Varixy kolem dělohy. Má někdo podobný nález a potíže?

20. dub 2023

Ahoj, před par dny mi bylo řečeno, že mám četné křečové žily (varixy) v pánevní oblasti a kolem dělohy, což pravděpodobně vysvětluje mé bolesti v podbřišku a spodní části zad. Vše začalo těhotenstvím, nyní jsem rok po porodu.
V ČR se velmi málo mluví o syndromu pánevní kongesce, který mě pravděpodobně trápí. Je zde někdo, kdo má podobný nález a s nim spjaté obtíže? Jak to řešíte?
Díky.

te_reza
20. dub 2023

Mám taky, jednu dobu jsem brala cyklo3fort. Neřeším to nijak, prostě mě bolí břicho a záda. Všude na mě koukají stylem "20 ti bylo, porodila jsi, tak co by jsi chtěla 🤷"

autor
20. dub 2023

@te_reza Jojo, taky užívám cyclo3fort, ale zlepšení nepozoruji. Mas jedno dítě? Planujes ještě tehotenstvi? Moc bych ještě jedno chtěla, ale lékař mi rekl, at pocitam s výrazným zhorsenim symptomů. :/

lencaa11
20. dub 2023

Též mám měla jsem Detralex ale nezabral někde dělají opraci přerušení žil ale je to buď a nebo mám tři děti a mám k tomu ještě jiné diagnózy jedine řešení odebrání dělohy další tehotestvi je rizikové

te_reza
20. dub 2023

@anonym mám jen jedno a další nechci, po porodu jsem se doslova rozsypala a to mi nebylo v době těhotenství ani 30. Mám i jiné potíže a představa že lezu po zdi s miminem mě úplně děsí. Otázka u mě i je, jestli by to při mých potížích vůbec šlo.

autor
20. dub 2023

@lencaa11
@te_reza
já mám diagnózu louskáček (útlakový syndrom renální žíly) takže operace by u mě byla velmi náročná a s nejistým výsledkem. No, tak asi nezbývá nic jiného, než se s tím naučit žít a vzdát se možnosti dalších dětí.
Cvičíte nějak, sportujete?

lencaa11
20. dub 2023

No já zkoušela jsem různé věci nic a teď po konizaci je to ještě horší brečím i u sexu od bolesti a a k tomu ademyouzu atd...tak že než žít v bolestech a nemít život naplno tak jdu na odebrání dělohy

montelvina
22. dub 2023

Já je mám roky kolem dělohy a beru detralex ovšem jaro podzim je typické období kdy to bolí …kdysi mi lékař rekl že mi časem vyndaji dělohu tet můj gynekolog pokud to prý moc nebolí tak nevyndaji …bylo mi i řečeno kdysi že se to dá operovat ale lékaři to nechtějí dělat ze v malé panvy víc krvaci …já jsem se pak už přestala informovat a beru Detralex když to víc bolí zvednu na den dva dávky to se muže …ovšem s leky je problém gynekog je muže psát jen dvakrát do roka a praktická lékařka to muže psát jen na křečaky na nohy ale každy rok se to mění …internista by je mohl psát taky a prej pravidelně ….dneska je hodně léku na to i volné prodejných jako třeba Glyvenol on i na ten detralex je dost vysoký doplatek ale za mě je nejlepší …záleží na vás jak se budete asi o tom víc informovat potíž je v tom ze každy lékař říká něco jiného

hanula311
1. kvě 2023

Mám taky,ale nepocituji nějaké priznaky.Ja mam teda krecaky aji na nohách 🙈.Gynekolozka to neresila ze je mam kolem dělohy,Prostě tam jsou.Jinak beru Detralex,ale to uz delsi dobu diky krecakam na nohach