MMR v 5 letech, školka a covid

blaba
30. srp 2021

Zdravím všechny,
mám 3 dotazy ohledně očkování MMR (spalničky, zarděnky, příušnice) v 5ti letech.
1. Měly vaše děti po této druhé dávce v 5ti letech nějakou reakci?
2. Za jak dlouho po tomto očkování jste děti poslali znovu do školky?
3. Je tu někdo, jehož dítě se krátce po tomto očkování nakazilo Covidem? Jaký byl průběh?

Děkuji za odpovědi.

PS: Neřeším, zda teď očkovat či ne.

marcicek84
30. srp 2021

@blaba
1. Ano - 4 dny otok v miste vpichu
2. Neresila jsem - byl zrovna LD a skolka zavrena
3. Ockuje se mezi 5.-6.rokem,nemusi to byt zrovna hned v 5 letech,pokud mas pochybnosti vyckej na cerven pritiho roku nebo na prazdniny,kdy nebude dite ve skolce (v lete vzdy bude covidu nejmin)

ninanela
31. srp 2021

Byly jsme včera v 7 letech,od středy může do školy,klíčový režim,7-10 den sledovat zda nebude teplota ,nachlazení,vyrazku...Jeste nevim zda budu učitelce volat,vychází tam jedna Tv ,tak možná zavolám aby ji nechala v klidu a nepretezovala při cvičení.Uvidim dle situace.Doufam ,že covid nám do toho nezasáhne a žádná reakce nebude.U první ve 3 letech měla jeden den zvýšenou teplotu.

malenka3
31. srp 2021

Žádná reakce, do školky nechodila, záměrně jsem to nechala na prázdniny. Ale bohužel ji to zřejmě oslabilo, takže za týden na to chytla rýmu, kašel, až to skončilo pícháním ucha.

bramarfi
31. srp 2021

@blaba dcera to dostala v červnu, do skolky normálně chodila, bez reakce... s covidem nastesti zkušenost nemáme.

lilian2111
31. srp 2021

Dcera dostala v 6 letech, reakce mírný otok v místě vpichu, do školky nechodila (prázdniny a jde až do školy) a s covidem zkušenost nemáme.

cilkat
31. srp 2021

Já se jen privesim: synovi bude skoro šest, chtěla jsem očkování stihnout v srpnu, ale obstaral si rymicku, tak teď vaham kdy.