prijeti do skolky staci 1. davka MMR, takze bych nediskutovala a neockovala.