Infanrix hexa vs. Hexacima. Reakce, snášenlivost, názor Vaší pediatričky?

zuzita15
4. zář 2019

Ahoj, můžete mi sem prosím napsat vaše zkušenosti s vakcínami Infanrix hexa a/nebo Hexacimou - reakce, snášenlivost, případně názor vaší pediatričky. Mám nedonošenou holčičku, takže si vakcínu můžu vybrat, už jí byl rok, takže chybějící “testy” účinků Hexacima u nedonošenců už se jí netýkají. Moje pediatrička říká, že na Hexacimu jsou menší reakce, co jsem načetla, obsahuje míň hlinitých solí, neobsahuje laktózu, plísňové proteiny a další přidatné látky. Infanrix je zase na trhu dýl... Nižší účinnost Hexacima proti černému kašli až tak neřeším, jde mi primárně o reakci na vakcíny. Předem všem děkuji

pe_tu_ss_ka
4. zář 2019

@zuzita15 ahoj, malý je také nedonošený a na výběr jsme tedy nedostali.. Automaticky pro nedonošené dostal infanrix hexu ve schématu 3+1.. Neměl teploty, a myslím, že ani žádnou jinou reakci.. Tou dobou bral i železo na chudokrevnost, takže byl po něm zacpany, takže to že byl nervózní a poplakával jsem prisuzovala tomu (protože to měl dlouho před očkováním, a bylo to peklo) a ne očkování..

moni_12
4. zář 2019

@zuzita15 náš malý je taky nedonošený a my taky nedostali na výběr - dle naší pediatričky se nedonošeným dětem dává Infarix Hexa ve schématu 3+1. Máme za sebou první 3 dávky. Malý měl reakci jen na tu druhou, živou vakcínu, ale jen zvýšená teplota půl dne, žádná hrůza.

zuzita15
autor
4. zář 2019

@pe_tu_ss_ka
@moni_12
Já si teda od pediatričky nic diktovat nenechám, ona toleruje mojí volbu 😉 Kdybych očkovala ve standardním věku, tak jednoznačně volím Infanrix hexa a schéma 2+1. Jenže když už jí je rok, mohla by i tu Hexacimu... Tak jsem právě na vážkách...

vasinka88
4. zář 2019

@zuzita15 mám nedonosenou dceru 32+4 , první hexu jsem nechala dat v 6mesicich dala sem hexacimu prave kvůli nižším hlinitým solim, taky jsem volila 2+1, nějak nevim proč bych měla očkovat zbytecne o jednu dávku navíc ... a to bez ohledu na donoseni nebo nedonoseni..🙄 no jinak po každé dávce měla cca druhy až třetí den teploty 38,5 maximálně .. ale dobre snasene, chovala se normalne..kdybych nemerila neslo by to poznat..

pe_tu_ss_ka
4. zář 2019

@vasinka88 mě to bylo vysvětleno tím, že jako nedonošený nemá dovyvinutou nebo sníženou imunitu, a proto mají o dávku víc, než donosene děti.. 🤷‍♀️ Tak mi to bylo napsáno i tady na MK v dotazů na doktora, a stejně tak i v rizikové poradně.. A očkovaný byl teprve tehdy, když měl dobré výsledky z krve.. První dostal na přelomu 4/5 měsíce..

stef9328
5. zář 2019

@zuzita15 jelikoz jsem zacala ockovat az skoro ve 3 letech tak jsme museli dat Hexacimu 2+1, prvnidavka zadna reakce, druha davka teplota a otok vpochu 2dny, treti davkudostane az minimalne za pul roku od druhe davky nebo az za rok. (Neni nedonosena) , ja jsem urcite pro Hexacimu( cim min davek,pro me tim lip!!!
@zuzita15

zuzita15
autor
5. zář 2019

@pe_tu_ss_ka jojo, to pediatři rádi říkají, ale třeba moje nedonošená dcera ještě nebyla nemocná (ťuk ťuk), ani rýma, zatímco švagrové stejně starý donošený syn je nemocný pořád, takže asi tak s imunitou 😉

zuzita15
autor
5. zář 2019

@stef9328 to nevadí, že není nedonošená, sbírám informace o všech dětech 😉 předpokládám, že do školky nechodí, když nemá ještě dokončené okování, nebo to nevadí?

stef9328
5. zář 2019

@zuzita15 ne ne nechodi, musi mit vse naockovane aby ji prijali. Ale jelikoz jsem na materske tak mi nevadi,ze je doma 😊

pe_tu_ss_ka
5. zář 2019

@zuzita15 malý také nebyl nemocný, ani teplotu neměl žádnou (taky tukam), jen měl zánět spojivek, ale to bylo spojené se zúžením očniho kanálku.. Co jsem pravidelně masírovala, tak od té doby také nic.. ☺️

zuzita15
autor
6. zář 2019

Ještě někdo se zkušenostmi prosím?

megi89
6. zář 2019

Malý narozený v 36+tt a MUDr dává schéma 2+1 hexa. První měl v půl roce a bylo to šílené. Teploty 4 dny. Plakal a plakal. Z usmevaveho dítka se stalo plačící, neutisetelne dítko. Hlásila jsem to MUDr, ta to zapsala (byla jsem u toho). 2. Dávka byla to stejné. Teploty, trvaly 3 dny, pláč. Usínání bylo hystericky pláč... A 3. Hexu jsme odložili. MUDr neměla žádný problém. Tento měsíc půjde na 3. Hexu a děsím se....

zuzita15
autor
6. zář 2019

@megi89 Infanrix nebo Hexacima?

jarmarca
6. zář 2019

Ja mam malou narozenou v 35.tt a dostala Infarix, prvni davku v necelem pul roce, schema 2+1. Pribirala mi ale krasne kilo za mesic, kdyby byla mensi, jeste bych odlozila...byla bez reakce, mozna vic spava (tukam na drevo🙂) ted pujdem na 3.davku, tak snad taky nic...
Je hrozne, jak do deti cpou davku navic, i kdyz nemusi...pokud se ocko odlozi a dite pribira, neni duvod davat 3+1, jen je potreba si to nacist a nebo mit “normalniho” pediatra🙈

megi89
6. zář 2019

@zuzita15 hexacima

verionka
9. zář 2019

Náš malý se narodil ve 36+3 a dostal na doporučení doktora Hexacimu. Po ni horečka, dva dny prospal a cca na měsíc se přestal přetáčet na bříško, i když už to uměl. Další dávku tedy dostal Infanrix a to bylo bez problémů a jakýchkoliv vedlejších účinků...

verionka
9. zář 2019

Jo a celkově jsme to měli 2+1.

charlotte_121
3. lis 2019

@zuzita15 dcera má za sebou už dvě očkování Hexacimou ve čtvrtek jdeme na třetí, vše bylo v pořádku, jen po té druhé měla v místě vpichu trochu ztvrdlý sval, ten jsem ji rozmasirovala uvidíme jak ji bude po poslední dávce 🙂