Zlomený nárt, jak mi budou vyndávat drát?

skoumik
10. črc 2017

Hezky den maminky, chtela bych se zeptat, zda nektera mate zkusenosti s vyndavanim dratu z nartu.. O vikendu jsem si zlomila kost v nartu a protoze se jim to nepovedlo srovnat, tak jsem v utery byla na zakroku a kost mi opravovali dratem.. Drat pry potom budou vyndavat ambulantne, ale nedokazu si predstavit jak.. Muzete mi nektera rict, zda s tim mate zkusenost..?? Predem moc dekuji, Katka

neeeela
10. črc 2017

Mě vyndaváli drát z kotníku a nic bolestivého to nebylo. Jen škubli a drát byl venku 🙂. Měla jsem komplikovanou otevřenou zlomeninu hlezeního kloubu takže oproti tomu všemu co jsem s tou nohou zažila tohle byla uplná maličkost 🙂.

anelamates
10. črc 2017

-

skoumik
autor
10. črc 2017

No, tak to jste si teda taky pekne uzila.. ☹ me se nejdriv v sobotu snazil tu kost srovnat a dal mi nohu do dlahy.. Rikal, ze by nevadilo, kdyby to srostlo krive, hlavne at se uchyti.. Podle kontrolniho rtg, se mu kost nepovedlo srovnat a poslal me domu.. V pondeli rano mi volal, ze by byla lepsi operace.. Tak jsem myslela, ze pana doktora prokopnu.. Docela se toho vyndani bojim.. I kdyz to je asi az za dlouho, ted ve ctvrtek mi budou vyndavat stehy..

fyii
10. črc 2017

Taky mi vytahovali drat, ale z nartu. Tristiva zlomenina tech dlouhych kosti. Jedna zlomena ta mensi rozdrcena. Parada:( on ten drat mel na konci takove ocko a normalne mi to vytahli po nejake dobe cca 1-2 na ortopedicky ambulanci. Jen jsem citila jak to proskakuje jednotlivymi srouby cca peti. Dalo se to vydrzet je to za okamzik venku🙂 horsi pak bylo vyndani nekterych sroubu cca za 3 mesice kvuli hybnosti, ale to lokalne umrtvil. A ten zbytek zelezarstvi dlahu a srouby tam zatim mam. Uz to mam 2.5 roku a 2 roky trvalo nez to srostlo🙂 9 mesicu o berlich, jo co zpusobi jeden nepodstatny krok:( neboj se jsou to lidi co vedi jak na to..

skoumik
autor
10. črc 2017

@fyii Tak to sis teda pekne uzivalas.. ☹ vubec nezavidim.. Ja mam zlomenou nebo spis rozstristenou kost v nartu.. ☹ na dratek jsem nemela odvahu juknout, ale doktor rikal, ze to mam pekne spravene a vtipkoval, ze mi ho vyfoti.. 😀 urco vedi, co delaji, ale i tak mam respekt.. 😉 po jake dobe ti drat vyndali..??

fyii
10. črc 2017

@skoumik si presne nepamatuji, protoze tech navstev tam bylo mraky, kazdy tyden. Mam takovy pocit, ze po 1-2 mesicich driv urcite ne. Ja to mam taky pekne spravene, ale nejake nasledky to ma bohuzel. I kdyz bohudik chodim celkem normalne, behat nemuzu a vubec tvrdy dopady atd. Ale s tim se da zit. Hlavne abych mohla lyzovat🙂 zatim asi ani nechci aby mi vyndavali zbytek nejsou nejak zajedno jestli to opravdu je to nejlepsi a mam malyho kluka tak by mi bralo srdce ho tady nechat samotnyho.

fyii
10. črc 2017

@skoumik jo jinak ja mam vsechny rentgeny i obrazky kdyz to bylo rozbaleny🙂 je docela zajimavy pozorovat jestli se tam neco delo..slo to teda hoodne pomalu

skoumik
autor
11. črc 2017

@fyii ja mam doma prave cerstve rocni holcicku a tak me uraz stve.. Hlavne chuze o berlich.. ☹ poradne se ji nemuzu venovat, tak jak bych chtela.. Uz se tesim, az mi vse vyndaji a budu moct zase nejak "normalne" fungovat.. 😉

fyii
11. črc 2017

@skoumik no tak to ti preji jedine at to je co nejdrive.. ono to vsechno dost trva. Ja pak mela mesice a mesice rehabilitaci, koupeli apod. Ale treba nemas tak tezky uraz a pujde to rychleji. Dneska sroubuji kde co, protoze to sroste tak jak ma nez kdyz to nechaji jen tak coz i nekdy jako konzervativni lecba je lepsi..

skoumik
autor
17. črc 2017

@fyii tak v patek mi vyndali stehy a 28.7. jdu na kontrolni rtg a uvidi se, jak to vypada.. Tak doufam, ze mi za 14 dni vyndaji i ten drat.. 🙂 uz se tesim, az ho nebudu mit, protoze ten pocit, ze ho mam v noze a citim ho, je mazec.. 😀

fyii
18. črc 2017

@skoumik no vidis ja tam byla dneska a mam prijit za rok jestli by to zelezarstvi vyndali🙂 to uz bude vice jak 3 roky.. jedno spatne uklouznuti..
Jo ne to ocko drhlo o tu vypolstrovanou dlahu takze me to tam vadilo hodne, ale jak to kazdy tyden prevazovali a kontrolovali tak mi to pak vselijak vypodkladali vatou tak to bylo snesitelnejsi..🙂 horsi uz to nebude neboj