Vaječník - cysta. Mohla vzniknout tak rychle?

reeeza
14. kvě 2024

Ahoj holky, měla jsem ultrazvuk v prosinci, březnu a dubnu. Vše v naprostém pořádku, děloha i vaječníky. Žádné patologické nálezy.
Nicméně na dnešním utz u jiného doktora nález cysty 6x3 cm která je naplněná krví = není hormonální. Dále našel zřejmě srůsty ( endometriozu), i když např menstruaci nemám bolestivou.
Jediné co, tak mě při poslední ovu i po ní bolel hodně podbřišek. Jinak cyklus pravidelný, vše mi příjde ok.

Nevíte jak je možné že nikdo nic na předešlých utz neviděl? Mohlo vše vzniknout během několika týdnů?

Jak moc je taková cysta nebezpečná? Nemůže prasknout nebo je větší šance že se vstřebá? Jinak vůbec mě nic nebolí, jen při sexu to je trochu nepohodlné.
Máte někdo zkušenosti se vstřebáním cysty nebo s prasknutím?

Dále, myslíte že je ok že i tak začneme se stimulací na ivf? Cysta je prý nehormonální, čili to na ni prý nebude mít vliv.

Moc děkuji, jsem z toho celá přešlá, myslela jsem že je vše ok a najednou tohle 🤷‍♀️

lencaa11
15. kvě 2024

@reeeza endometrioza že na dlouho a ne každý lékař ji pozná ještě bych navštívila endo centrum kde udělají lepší vyšetření cysta může bejt právě jedna z příznaků endo a krev vám brali řešila bych cystu a to ostatní

lencaa11
15. kvě 2024