Očkování proti spalničkám - kojenec reakce. Jaké máte zkušenosti?

goldenova
19. srp 2020

Měly vaše děti v kojeneckém nebo batolecím věku nějakou reakci po očkování proti spalničkám, ať už v prvním nebo druhém týdnu po očkování?
Četla jsem, že kromě teplot, vyrážky, zduřelých uzlin, kašle a rýmy, se může objevit i zvracení.
Doufám, že se reakcí objeví co nejméně...

korin
19. srp 2020

Všechny 3 děti jsem nechala očkovat až po druhém roce. Dvě děti po obou dávkách (2. v 6 až 7 letech) v pohodě, u třetího po cca 9 dnech po první dávce horečka, vyrážka, průjem. Několik dní to bylo zcela neodložitelné dítě. Doufám, že druhá dávka už bude v pohodě.

jjasmina
19. srp 2020

@korin to se může objevit reakce až za 9 dnů?

jaja01k
19. srp 2020

@goldenova První dávka jedno dítě (v 15 měsících) bez reakce, druhé dítě (v 18 měsících) 10. den zvýšená teplota.
Druhá dávka u prvního (v 6 letech) opět bez reakce, u druhého (v 5 letech) od 8. dne teplota, rýma, kašel, trvalo to asi 4 dny.

goldenova
autor
19. srp 2020

@jjasmina Až do 14 dnů po očkování, počítaje v to i 14 den:(

leilinka1234
19. srp 2020

@jjasmina dceři se objevila až 11.den 🙂 vyrážka a teplota.

martiniquest
19. srp 2020

Syn byl ockovany ve 3 letech. Bez reakce. Pouzivam homeopatickou pripravu

jjasmina
19. srp 2020

@goldenova děkuji

madbetka
19. srp 2020

Očkovaná v necelých třech letech, týden po vakcíně měla asi dva dny horečku, jinak ok.

travnulee
19. srp 2020

První syn šel až ve dvou letech, ten neměl nic, druhý syn šel teď v 21 měsících, zatím nic, ale jsme teprve 8. Den, tak uvidíme. Kukni na statistiky a bude ti to jasné, tady jsou i pěkné grafy https://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/ock...

marcicek84
19. srp 2020

Prvni davka ve 2 letech - nocni buzeni,12. den teplota 37.8 a mesic plactivost,nespavost a neodlozitelne dite,zpozdeni z psychomotorickem vyvoji trictvrte roku,druha davka v 5,5 letech pouze zpozdeji v psychomotorickem vyvoji na 3 mesice...

goldenova
autor
19. srp 2020

@martiniquest Myslíte to tak, že jste v průběhu těch 14 podávala dítěti homeopatika? To je vlastně výborný nápad. Můžete mi dát jejich jméno a poradit, kde se dají koupit?

goldenova
autor
19. srp 2020

@travnulee Hm, mě doktorka přinutila dát dceru očkovat v jejích 13 měsících...Asi jsem měla být tvrdší...Vy jste si to tak nastavila sama nebo vám vaše doktorka nabídla takovou možnost?

martiniquest
19. srp 2020

@goldenova bezne se prodavaji v lekarne. Davaji se pred ockovanim a nejakou dobu po nem. Mam to napsane nekde v pocitaci, z hlavy to nevim. Ale mohlo by to byt nekde na netu.

lachtanice86
19. srp 2020

Dcera byla očkovaná kolem 17m a bez reakce

goldenova
autor
19. srp 2020

@marcicek84 To je dost vzácná nežádoucí reakce, ne?

marcicek84
19. srp 2020

@goldenova nevim,bylo mi recenk,ze nemteri citlivi jedinci to tak maji,jsem rada,ze jsme s tim zacali pozdeji...

marti89
19. srp 2020

@goldenova My očkovali až ve 2,5 letech a naprosto bez diskuze - malý je ekzematik a v době ekzému jsem striktně očkování odmítla. Bylo mi řečeno, že mi nenaočkované dítě do školky nevezmou a ať si to tedy hlídám sama, naštěstí ještě tento rok nejde, takže času bylo dost..

20190418
19. srp 2020

Očkovala jsem syna ve 3,5letech a bez jakékoliv reakce. Jak vás může doktorka donutit očkovat ve 13m? Očkovat proti vaší vůli? Může prudit, vyhrožovat, ale těžko do dítěte něco píchne proti vůli rodiče. Za to dítě jste přeci zodpovědná vy.

petrasipkova1
19. srp 2020

@marcicek84 můžu se zeptat jen ze zvědavosti proč jste dali podruhé očkovat dítě s takovým průběhem NÚ ? I lékařka, pokud si NÚ zapsala do karty a nahlásila je na SUKL je tedy odvaha sama.

petrasipkova1
19. srp 2020

Dcera byla na očkování ve 3,5 roce, měla alergickou reakci, vyrážku do 24 hodin po rukách a nohách, měla alergii na vajíčko, která v době očkování byla v minimálních hodnotách, při kterých vajíčko konzumovala, jinak žádnou reakci neměla, další dávku zatím neplánujeme a alergologem a imunologem je zatím odložena, jedna stejně zatím stačí.

jannym
19. srp 2020

ani jedno ditko nic, nejhorsi byla za nas hexa, MMR nic desnyho, jestli byly podrazdeny, tak nic co by presahovalo beznou hladinu

marcicek84
19. srp 2020

@petrasipkova1 ta si samozrejme nic do karty nenapsala,pry to tak deti maji,ze za to ockovani nemuze,my meli mit tim dceru naockovanou do 3let dle stareho ockovaciho kalendare, uz tak jsme odkladali co to slo...samozrejme,ze byl natlak,dcera pak chodila i na imunologii a ockovalo se podruhe,az jsme odtamtud dostali zelenou,predtim byla i v laznich a ted uz ma imunitu dobrou...Brala u toho taky homeopatika,takze to slo,to zpozdeni ve vyvoji je jev casty,dokonce i u hexy,jen u miminek to neni tolik poznat,pak se cvici vojtovka,nebo dite dlouho nemluvi...

petrasipkova1
19. srp 2020

@marcicek84 Moc děkuji za odpověd, po reakci u dcerky ji druhou dávku jen tak nedám, protože ted to byla vyrážka, ale kdo mi řekne co bude po druhé ? .... Proto mě zajímal Váš příběh a důvody k tomu.

miba10
19. srp 2020

@goldenova mám obě děti očkované na 14 měsících a bez problémů

marcicek84
20. srp 2020

@petrasipkova1 neda se to delat na silu a kdyz uz tak opravdu az to jde,no my uz mame ockovani za sebou,je nejaka hexa v 10 letech a pak uz o nicem povinnem nevim,vse ostatni je dobrovolne

travnulee
20. srp 2020

@goldenova naše doktorka pouze řekla, že to musí být do 18 měsíce a pokud ne, tak ji budeme muset podepsat papir a posílá kód na pojišťovnu. Jako povinnost oznámí, toď vše. A ano, nastavila jsem si to tak sama. Ockujeme i některé nepovinné vakcíny, hexu normalne v termínu, tak možná u nás až tak neresila. Ve 13-ti měsících by mě nikdo neprinutil, na to nemají totiž právo. Možná věřím těm tlakům v 18-ti měsících, ale dřív je to jen a jen tvoje volba a ani nemusíš nic podepisovat.

travnulee
20. srp 2020

@marcicek84 zpoždění o tři měsíce nebo na tři měsíce věku ve vyvoji? Nebo myslíte,že jste dáli očkování o 3 měsíce později?

sarkoc
Autor odpověď smazal
Zobraz
sarkoc
20. srp 2020

@jjasmina většina se objevuje po 10-20 dnech u mmr

jjasmina
20. srp 2020

@sarkoc Nevěděla jsem, děkuji