Viditelný čípek po porodu. Měla jste to některá?

priscilla90
17. lis 2019

Ahoj holky,
mám 3 týdny od porodu. Byl to rychlý porod bez komplikaci, tlaceni šlo velmi rychle. Po porodu jsem byla skoro hned v pohodě. Mám jen 2 kosmetické stehy. Jenže jsem začala cítím tlak a pocit, jako bych dole něco měla, třeba tampon. No a když sem se podívala zrcátkem, viděla jsem boulicku. Našla jsem si, ze to je sestouply děložní čípek. Docela mě to vyděsilo. Po prvním porodu jsem toto zřejmě neměla. Posiluji pánevní dno několikrát denně (zatahuji svaly) a cvicim podle videa na posílení pánevního dna. K doktorovi jdu až za 3 týdny. Měla jste toto některá? Utěšte mě, ze se to spraví 🙏 jak je to třeba se sexem? 😬 já se cítím naprosto v pohode, ale nějak si to s tímhle neumím představit. A taky jsem chtěla začít za par mesicu běhat. Jde to? Přece to takto nezůstane... 😢 dekuju všem za odpovědi

klea81
17. lis 2019

Měla jsem po prvním porodu a zase se to cvičením spravilo. MUDr se tvářila, co jako řeším... 😇

luciebx
17. lis 2019

Ahoj. Měla sem to také. Prolapse dělohy a močového měchýře. Mě se to tedy cvičením nespravilo. Já byla v létě na operaci a super. Jinak mízu doporučit skolu panevniho dna. Já mela soukromé lekce a úžasný. Jinak já si na to období než mi to odoperovali nechala zavést kroužek abych aspoň trochu fungovala. Při m/s tampony nehrozily. Vždy je ten prolapse vytlačil ven. Malá má pristi měsíc dva roky takže rok a půl s tím bojovat bylo peklo. Sex byl taky divny. Když není místo na tampon tak si dokážeš prectavit co za cirkuse se dělo u sexu. S kroužkem lepší. Pokud chceš víc info klidně nápis sz.

luciebx
17. lis 2019

Ještě dodám. Udělalo se to u druhého porodu. Malá 4 kg a šla ven klestemi. Takže mě natahli a vytáhli co mohli no. Žijí v UK. Tu se to řeší operativně na běžném pořádku v ČR sem byla u gyndarky která řekla cvičit cvičit. No jenže i když po roce nic. Šla sem na sál. V ČR krouzek nabízí spis starším ženám. Což mě zarazilo ze mladé nechají takhle trpět ale mužů se mýlit. Každý dr je jiný.

priscilla90
autor
17. lis 2019

@luciebx moc dekuju za zprávu. Ty Jo, tak to sem si myslela, ze se spraví samo.😩😩 S močovým mechyrem problém nemám, jen to proste tlačí..... operace by mi ještě tak scházela. 😬 Snad to cvičení zabere, jak píše @klea81 . 🙏 Budu poctivě cvičit. 🙂

klea81
17. lis 2019

@priscilla90 je rozdíl sestouply čípek a prolaps dělohy, to druhé už se vycvičit nedá a chodí se na operaci.

luciebx
17. lis 2019

Já měla jednu třetinu dělohy propadlou ale hlavně spadl močový měchýř. Ono po vyšetření ti řeknou co s tebou přesně je. Já si operaci vydupala. A zatím super no. Skoro 4 měsíce po operaci jupiii

priscilla90
autor
17. lis 2019

No tak já jinak žádný problémy nemám, jen vidím ten cipek. Naštěstí není venku nějak úplně. Tak se budu modlit, aby byl jen sestouply. 🙏

sjuzalinka
22. lis 2019

přihlásila bych se na FB do skupiny Diastáza a přidružené problémy...tak se to taky řešilo a toto se dá ucvičit, jen je potřeba zajít za správnou fyzio, aby ti ukázala, jak na to, abys věděla co přesně máš u cvičení cítit