Očkování MMR - nežádoucí účinky ve vztahu k věku atd.

danielama
15. pro 2016

Ahoj, chtěla by jsem vědět, zda skutečně ta dítka, která byla očkována až po druhém věku vakcínou MMR, měla menší výskyt nežádoucích účinků, než dítka očkovaná v dřívějším věku. Vím, že se to všeobecně píše, ale spíše by mě zajímali vaše osobní zkušenosti. A ještě by mě zajímalo, zda je větší pravděpodobnost výskytu NÚ po této vakcíně, když např. i po hexe byly vždy horečky (do 38,5) a nebo se to takto brát nedá? Mám totiž dcerku, které bude rok a půl a jsem rozhodnuta toto očkování odložit na co nejpozději, jen se asi za půl roku chceme pokusit o druhé miminko a nechce se mi tato vakcína dávat malé po dobu mého těhotenství a pak ani v době, kdy budeme mít doma novorozené miminko, jenže pak už by mohla malá v tu dobu začít chodit do školky a bez toho mi jí tam nevezmou,....tak teď vůbec nevím, kdy to nechat malé naočkovat. Moc se té vakcíny bojím. Děkuji za vaše poznatky.

jika10
15. pro 2016

Malé jsem nechala píchnout ve 3 letech a 7 měsících (a jen z toho důvodu, že šla od září do školky, očko jsem jí dávala až v srpnu) a doma jsme měli 6 měsiční mimčo. Malá očko zvládla tak, že měla 8 den vysokou horečku přes 39, ale hrála si a byla v pohodě a druhý den úplně v pohodě. Reakce na očkování Hexou a Prevenarem měla vždy jen zvýšenou teplotu. S druhou dcerou to udělám stejně, ta má zatím jen 3x Hexu a bez reakce.

papalinka
15. pro 2016

@danielama dcerka dostala první dávku MMR ve 2,5 letech. Desátý den po očkování měla půl dne teplotu kolem 39, druhý den už byla úplně v pohodě. Po očkování Pediacelem (3x) neměla žádné reakce.

juanka
15. pro 2016

Malej dostal MMR v 19 měsících a vůbec žádná reakce. Hexy dostal všechny a horečku 38°C měl jen po té první dávce.

smallinka
15. pro 2016

@papalinka také máme pediacel 2+1 a bez reakce....z MMR mám strach ☹ zatím ji nemáme měly jsme 2 roky a 2 měsíce....je to asi nutnost pro školku že? přestože se v čr objevuje pár případu ročně ☹

petseitz
15. pro 2016

@smallinka ano bohužel je to pro skolku klíčové ačkoliv vakcína nemá stanovenou horní hranici do kdy ma byt naockovana :(. Syn 1,5 roku zatím nemá vůbec ocko a zdravý jak ripa. Vážně uvažuji, ze ani vstup do školky pro nás nebude donucovacim prostredkem.

bartovaandrea
15. pro 2016

My ockovali nedavno v 17m, reakce byla tyden teplota zvysena a protivka, a vyrostla ji posledni 4ka stolicka takze to bylo I zubem 🙂 kazdopadne jsem se taky bala hodne....

kackakastanka
15. pro 2016

dala bych co nejpozdeji, na miminko at uz v brisku, nebo narozene to nema zadny vliv, a jen dodavam, ze za naseho detstvi se ockovaly jen spalnicky a priusnice i zardenky vetsina z nas mela a jsou to detske nemoci, ktere se v detstvi snadno leci...

lajla
15. pro 2016

@danielama počkejte co nejdéle, a až jestli se vám druhé zadari...Pokud ne a malá bude muset do školky...Buď si zaplatíte soukromou nebo necháte píchnout těsně před, pokud se zadari nechte si malou doma a je vyřešeno

smallinka
15. pro 2016

@petseitz no máme dvojčátka, v říjnu příštího roku mají 3 roky...ráda bych šla do práce i z důvodu finančních, přece jenom jedna mateřská a dvě děti je znát. Nevím jak to udělám...je taky možné že je nevezmou...no uvidíme.....kdyžtak bych nechala těsně před. Nechápu to, jak to můžou nařídit, fakt trapas.

patrusa
15. pro 2016

@lajla i v soukromych skolkach pozaduji mmr, pokud je registrovana u msmt, musi mit deti mmr.

mogwaika
15. pro 2016

syn první MMR v 15 měsících - od 10. dne horečky 4 dny 39,5-40°C, 6 měsíců septické horečky, snížené IgA, zduření všech lymfatických uzlin - následkem toho vytržení nosní mandle. Dcera po dvou letech, po deseti dnech zvýšená teplot a rýma.

japona
15. pro 2016

@danielama Dítě1 - zvysena teplota pod 38'C - očkováno mmr v 16 mesicich. Dítě2 nic - očkováno mmr v 23 měsících. Dítě1 mirne zvysena teplota i po hexe, dite2 po hexe bez teplot, jen cca měsíc boule na noze v miste vpichu, takže myslím, že to není věkem ale odolnosti dítěte.

mariti
15. pro 2016

@patrusa Mám opačnou zkušenost, možná záleží jak která školka, ale v naší tedy nepožadují a neřeší.

mariti
15. pro 2016

Jinak my jsme plánovali dát MMR zhruba ve dvou letech,ale nějak jsme na to (i díky miminku) pozapomněli (kupodivu i paní doktorka - to mě překvapila 🙂, tak jsme dávali až vyloženě těsně před zápisem do školky, kvůli školce, kam ho nakonec stejně nevzali. Byly mu necelé tři. Reakce učebnicová - 8. nebo 9. den vysoká horečka, druhý den byl slabý, ale jinak už v pohodě.

mariti
15. pro 2016

@danielama anebo bych dala očkovat těsně před snažením (pokud zvládnete plánování 😉
fakt se nemá očkovat během těhotenství a v novorozeneckém mi to taky přijde risk, jasně - nemusí se nic stát, ale přece jen je to živá vakcína, tak bych do toho osobě nešla.

mariti
15. pro 2016

@lajla Ve vší úctě - soukromá školka opravdu není pro každou rodinu, zvláště když by pak chodily dvě děti zaráz. Náš syn chodil na 2 dny, teď chodí na 3 a můžeme si to dovolit jen díky babičce, která nám na to částečně přispívá. Je to blbý, ale je to tak. Vím, že to asi neřešíš a přeju Ti to, ale ne každý to má takhle a prostě to řešit musí.

patrusa
15. pro 2016

@mariti tak to vam muzu jen zavidet

siiia
15. pro 2016

dcerka měla při všech hexa+prevenarech horečky 3 dny a 3 noci přes 39. Po první MMR v roce a půl měla 12tý den 37,3 po dobu toho jediného dne.... druhá vakcína po druhém roce byla už úplně bez reakce.... každopádně každé očkování u nás bylo doprovázeno (ať už byly horečky či ne) různé stavy jako nespavost, nechutenství, byla dost protivňoučká a to po dobu cca 14 dnů od očkování

lajla
15. pro 2016

@mariti ale to ví každý ze to neni levné...Jen je potřeba si dát na misku vah co je důležitější, pokud znáte jinou možnost prosím sem s ní...Poradila jsem co vím, děkuji

lajla
15. pro 2016

@patrusa jsou i takové...Kde se nemusí očkovat, je třeba hledat...Ale jak jsem psala výše, pokud znáte jiné možnosti, poraďte,budu jen ráda

properjoey
15. pro 2016

Tohle tema me taky zajima.dcera ma 3x hexu.po 2.davce encefalicky plac.vzdy bez teplot.syn 1x hexu a prestal jist,spat,kadit,zacal byt vztekly.az na chovani se vse upravilo po pul roce.na dalsi hexu mam zatim do leta odklad.mmr je tady u nas nutne dokonce i do detske skupiny,ovsem dite prijmou,pokud podepisete ze neocko z duvodu viry.pak uz je to problem rodicu a ne skupiny,kdyby přišla kontrola z hygieny...

lajla
15. pro 2016

@properjoey ja mám dvě děti komplet očkované, neustále nemocné byly...Třetí padla komplet imunita po třetí hexe, dr nevěděli co s ní...3/4 roku od 14 měsíců trávila dny na jipce, s kanylami v rukách a dychatka na ústech, cpali ji kortikoidy a atb... Žádné zlepšení, samozřejmě na tom byla hůř a hůř... Doktoři že z toho vyroste... Každopádně jestli by z toho vyrostla jsme se nedozvěděli...Už nás unavovala západní léčba bez výsledku...Ano někdo říká že soukromá školka je draha ale zdraví je důležitější...Nás alternativní léčba stála desetitisíce, ale pomalé výsledky byly vidět velmi brzy... zákon říká ockujte ale o dite se vám potom nepostaraji...Takže je potřeba opravdu promyslet vše do důsledků... Být vámi neockuji, ale samozřejmě to si musíte promyslet doma sami jako rodice,je to na vás
Kluk nemá jedno jediné očkování, je nejzdravejsi že vsech

properjoey
16. pro 2016

@lajla ja taky dal uz ockovat nechci...beru tohle jako varovani,nez by se mohlo stat neco horsiho...a nedam mmr ani dceri,nebudu tyhle bezny nemoci ockovat jen proto,ze nekdo chce vydelavat...nehodlam si skubat vlasy,jako u syna.mela jsem tehdy pocit,ze mu to davat nemam...

patrusa
16. pro 2016

@properjoey presne tenhle pocit mam u dcery. Nedavat mmr :(. Pritim syn byl uplne bez reakce.

septums
16. pro 2016

@lajla dobry den ja se stále bojim toho, co se stane když zaockovat nedám, protoze lekari stale straší temi nemocemi, takze nevadi kdyz s hexou pockam po 6tem měsíci?
Jaky mate nazor na očkování proti pneumokokum a men b?

properjoey
16. pro 2016

@septums klidne pockejte.cim pozdeji tim lip.a zadny zbytecnosti navic nedavejte.progooglete si ty nemoce a pak rozhodujte.dejte si cas

kackakastanka
16. pro 2016

@septums presne, jak pise @properjoey projdi si ty nemoci, jejich vyskyt, lecitelnost i zpusob prenosu, i NU podle toho krasne uvidis, co realne hrozi, zaklad dat co nejpozdeji a zadna nepovinna.. je trochu hloupe, ze se clovek vlastne rozhoduje podle toho, ceho se boji mene, zda neockovat ci ockovat, ale kdyz si to vse nastudujes, tak se ti to hezky posklada a budes mit jasneji..

lajla
16. pro 2016

@septums straší protože jim utíkají peníze, ale reálná hrozba se blíží mizivemu procentu, jak píše

josefina79
16. pro 2016

@jika10 můžu se zeptat, zda byl nějaký problém s tím, aby vám Dr. podepsala přihlášku do školky, když reálně v době podání přihlášky očkování ještě nebylo provedeno? Také bych to tak ráda udělala. Děkuji!

jika10
16. pro 2016

@josefina79 Vůbec problém nebyl. Do přihlášky napsala, že před nástupem do MŠ bude očkování doplněno a tak se i stalo