Bexsero. Čípek nebo sirup před očkováním?

15. led 2023

Ahojte, dali ste pred touto vakcinou cipok alebo sirup proti horucke?
Alebo hend, ked ste prisli domov z ockovania?

Dakujem!

jana_zofie
15. led 2023

Ne. Cekam az jak se to vyvine. Dcera to mivala horsi, te jsem davala cipek v noci, kdyz sla nad 39. Syn mel ted 38,5, tak jsem to nechala

sedouana
15. led 2023

Ano dala dle doporučení lékaře Panadol sirup po očkování.

malinkata
15. led 2023

Ne. Nechávám tělo si poradit. Dávám nad 38,ale syn měl teplotu po Bexseru

cilkat
15. led 2023

Předpokládáte výraznou reakci? Pokud ne, není za mě dobré tlumit reakci "preventivně", právě proto, abyste třeba věděli, že tam nějaká reakce je a zkusili celkově uzpůsobit zacházení s dítětem. Naopak pokud víte, že má dítě teplotu po každém očkování a přesto očkovat chcete, tak se "clona" vyplatí, ale... ale nejvíc se asi vyplatí očkovat pod nějakým zřetelnějším dozorem, než "počkejte čtvrt hodinky v čekárně"...
Takže ne, preventivně jsem nedávala nic. (Syn byl bez NU když se držely opravdu dlouhé odstupy mezi očkováními - dva měsíce a víc.)

amazonkajanik
15. led 2023

Nám řekl doktor,doma preventivně dám dávku proti horečce. I když je to důchodce a je svůj, v tomto jsem jej poslechla

xnikax1
15. led 2023

Taky jsem dala na doporučení doktorky Paralen čípek hned po očkování.

tasimia
15. led 2023

Nee

jjasmina
15. led 2023

Nic jsem preventivně nedavavala

vendes
16. led 2023

Vy si berete preventivně ibalgin, aby vás nebolela hlava? Spíš ne... Preventivně se před/po očkování léky na horečku (tj. nad 38°) nemají podávat.

jjasmina
16. led 2023

Vy si taky předpokládám nic neberete preventivně ne???

lidija1234
16. led 2023

U ostatních očkování jsem nic preventivně nedávala ale u Bexera ano jak jsme došli domu z očkování tak už jsem cítila že začíná být teplý a nenechám mu rozjet horečku....dala jsem čípek a vše bylo v pohodě v noci jsem kontrolovala a teplota už nebyla. Ti doktoři to doporučuji právě protože má většina dětí na to reakci vysoké teploty.

petramana
16. led 2023

@lidija1234 taky jsem to tak udelala