Očkování proti meningokoku. Očkovali jste někdo?

nykita
1. srp 2020

Dobrý den. Dr nam doporučuje očkování proti pneumokokum. Dítko už bude mít 2 roky. Očkováli jste někdo? Není to povinné.

palja
1. srp 2020

Pneumokoky a meningokoky jsou každé neco jiného. My jsme ockovali prevenar (pneumoky) a bexsero a nemenrix (meningokoky). Všechny vakcíny bez reakce, dcera nyní 2,3 roky.

palja
1. srp 2020

*Nimenrix

jjasmina
1. srp 2020

První si ujasněte o jaké očkování tedy jde..

nykita
autor
2. srp 2020

@jjasmina omlouvám se - očkování proti meningokokovi. Nejde mi příspěvek v mobilu upravit 😱😱😱. A na počítač se týden nedostanu.

jjasmina
2. srp 2020

@nykita My očkovali, manžel má velkou rodinu a když se sejdem všichni, vypadá to jako v mateřké školce , moc dětí.. Jinak špatná zkušenost s umrtím na meningokoka. My očkovali ted myslim ve 4 měsících a bez jakékoliv reakce

zelenaesmolda
2. srp 2020

@nykita
ja jsem ockovala obe vakciny,za me urcite ano,ono se to nevyplaci podcenit kdyz vetsinou je to smrtelne.

zuzita15
2. srp 2020

@nykita uz tu nekdo uvadel v jine diskuzi statistiky ze STU, tak zopakuji. Meningokok se v CR vyskytuje zhruba v poctu 50 pripadu rocne, to je v prepoctu na pocet obyvatel pravdepodobnost cca 1:200 000, dle pribaloveho letaku se zivot ohrozujici Kawasakiho syndrom muze vyskytnout s pravdepodobnosti 1:1 000 - 1:10 000. Kazdy necht zhodnoti riziko toho ci onoho a rozhodne se dle sveho svedomi

zelenaesmolda
2. srp 2020

@zuzita15
no jenze spousta lidi cestuje,je velky pohyb osob a nikdy nevis kdo to odkud pritahne.navic je celkem jedno,ze pravdepodobnost nakazy je mala kdyz pak je velika umrtnost

luciklim
2. srp 2020

@nykita ano, ockovali jsme. Nimenrix pred 2.narozeninami, Bexero v 2,5

zuzita15
2. srp 2020

@zelenaesmolda smrtelny je meningokok zhruba v 10% pripadu, ne vetsinou. Pritahnout muze leckdo leccos. Jak jsem psala, kazdy at zvazi riziko a podle toho se rozhodne.

zelenaesmolda
2. srp 2020

@zuzita15
tak kdyz neumres tak mas trvale nasledky

jednaholkaa
3. srp 2020

@zelenaesmolda Ach jo 🙂 Ne, vsichni nemaji po meningokovi nasledky a rozhodne to neni ve 100% pripadech smrtelne. Ja jsem v detstvi meningoka prodelala ve 2 letech, uplne bez nasledku.

katie311
19. srp 2020

@palja jaký je rozdíl mezi očkování bexsero a nimenrix? Obojí jsou meningokoci

palja
19. srp 2020

@katie311 bexsero je proti meningokokum skupiny B, Nimenrix proti skupinám C, A, W135, Y.
Meningokoky mají více kmenů, ne jen jeden, proto je i víc druhů očkování. Já jsem nechala očkovat svou dceru oběma dostupnými vakcínami na základě dostupných dat z roku 2019,kdy onemocnění meningokokem v ČR bylo 50:50 skupinou B a C.
Proti jménům C je ještě vakcína Menveo, ale tu naše dr nenabizela.

orisek56
19. srp 2020

Ano očkuji u starší dcery nyní 3 roky, první davku dostala v květnu. Půjdem v září na druhou davku. Pak dostane Nimenrix. U mladší také budu. Reakce zatím žádná, uvidím jak u druhé dávky. Lepší jak u Hexy, kdy jsem skončila, s oběma decky ve špitále.

palja
19. srp 2020

*kmenům