Vypadávání vlasů. Co pomůže?

julia00
5. led 2021

Ahojte, pred mesiacom som vysadila antikoncepciu kvôli podozreniu na trombózu, po vysadení sa to ukľudnilo ale začal ma trápiť iny problém. Začali mi veľmi padať vlasy a to som si všimla už pred vysadením aj keď to nebolo v takom množstve. Môže to byť vplyvom hormónov? Taktiež sa chcem opýtať, čo pomôže na to vypadávanie vlasov. Ďakujem za odpovede 🙂

mamikry
5. led 2021

@julia00 Muze to byt hormony, ale taky to muze byt stresem, pokud mate ve vetsi mire, coz ted nemi nic neobvykleho. Brala jsem Panthenol od Dr. Mullera a vypadavani se zlepsilo. Dobry je pry i Biosil, ale nemam zkusenost. Jinak muzete zkusit zabal z kavove sedliny, ci kavovy oplach, ten pry stimuluje rust vlasu a zabranuje vypadavani.

maaaadlaaaaa
5. led 2021

Mně po vysazení vypadaly vlasy šíleně a měla jsem cenově problémy s hormony, nedostala jsem tak půl roku ms. Na vlasy mi pomohl Donnahair a pila jsem kopřivove čaje, ale to můžeš max. měsíc a pak na chvíli vysadit.

julia00
autor
5. led 2021

@maaaadlaaaaa ďakujem za tip, skúsim vyskúšať. A menštruácia sa rozbehla nakoniec sama? Ja momentálne čakám či pride alebo nie, keďže prešiel mesiac a stále nič aj ked ovuláciu som normálne mala cca 2.tyždeň od vysadenia.

maaaadlaaaaa
5. led 2021

@julia00 s tou to bylo složitější. Dala jsem tomu dva měsíce a pak šla ke gynekologovi, který mi pichnul vyvolávací bez souhlasu. Ještě když ví, že jsem měla potvrzenou mutaci jednoho genu u leidena a byl to risk. Seřval mě jestli chci být už napořád bez menstruace a prostě mi ji vrazil. Pak jsem se ptala na důvody a byl šíleně arogantní a řekl mi, že není děd vševěd a třeba mi nefungují vaječníky a nebudu moct mít třeba děti. Já odešla s brekem a brecela několik dnů a řekla si, že k němu už nevlezu. Něco jako ms jsem tedy po vyvolavačce dostala, ale bylo to pár dnů a měla jsem přijít potom zase, kdyby nepřišla ( přes půl roku jsem byla bez, protože jsem to takhle řešit nechtěla). Vyhledala jsem si dobrou homeopatičku a ta mi nasadila bylinky a homeopatika, za dva měsíce se mi tělo nastartovalo, ale pravidelnou ms jsem měla asi až po roce velkého detoxu. Během toho jsem dost shodila, vypadaly mi vlasy a vylezlo všechno co bylo ve mě na povrch a zhoršila se mi pleť. Pak už byla ms předpisová. Vyměnila jsem gynekologa ten to chtěl řešit hormonální léčbou, ale dal mi rok na to to zkusit jinak a pak vrtěl hlavou, jak mě bylinky mohly rozchodit. 😉

maaaadlaaaaa
5. led 2021

@julia00 pokud chceš ty bylinné kury, tak to byl detoxin od diochi asi půl roku a pak rok naděje - femina plus homeopatika. Vše se dělá na určitou osobu, takže to co pomohlo mě nemusí pomoci tobě, ale myslím, že když ms nepřijde, tak feminou nic nezkazíš. Kapky stojí asi 100 Kč, vydrží měsíc a dostaneš do sebe bylinky na srovnání hormonů. 🙂