Infanrix hexa - hexavakcína - lze takto kombinovat?

sonik8721
12. říj 2018

Zdravím maminky 🙋🏻‍♀️

Zajímá mě, zda má někdo podobnou zkušenost s ockovanim hexa vakciny.
Malej je očkovany ve schématu 3+1, byl ockovan od minulého roku, první 3 vakciny byly infanrix hexa a teď ve středu, když jsme byly na roční kontrole a poslední vakcine, dostal hexacimu. Mohou se tyto dvě vakciny vůbec takhle "michat"?
Já jsem si toho všimla až doma v očkováku a už jsem se nedovolala, trošku mě to znepokojilo, naše sestra ke totiž dost zbrkla, tak si říkám, jestli se třeba nespletla 😏

verionka
12. říj 2018

@sonik8721 Ahoj, my to měli opacne, sice 2+1, ale první dve davky Hexacimu a protože ji špatně snášel, tak jako poslední mu doktorka dala Infanrix a říkala, že je to jedno, že se to míchat může 😉.

sonik8721
autor
12. říj 2018

@verionka jeee uf, tak to jsi mě uklidnila 😊🤗
On totiž infanrix snášel úplně v pohodě a po té hexacimě má strašně natekly a horký vpich, tak sem si i říkala, jestli to nemůže být tím 🤷🏻‍♀️
Chladim, co to jde, tak snad mu to brzy splaskne 😏

terla
12. říj 2018

Nevím o míchání, ale haxacimu nyní zavádí plošně, kvůli zemím EU. Užívá se jinde ve světě běžně a tak to chtějí sjednotit. My najedli rovnou na Hexacimu.

verinikki
12. říj 2018

Ano, potvrzuji, očkuje se nyní Hexacimou. Nicméně naše Dr. zjišťovala, čím byla dcerka očkovaná předtím, takže možná ještě má i Infa pro své pacienty na přeočkování. Záleží asi na Dr...

verinikki
12. říj 2018

@sonik8721
Jak to s ním vypadá, je nožička lepší? Jestli je to moc škaredý, nebo začala otékat víc, určo bych šla zkontrolovat, může to být nějaká reakce...

sonik8721
autor
12. říj 2018

@verinikki děkujeme za optání 😊
Už to má lepší, sice trošičku natekle, ale uz to není tak děsivé jako předtím 😊

swetlusska
12. říj 2018

Může, my to měli taky přesně takhle. Prostě místo 4 látek (Infanrix) dítěti teď píchli 6 látek (Hexa). Pokud je už silnější a zdravý, tak tohle zvládne.

sonik8721
autor
13. říj 2018

@swetlusska super, děkuji 😊
Už to nemá tolik natekle, ale stále to.ma červené, ne tolik...tak ju aby to měl v pohodě 🙏🏻