Jak velký může být rozestup mezi dávkami Hexacimy 2+1?

andie90
16. lis 2016

Ahoj maminky,
Ve 4 měsícich jsem naší Elišce nechala píchnout první dávku Hexacimy ... Měla po ní nepěkné reakce a tak jsem se rozhodla druhou dávku co nejvíce odložit. Dnes jsme byly na kontrole u pediatričky, které jsem o reakcích řekla a ta mne samožejmě přesvědčovala, že s očkováním nemají nic společného. A oznámila mi, že rovnou píchneme druhou dávku (po měsíci!!!) což jsem odmítla. Na to mi řekla, že za měsíc (po dvou měsících od první dávky) už pichnout musíme. Má otázka tedy zní - jak velký může být rozestup mezi první a druhou dávkou ve schématu 2+1 u Hexacimy, aby vše bylo v pořádku a látky z první nevymizely?
Snažila jsem se pročítat hromadu různých článků a pod, ale upřímně, vůbec tomu nerozumím... Snažím se řídit mateřským pudem.... Ale tady tedy dost tápu.. Obzvlásť když mě pediatrička děsí, že když ji nenaočkuji nejdele za mesic, tak to neni pro jeji dobro a že x deti "ted" umrelo na cerny kasel.
Děkuji vám za tipy, názory a rady...
A kdyby tady byla nějaká maminka z Kladna, která má empatickou pediatričku se kterou je maximalne spokojená a která ji neděsí ..prosím!!!sem s ní 🙂 díky!
🍀🌸🎀🚼🚺

lavenderl
16. lis 2016

Ahoj, tak my jsme měli první dávku Hexy taky ve 4 měsících, u nás tedy bez reakcí, ani otok kolem vpichu, dost jsem se bála, jak to malý zvládne, ale super, za měsíc jdeme na další. Bohužel některé dětičky mají vetší reakce, ale pokud je to zvýšená teplota, otok, nekomfort, někdy i průjem apod., tak je to, jak to říct ,,nomální". Kdyby byly reakce vážné, tak by doktorka snad určitě rozhodla neočkovat dál, dá se snad očkovat i jinou vakcínou, ale to přesně nevím čím. S tím schématem je to tak, druhá dávka má přijít nejpozději ty dva měsíce od první. 🙂

panickatlamicka
16. lis 2016

@andie90 „x deti umrelo ted na cerny kasel" me rozesmalo, ale k pobaveni tu opravdu nic neni.
@lavenderl divila by ses, za jakych reakcich se mnohdy ockuje (rozjety atopak, alergie...).
Podle pribalaku by to melo byt opravdu do 2 mesicu, ale jedna se POUZE o doporuceni. Napis Petrasovi, odpovida hned a hlavne rozumne. petras@vakciny.net

lavenderl
16. lis 2016

@panickatlamicka No my máme taky ekzém a ABKM..

panickatlamicka
16. lis 2016

@lavenderl takze mate kontraindikaci?

lavenderl
16. lis 2016

@panickatlamicka Nene, nemáme nic...Prostě se očkovalo normálně a jak jsem psala, žádná reakce, naštěstí. Předtím jsem spíš myslela, že se neočkuje až po reakci na očkování samotné. Jak se očkuje při alergiích atd., jak jsi psala ty, to nevím

lajla
16. lis 2016

@andie90 keca..chce fajfku
Chcete určitě 2+1 min interval mezi 1 a 2 dávkou je 2 měsíce, když je delší niiiiiic se neděje, očkovat v podzimních a zimních měsících je trochu hazard, máloktere dítě se vleze do intervalu , řadí rýmy a jiné nemoci
Ad černý kašel a dr... vysmála bych se jí do obličeje

andie90
autor
16. lis 2016

Eliška má též ABKM - doktorka tvrdí že to není pravda, že deti s ABKM musí mít nutně exém... Ten jediny nemame.. Jinak prujmy, zelena stolice, krev ve stolici, blinkani... Jakmile mleko vysadim vse ok.. Ale to uz je jina debata..
Reakci mela - cely tyden od vpichu neurotická, v noci se budila po hodine s neutisitelnym krikem, a od te doby nekontrolovatelne mlati levou rucickou kdyz je unavena nebo rozmrzela :(
@panickatlamicka P. Petrášovi napíši.. Moc děkuji!

lajla
16. lis 2016

@andie90 v tomhle případě bych neockovala, v žádném případě
Petráš Vám napíše očkovat, nám bylo dr řečeno že mužem klidně v nemocnici pod dohledem😂 no co na to říct

panickatlamicka
16. lis 2016

@andie90 to jsou ale velke reakce. Tez bych neockovala.

lavenderl
16. lis 2016

@andie90 To ano, to jsou velké reakce. Taky bych nenechala očkovat

andie90
autor
16. lis 2016

Holky a mame v tomhle pripade nekde nejake zastani? Prijde mi ze vsichni tvrde tlaci ockovat ockovat ockovat za kazdou cenu :(

lajla
16. lis 2016

@andie90 bohužel😞 je to na nás...taky už neockuji, placali jsme se v tom dlouho, ale dr slibovali...no slibem nezarmoutis že😂 a když došlo že bychom tu kontra mohli mít...tak ...jděte do nemocnice, tam vam ji vzkřísí😞
No to byste museli mít závažné neurologické potíže a ještě se dlouze dohadovat a podstupovat různá vyšetření😞 k čemuž máte ale blízko...další pich by tomu mohl velmi napomoci