Je možné kombinovat Hexu a Priorix?

anulis
25. srp 2015

Ahoj holky, nejdu si pro radu, spis jsem u Mudr. byla dnes hodne prekvapena, tak chci vedet, jestli jste to zazily take. Po mirnem odkladani jsem dnes s 15 mesicni dcerou sla na posledi davku Hexy. Uz tak mam z ockovani respekt a ockuji jen to povinne. No a prvni co od Mudr. zaznelo bylo, ze budeme ockovat i Priorix...to jsem se teda uplne zhrozila. Je vubec mozne to kombinovat? Vzdyt to jsou obe tak silne davky, ze to snad ani nejde...a kdyz by byla reakce, tak jak by vedeli na kterou? S diky jsem to odmitla a hned Mudr. ze teda za 14 dni...coz je podle meho teda pekne brzo. Tak jsem jim podepsala papir, ze odkladam na neurcito a mam klid. Jinak dcera ma samozrejme teploty, tak jsem rada, ze nemusi bojovat i s dalsi vakcinou

betelgeuzz
25. srp 2015

Příjde mi to stejně šílený,jako tobě. Ještě jsem neslyšela, že by někdo dostal hexu a priorix současně. Taky bych to odmítla. Mimochodem, priorix nemá určenou horní hranici, kdy se musí dát. Starší ho dostala po 2. roce, mladší skoro ve 3.

zmrz_lina
25. srp 2015

Doktorka se dočista zblaznila ne?!

eficenka
25. srp 2015

@anulis
pokud to není fake, podej stížnost...

anulis
autor
25. srp 2015

@eficenka bohuzel fake to neni...

pampeliska1
25. srp 2015

@anulis uff, ještě že to malá nedostala 😕 Jinak co vím, tak Hexacima má v příbalovém letáku uvedené, že se může očkovat s Priorixem :-/

pampeliska1
25. srp 2015

Tak není tam přímo uvedené, že se může, ale zakázané to není 😕 kopíruju: Údaje o přeočkování vakcínou Hexacima současně s podáním kombinované vakcíny proti spalničkám,
příušnicím a zarděnkám neprokázaly žádné klinicky relevantní ovlivnění protilátkové odpovědi na
žádný z antigenů. Může docházet ke klinicky relevantnímu ovlivnění protilátkové odpovědi na
vakcínu Hexacima a vakcínu proti planým neštovicím, a tyto vakcíny by neměly být podávány
současně.
http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/HEXA...

billi
25. srp 2015

Napsala bych Petrášovi na vakciny.net a zeptala se, jestli je tato kombinace vůbec legální. Pokud není, dala bych oficiální stížnost. Je to kombinace 2 druhů vakcín živé a neživé, tak bych se hodně pídila. Moje doktorka chtěla rozočkovat Priorix před ukončením Hexy, což jsem taky nedovolila a rovnou jsem jí oznámila, že nejdřív za 3 měsíce, aby se dal dokupy.

@betelgeuzz od nového roku by měl být Priorix mít hranici 18 měsíců 😒

zo_ja
26. srp 2015

To je teda kombinace, na obě vakcíny je DOST nežádoucích účinků. Seš fakt dobrá, že´s to ustála.
Mně by se teda takové jednání od dr. nelíbilo a zvažovala bych změnu - co udělá příště, když nebudeš dost rychlá? Plus prostě může Ti - obecně cokoli - navrhnout a nechat Tě vyjádřit, ale tohleto jednání...

bureska
26. srp 2015

NIKDY!!! A navíc priorix v 15 měsících? Paní doktorka se asi zbláznila, standartně se očkuje v 18. A vůbec nejlepší je zrovna toto očkování odložit nejlíp před školku.

dolfino
26. srp 2015

Holky, nás doktorka objednala na první dávku Priorixu ve 14. měsíci. Myslíte, že si to mám tedy nechat přeložit na později? Poslední dávku Hexy jsme dostali ve 12. měs....

betelgeuzz
26. srp 2015

@billi ale zatím to není oficiální.
@bureska očkuje se od 15 měsíců.
@dolfino určitě se přeobjednej, to doktorka porušuje očkovací kalendář.

bureska
26. srp 2015

@betelgeuzz to je nějak nově? Můj syn je rok 2012 a to se očkovalo v 18 měsících. Mně to doktorka odložila až do 3 let, za což jsem fakt ráda

betelgeuzz
26. srp 2015

@bureska není to nově, co si pamatuji, tak obě holky to tak měly, ročník 2009 a 2011. v kalendáři bylo od 15 měsíců. Je možné, že to vaše dr odkládala ze své vůle. http://www.vakcinace.eu/ockovani-v-cr

bureska
26. srp 2015

@betelgeuzz aha...naše mudr právě i děti kamarádek očkovala až od 18 měsíce věku. Já osobně si ale myslím, že čím později se tahle vakcína naočkuje, tím lépe. Znám i spoustu maminek, které ji vůbec neočkují

betelgeuzz
26. srp 2015

@bureska však já taky, psala jsem výš, že holky je dostaly daleko později. ale reagovala jsem na tvou větu, že se dává standartně v 18 měsících, což není pravda.

milmic
26. srp 2015

Souhlasím s výše napsaným. Podala bych stížnost a od lékařky bych okamžitě odešla. Takový doktor snad ani nemůže mít důvěru, ne? 😅

eficenka
26. srp 2015

@dolfino
určitě odložit, zlvlášt pokud jsi těhotná, hrozí infekce zarděnek.
nejlépe odložit do 3 let, ne-li déle

blahova_andrea
26. srp 2015

@bureska já mám syna 2011 a už tehdy se priorix očkoval od 15m. dceři jsem to teď posunula na 18m a uvidíme

billi
26. srp 2015

@betelgeuzz není, vím, ale obávám se, že to schválí... Synovi bude 18 měsíců v lednu, tak očekávám problémy, protože očkování nese dost mizerně, tak jsem chtěla odkládat...

@dolfino Priorix by se měl začít očkovat v 15 měsících. A nikdy bych nerozočkovávala před ukončením Hexy nic jiného. Máme stejný problém. Na poslední Hexu jdeme v jeho 15 měsících.

eficenka
26. srp 2015

@billi
to, že to schválí, se nic neděje.
klidně dones doktorce papír se svým oznámením, že odkládáš 1.dávku mmr na 3 roky věku a je to.
doktorka je z obliga, kdyby přišla hygiena a ty možná možná bys mohla dostat pokutu, ale pokutu nedostávají ani uplně neočkující a že jich velmi přibývá 🙂

blahova_andrea
26. srp 2015

@billi a to nově musí být priorix první dávka dána do těch 18m nebo jak to vlastně projednávají? já to zatím v tv nezaznamenala 😅

betelgeuzz
26. srp 2015

@billi chápu, já právě taky odkládala. mladší dcera druhý priorix nemá a právě jsem dr řekla, že jí ho dávat nebudu, protože se stejně bude rušit. Na to mi právě řekla, že to ještě není oficiální, ale na očkování netlačila.

zmrz_lina
26. srp 2015

@billi můj táta, když občas předjížděl na plné, říkával, že čára není zeď. Papír taky není zeď a kvůli tomu, co schválí banda pitomcu v parlamentu, určitě nebudu očkovat malého priorixem v roce a půl. Ať se všichni třeba postaví na hlavu 😉

marketa137
26. srp 2015

@anulis doktorům je to jedno, hlavně že si odškrtnou další dítě. navíc na priorix je čas. Dcera měla 3r v květnu a ještě ho nemá, doktorka mě chápe a prý až budu chtít že jí naočkuje 😉

anulis
autor
26. srp 2015

@zo_ja ja jsem taky rada, ze jsem to ustala. Prece jen to clovek vi, ale kdyz sedi v ordinaci, tak je vsechno jinak.
@milmic zkusim najit, jestli je ta kombinace mozna a uvidim dal. Bohuzel u nas vsichni pediatri jsou na...takze tez,o rict, jestli bych si pomohla