MMR vakcína. Kdy ji podat a jaké jsou vedlejší účinky?

1mommmmmmmy1
20. únor 2022

#mmr #ockovanie Ahojte baby, vase deti mali ake vedlajsie ucinky z vakcin? Moj pri prvom bol spavy asi 3 dni a pri druhom mal cerveny flak ako asi 2 eurova minca. Zatial tretiu nemame, ma 10 mesiacov iba. A kedy ste podali MMR vakcinu? Ake vedlajsie ucinky ste mali? Ja rozmyslam, ze to posunut na 18. mesiacov alebo este dalej. Kedze v 4. mesiaci mi nerobil trakcnu skusku, dostal pyridoxin na posilnenie.

Pytam s apreto, lebo bratrancova dcerka po mmr vakcine prestala rozpravat a stala sa z nej agresivne dievcatko vo vlastnom svete. Teraz uz ma 11 rokov, samozrejme ze to casom preslo, ma aj viac zdravotnych problemov teraz s oblickami a s uskom, ale bol to velky boj. A pamatam sa bratranec strasne nam plakal v telefone. Jeho manzelka mimochodom fajcila pocas cele tehotenstvo a robila take kixi, ze nechala dievcatko spat holu v malom bazeniku na balkone, a fotila ju, aka je zlata a ako pekne spinka v bazene, 🤦🏻‍♀️ proste neustale bola chora/prechladnuta. Aj ked dostala mmr vakcinu, tak viem, ze nebola uplne zdrava, ale i tak ju zaockovala dr. Tieto vedlajsie ucinky, ze prestala blabotat potvrdila aj Dr. Bratranec a jeho manzelka sa preto nedali ockovat ani proti kovide. Ale to je uz ina tema.

Vdaka baby

martiniquest
20. únor 2022

Syn ji dostal ve 3 letech, dcera ji dostane ve 2,5. U syna nebyly zadne reakce.

1mommmmmmmy1
autor
20. únor 2022

@martiniquest dovolili vam takto neskoro?

tahejhula
20. únor 2022

Jeden ze synů dostal první dávku ve třech letech a nežádoucí účinky byly razantní, měl pořádnou reakci už na třetí dávku "hexy", dcera dostala první dávku až ve čtyřech letech a zcela bez reakce. Nejmladší nemá ani tu Hexacimu, natož MMR.

lenickakl
20. únor 2022

ve 14 měsících, bez reakce

jako_mala_holka
20. únor 2022

My plánujeme MMR očkovat mezi 2. a 3. rokem, prostě než půjde do školky... U dr jsme na 18m prohlídce akorát podepsali odklad a to bylo všechno

leymea
20. únor 2022

Starsi syn nikdy nemel reakci po ockovani. Mladsi syn taky v pohode, az na posledni hexu. Rozjel se mu syndrom Pfapa, ale netvrdim, ze za to 100% mohlo ockovani. To uz nikdo stejne nezjisti. Mmr jsme odkladali na doporuceni lekaru. Ted uz pry ockovat muzeme, kontraindikaci nam nikdo nenapise a syn potrebuje byt naockovany do zapisu do skolky, takze nas to ted ceka. A to jsem se dozvedela, ze se uz od letoska neockuje Priorixem, ale jinou vakcinou.

tahejhula
20. únor 2022

Jinak se nikoho na dovolení neptám, oznamuji.

martiniquest
20. únor 2022

@1mommmmmmmy1 Ja se neptam, zda mi nekdo neco dovoli. Jsem rodic a ja urcuji, kdy bude dite ockovano. Samozrejme jsem si zvolila pediatra, ktery nema s odkladem problem.

vercousek
20. únor 2022

My budeme dávat před školkou takže kolem 2,5let nejdřív.S doktorama je to těžký nemají rádi,když se člověk i sám zajímá ,zjišťuje informace a slepě ho neposlouchá na slovo,ale jsou i vyjímky,který respektujou rozhodnutí rodičů.Kamarádka teď dávala synovi mmr v 18 měs.a byl bez reakce,ale on prý zvladl všechna očka bez NÚ.