Zkrácený čípek ve 23tt

stassi
2. říj 2017

Ahoj holky, máte nějaká zkušenost se zkráceným čipkem?
Jsem ve 23tt gynekolog mi napsal do těhot. kartičky v tabulce CS 2 ale do grafu na zadní straně koukám nic nemám... žádné měření nebylo jen pohmatem jak při normální prohlídce da se to takto zjistit také?
Mám teď klidový režim nohy nejlépe podložit a za 14 dnů na kontrolu bez jakýkoliv závaděcich ampulí. Dost mě to vystrašilo nemůžu pry ani nikde chodit jen ležet... prodělala jsem ještě zánět močových cest chodila jsem často na malou tak nemůže to být způsobeno tím, že se mi víc mimi tlacilo dolu? Budu rada za vaše názory.

tarja1987
2. říj 2017

@stassi ahoj,moje Dr.me u prvniho tehotenstvi strasila zkráceným cipkem od 25tt (kdy byl pry na hranicnich 25mm) dostala jsem utrogestan a mela nařízeny klidový režim.taky jsem nikam nechodila,aspoň ne nikam daleko...no a rodila jsem den před termínem 😉

helen_h
2. říj 2017

U kamarádky dr. taky plašil s klidovým režimem, že se jí kol 25 tt zkrátil čípek. Plus jí začalo výrazněji tvrdnout břicho. Také říkala, že tam byla někde nějaká lehká infekce (snad též ty močové cesty), to zkrácení může být vlastně tím. Zůstala na rizikovém těhu s klidovým režimem až do konce a rodila nakonec 5 dní po termínu, až se skoro bála, že nakonec skončí porod vyvolávaně :D
Takže se opravdu nedá říct, jaký to bude mít další vývoj, ale nemusí to znamenat nic negativního.

stassi
autor
2. říj 2017

@tarja1987
Ahojky ☺️ a jak dlouho jsi klidový režim dodržovala ? Bubakoval mě že prý takto mužu ležet do porodu 🤦🏻‍♀️ Nedokážu si představit ležet do konce ledna 😔

sthanina
2. říj 2017

Ahojky, taky jsem měla klidový režim jenom ležet, nohy nahoře, nic nedělat. Rodila jsem 9 dní po druhém termínu a syna ven dostávali "násilím". Vůbec se mu na svět nechtělo. Dnes bych tolik neodpočívala,..

tarja1987
2. říj 2017

@stassi no,az do konce.prostě jsem jen nechodila tury se psem,polehavala jsem.já teda byla na neschopence skoro od začátku,ale z jinyho důvodu.
Držím palce at se nezkracuje dal a je vše OK.☺

stassi
autor
2. říj 2017

@tarja1987
Každý to má ve svých rukou někdo si rad aspoň zajde do přírody neodpustí si menší úklid doma a někdo je tak poctivý, že leží a nakonec rodí v termín i dokonce po termínu... 😊

stassi
autor
2. říj 2017

@sthanina
Ahojky a v kolikatem týdnu ti to zjistili ? Ono se to da asi ještě srovnat... ale nerozumím jestli CS 2 je už hodně ve 23 tt nebo je to přiměřeně ?

tarja1987
2. říj 2017

@stassi určitě,já stejně doma vařila,uklizela,prostě všechno,krom procházek a bylo to dobrý.věřím ze u tebe to bude taky v pohodě ✌

sthanina
2. říj 2017

@stassi Byla jsem cca v 24-25týden... Doktorka mi řekla, že mám zkrácený čípek a miminko hlavičkou dolů... vyšetření proběhlo pohmatem, jinak jsem nikde nebyla. Cítila jsem se dobře, ale taky jsem se bála, že miminku ublížím, když nedodržím pokyny gynekoložky. Takže jsem měla nohy nahoře, pod zadek si v lehu podkládala polštářek a opravdu odpočívala. Myslím si, že to nebylo dobře. Synovi se vůbec nechtělo na svět, porod trval moc dlouho... Dostala jsem dvě vyvolávací tablety, propíchli mi plodovou vodu, za 4hod jsem se otevřela o 2cm, bylo to moc náročné... Myslím si, že ten odpočinek tomu neprospěl... mrkni sem, CS 2 znamená, že v porodních cestách nejsou žádné změny https://www.babyonline.cz/tehotenstvi/tehotensk...

stassi
autor
2. říj 2017

@tarja1987
@sthanina
Holky moc děkuji 😊 Vaše názory mě uklidnily . V týdnu jdu na odběr krve cukrovky. Tak mě držte palečky 😉

sthanina
2. říj 2017

@stassi Není zač🙂, ať na cukrovce vše dobře dopadne. 😉 Doporučuji vzít si s sebou dobrou knihu a svačinu a pití. Během odběru nesmíš jíst ani pít. Měj se moc krásně...

stassi
autor
2. říj 2017

@sthanina
Jojo černý čaj sebou a čeká mě 3 hodiny čekání 🤦🏻‍♀️ To už mi problém nedělá doma ležim teď už takto týden ☺️☺️

jhoki
2. říj 2017

Záleží, jaký byl čípek na začátku těhotenství. Tvrdne ti břicho? Je to věc velmi velmi individuální. Čípek pod 25 mm ve 24 t.t. je jakýsi ukazatel rizika předčasného porodu. Dlouhodobý pobyt na lůžku dle studii nepřináší pozitivní efekt spíš naopak je stresující. Dr. Koucký má na netu plno článků a doporučení o této problematice a doporučuje utrogestan než ležení. Neléčený zánět močových cest může udělat pěknou paseku, takže pokud máš tento problém, doporučuju dořešit i za cenu zobání antibiotik. Samozřejmě výtoky z pochvy a patogenní bakterie způsobující zánět vyvolávají zkracování čípku a předčasný porod. CS 2 v tom týdnu je dost, ale hodnocení je zase individuální, jiný doktor ti může napsat jiné číslo. Jde o to, aby se CS neměnilo radikálně v čase. Někdo se SC vůbec neřídí, jen délkou čípku.

stassi
autor
2. říj 2017

@jhoki
Ahojky 😊Ohledně toho močaku jsem už antibiotika brala pak mi napsal zaváděcí Macmiror ampule.
Kouckeho jsem si pročetla za týden co lezim 😇 Takže tam jsem si tady dost vzala. Možná si myslím ze ten čipek bude tím jenže mě ten Utrogestan nenapsal. 10.10 jdu na kontrolu tak uvidíme 😊

jhoki
2. říj 2017

@stassi Ze své zkušenosti vím, že doktoři píšou antibiotika dost od pasu. Jedině kultivace moče a stěru z pochvy, která se posílá na bakteriologii řekne co tam je a jaká ATB jsou vhodná. Takže bych si to nechala vyšetřit a utrogestanem se nic nezkazí. Záleží, jaký je doktor a zda si nechá "radit".

stassi
autor
2. říj 2017

@jhoki
Antibiotika jsem měla teď dobiram Macmiror to vše ohledně toho močaku.
10.10 jdu na vyšetření a tam se uvidí i co ten čipek ... zda mám donest novou moč mi nikdo neřekl takže možná je ten přístup i takový divny 🤦🏻‍♀️ No nevím ale divím se, ze mi nenasadil něco na ten čipek mám jen Magnesium prášky a beru jich za den asi 5 + si dam i šumak

denisa3101
2. říj 2017

Ahoj mě bylo.zjisteno že se mi zkrátil na 27 mm prej klidový režim a jinak břicho tvrdlo i 17x za den a to jsem neujkizela a nechodila nikaam ... Jdu v pátek na kontrolu po 14 dnech tak jsem zvědavá na vSledek jinak jsem 25 TT termín mám 18.1 🙂

stassi
autor
2. říj 2017

@denisa3101
Ahoj 💁🏽 Tak to máme skoro stejný a teď mi řekni jestli jsi brala Utrogestan a Magnesko ? A co je teda horší 2 Mm nebo 2,7 Mm ?? Já se totiž už v těch CS nevyznám ... 🙈 Ležela jdu teda poctivě cely dny u v noci a nohy nahoře ? Já teda lezim přes den na polštáři ale v noci se to už nedá to spím normálně

denisa3101
2. říj 2017

@stassi utroš mi nedala ale vzala stěry že prej můžu mít nějakou bakterií ktera zkracuje čípek a dostala jsem 12 globuli na zavádění :/ klidový režim jsem nedodržovala mám 4 děti tak to ani nejde a doma někdo uklízet atd musí 🙂 uvidím v pátek co na kontrole :/ jinak prej je rizikové pod 25 mm tak snad se pod tu hranici nedostaneme 🙂 držím palečky 😊

stassi
autor
2. říj 2017

@denisa3101
No já mám CS 2 ani mě to můj gynekolog nevysvětlil . Mě to zjistil pohmatem takže žádné stery mi nedělal 🤦🏻‍♀️ Jako nevím ... kdyby to bylo tak urgentní tak asi lezim v nemocnici na kapačkach a určitě ne doma. Takže já mám teda asi 2 Mm ?? Nebo jak tomu mám rozumět ?? Mám to v tabulce vedle výška fundu ... na zadní straně jak je ten graf nic totiž nemám a tam je to Cervix Score ...

stassi
autor
2. říj 2017

@denisa3101
Jaké ti napsala ty ampule ? Já mám ještě na 5 dnů Macmiror

denisa3101
2. říj 2017

@stassi už mám krabičku vyhozenou takže název netuším :/ jinak já se v tom také nevyznám ale dělala mi utz a přes vnitřní utz kontrolovala čípek :/

stassi
autor
2. říj 2017

@denisa3101
uvidíš co v pátek a já příští týden 😇😊 musíme to vydržet a doufat 😉🍀 budu rada když mi napíšeš jak jsi dopadla 😊☺️

denisa3101
2. říj 2017

@stassi určitě napíšu sama jsem zvědavá co se dole děje :/ není to fajn pocit jak mi nonstop tvrdne v klidu břicho a z ničeho nic mi zjistí zkracování čípku :/ ještě tam musí bobanci vydržet 😍

stassi
autor
2. říj 2017

@denisa3101
U mě je to s tím tvrdnutim jen večer, ale myslím si ze to mám z toho jak lezim pod tím polstarem.