Hexacima ve schématu 2+1, kdy jste s očkováním začali?

radka12346
10. lis 2016

Ahojky, prosim o radu kdo z Vas ockoval deti vakcinou hexacima ve sch. 2+1 a kdy presne jste z ockovanim zacali? My bohuzel zacali 1.davkou ve 3m a 2. Davku dostal v 5mesicich a te d se bojim jestli jsme nezacali moc brzo na toto schema. ☹ . dekuji za Vase odpovedi

demetritis
10. lis 2016

mi měli první v červenci mala je 26.6.2015, druhou mela mít v říjnu ale bude mít až nekdy na začatku prosince a čas máme do konce prosínce a pak další až nekdy kveten /červen a tím jsme hotovy a další očk až před školkou , myslím že si budete muset zavolat dětské ale nemel by to byt problem jedíná vevyhoda je že dítko mohlo byt na očkovaní vyzrálejší , a že už máte dve davky za sebou takže bude težší domluva s pediatrem .

radka12346
autor
10. lis 2016

Dekuji..no muj doktor jeste nevi ze bych chtela takto ockovat a podle me s tim ani nebude souhlasit protoze je to stara skola kde si jede svou..:( takze tady shanim informace abych se kdyztsk mela cim branit🙂)) a taky mi jde o to zda tyhle davky jsou dostacujici kdyz uz jsem zacala brzy:(

catf
10. lis 2016

@radka12346 v první řadě je to tvoje dítě a tvoje rozhodnutí a pediatr nemá co za tebe rozhodovat, jeho úlohou je poradit a aplikovat vakcínu. Ty za to nakonec neseš zodpovědnost. Podívej se na http://www.vakciny.net, kde jsou zodpovězeny nejčastější otázky, je to tam pěkně vysvětleno co do rozestupů mezi očkováním. Min. rozestup je 1 měsíc. Rozestupy mezi etapami jsou kvůli odezvě organismu,nic víc. Největší odezva je u rozestupu 3-4 měsíce mezi etapami. Nejdelší by měla být 6 měsíců, pokud se nepletu. Nejúčinnější dělá z očkování druhá etapa, která podpoří tu první, tzn., že první očkování nezajišťuje dostatečnou imunitu. Ta další očkování jsou už pouze podpůrná, aby celé očkování mělo význam. Ve většině Evropy se očkuje 2+1, u nás to bylo změněno na 3+1, ale teď se očkuje to i to podle přání rodičů. Nejdříve se očkuje v 9. týdnu. Nejzazší věk dítěte co se týče dokončení očkování je definován ve vyhlášce (myslím, že to je 18 měsíců věku) a podle výrobce je to 3 roky Infanrix, 2 roky Hexacima, 4 roky Pediacel (tohle podle mě vychází z testů, tzn., že se neočkovaly starší děti a nejsou k tomu tedy dostatečné informace od výrobců vakcín... také jsem slyšela, že u starších jsou pak horší reakce,nevím ale ,jestli to vychází z nějaké statistiky).

radka12346
autor
15. lis 2016

Dekuji..no me jde o to zda jsem nezaca i moc brzy z ockovanim...:( jestli nekdo zacal taky ve 3m a ma schema 2+1

demetritis
15. lis 2016

@radka12346 kte stare skole oni maji hlavne za kazdou davku v terminu az 1500kc do ruky . A je jedno kdy da te prvni davku na 2+1ale o to jaky rozestup bude nezi vakcinami