Jak dlouho se může odkládat MMR vakcína?

nina004
8. zář 2022

Dobrý deň, ako dlho sa môže odkladať vakcína MMR? Čítala som ,že by sa nemala dávať pokiaľ je žena tehotná ( som v 6.mesiaci) a tiež sme po covide ,tak máme všetci oslabenú imunitu. Ale nepríde mi ani vhodné mu ju nechať pichnúť ,keď bude doma novorodenec nakoľko je to živá vakcína. Malý má teraz rok a pol.

zrzinda
Autor odpověď smazal
Zobraz
nita1984
8. zář 2022

@nina004 můžeš odkládat jak dlouho chceš

ferda90
8. zář 2022

@nina004 ahoj, já tuhle vakcínu budu nechávat očkovat syna až po 2 roce. Dr s tím nějak neměla problém, jen chtěla podepsat papír, že to očkování odkládám

jako_mala_holka
8. zář 2022

Dceři jsou dva roky a chystáme se na to až po novem roce, to ji bude cca 2,5... Druhé dítě dostane dřív, protože bude muset chodit do dětské skupiny, půjdu dřív do práce 🙂 ale ne že by mi to dělalo extra radost
Jinak jsme jen v roce a půl podepsali papír o odkladu a bylo hotovo... Pozor na to, že budou chtít podepsat ODMÍTNUTÍ, tam jsem dopsala, že neodmitam, jen chci odložit 🙂

jako_mala_holka
8. zář 2022

Jo a po covidu jsme taky nedávali, měli jsme v březnu... Teď jsem těhotná a čekám až se malý narodí, že to dáme po šestinedělí, teď se mi do toho nějak nechce

nina004
autor
8. zář 2022

@jako_mala_holka
@ferda90 Ďakujem za skúsenosti. Naša dr by očkovala snáď hneď, s ňou sa o Tom moc nedá baviť. Inak je dobrá,len prístup k očkovaniam sa mi nepáči. Aspoň budem pripravená. Malý pôjde do škôlky až v 3,5roku nakoľko budem doma s malým,tak sa s tým očkovaním ponáhľať nebudem.

marge_s
8. zář 2022

@nina004 pokud k tomu nemas jiny duvod… tak bych to zas tak moc neodkladala. Ziva vakcina ano, ale tem prenos je jen hypoteticky, realne se to nikdy nestalo 🤷🏾‍♂️
Odkladat papirove muzes, ale zase si vem, ze ten kalendar je udelany tak, aby pokryl citlive obdobi.
Nerozmlouvam, jen ze dobre si dat do rozvahy i ty plusy

cilkat
8. zář 2022

Obvykle se nedává, když je matka v prvním trimestru - to už nejsi (ony ty zarděnky, kvůli kterým se na to kouká, jsou vlastně nebezpečné hlavně v tom prvním trimestru). Naopak se očkuje takle brzy, aby to starší dítě někde nechytilo a napřeneslo na novorozence... takže z epidemiologického hlediska jste naopak v ideální době... ALe nevím, jak dlouho jste po tom Covidu - tam bych nechala odstup minimálně měsíc, spíš víc.
JInak vyhláška říká, že do 18m... ale ta vakcína je schválená i pro dospělé, takže z tohohle pohledu žádný limit není (a naopak se dříve očkovalo až před pubertou)... My u obou dětí očkovali těsně před druhým rokem, protože to, co jsme hlídali, byl odstup od předchozí vakcíny a aby byli fakt zdraví... A přes ten školní rok soplí skoro furt.

jjasmina
9. zář 2022

Je to na tobě kdy, ale já bych se toho nebála a očkovala v termínu. Jinak ono je dost podstatné si s pediatrem sednout ve všem

martinka_33
9. zář 2022

@marge_s Zajímají mě plusy MMR vakcíny 🤔 Dodnes jsem žádné nenašla a být čistě na mém uvážení, nechám jí očkovat dítě až v 10ti letech. Tal mě zajímá jaké má plusy pro mladší děti.

sayast
9. zář 2022

Budem ockovat ted ve 2,5 letech a to víceméně hlavne kvuli skolce

zuzineckah
9. zář 2022

@nina004 všem 3 až po 3.roce👍

stef9328
9. zář 2022

@nina004 prvni dcera po 4 roce, druha dcera kolem 3.roku kvuli skolce.

marge_s
9. zář 2022

@martinka_33 pokud vim, tak u tech spalnicek je to celkem jasny, vnimavost, sireni, zavaznost infekce je s nizsim vekem vyssi. Zjevne - a to i vylozeni odpiraci ockovani musi videt - tam, kde se odklada, vznikaji lokani epidemicka ohniska. Typicky - ohniska v Rakousku kolem Waldorfskych skol apod. Vic alter matek, vic pripadu. K tem par pripadum tady stacil pokles proockovanosti v jednotkach procent Sireni spalnicek mezi lidmi nechcem, ze. Starsi generace byla chranena temer nulovym vyskytem diky ockovani deti. Ja teda pro sve dite spalnicky nechci. Ani pro sebe. Neni to obycejna detska nemoc, je to nemoc, ktera muze vest i v dospelosti k trvalym nasledkum a ne moc hezkym. Ono kdyz to odlozi jeden, tak se nic nestane, kdyz pulka, muzeme to byt dost neprijemne

My museli odkladat. Pak se rozjela v Praze epidemie a trocu mi to vrasky nadelalo. A jestli myslite, ze je to nepravdepodobne? No tak my s nima zrovinka do kontaktu pres jednu osobu prisli.

marge_s
9. zář 2022

Jeste me napada, ze by asi bylo vhodne dopnit, ze pokud vas to do detailu zajima, tak se ptat u vakcinologu. Muj obor to neni, jen jsem se o to hodne zajimala prave v souvislosti s tim co a jak, kdyz to u nas bylo na poradu dne. Ale vezte, ze ti lide tomu rozumi a snazi se najit nejefektivnejsi cestu.

martinka_33
9. zář 2022

@marge_s Děkuji za vysvětlení, pro mě nic co by změnilo názor na to, že ideální věk je před dospíváním, kdy jsou tyto nemoce nejnebezpečnější. Dokážu pochopit, že z důvodu snížení šíření nemocí je vhodná vysoká.proočkovanost pred nástupem dětí do kolektivu. V každém připadě rizika v roce a půl z mého pohledu převyšují benefity a to je věc, kterou se řídím.
Zastánci očkování proti všemu možnému nevidí rizika vakcín a odpůrci zase nevidí rizika samotných nemocó, oboje je špatně...

marge_s
9. zář 2022

@martinka_33 no jasne to uz si musi kazdy rozhodnout sam. To je fakt. 🙂

(Ale stejne by me zajimalo, proc si vsichni to odkladajici mysli, ze to vymysleli lip nez odbornici. (Vsak ani profitem nemuzeme operovat, kdyz se odklada, tak tu vakcinu prodaji vyrobci tak jako tak).

daisymaminka
9. zář 2022

Dcera ji dostala ve 3 letech kvůli školce. Neměla vůbec hezkou reakci, a to byla dlouhodobě zdravá a dopovaná vitamíny. 😔 Druhá dávka má být mezi 5. a 6. rokem věku, ale nedám ani náhodou. Spíš kolem toho 6. roku věku nechám nabrat protilátky, možná i později a o očku se budu s dr. bavit až mnohem mnohem později.

martiniquest
9. zář 2022

Jedno dite jsem ockovala ve 3 a druhe ve 2,5 letech. Bez problemu. Kamaradka bude davat holce, ktera ma 6,5