Špatný levý vejcovod. Je to vaječník? Můžu po operaci otěhotnět?

lenk22
31. říj 2021

Ahojte, chtěla bych se optat.. možná se budete smát možná také ne.. levý vejcovod je vaječník? Moc se v tom nevyznám … musím na operaci s levým vejcovodem.. nejde nám otěhotnět protože levý vejcovod je nějak špatný a musím na laparoskopickou operaci.. mužů po té operaci otěhotnět ? Jedno dítě už mám ale moc si přejeme ještě jedno. :( děkuji za odpověď

klokanka31
31. říj 2021

@lenk22 Ne,vaječník je něco jiného než vejcovod. Z vaječníku putují vajíčka přes vejcovod.

delphine1
31. říj 2021

Jak bylo zmíněno je to “cesta” po které vajíčko putuje.
Jinak nestresuj, i kdyby se operace nepovedla nič to neznamená. Ve tvém případě (jestli je vaječník Ok ale problém s vejcovodem) máš šanci na otěhotnění každý druhý měsíc, když ovuluješ z té funkční strany.
Mě vyoperovali z jedné strany vajecnik i vejcovod, kompletní funkci převzala druhá strana. Jedno ditko mě tu zrovna patlá krémem 😂🤷‍♀️ A druhé čekám na Vánoce.
Takže i kdyby se operace nepovedla, o šanci na další dítě nepricházíš , jen to možná bude trochu komplikovanější 🙂

klokanka31
31. říj 2021

@lenk22 Souhlasím s
@delphine1 ,i kdyby byl vejcovod špatný,tak máš šanci s druhým (pokud ho máš). Mě vzali jeden při mimoděložním,a povedlo se mi otěhotnět s druhým. Hlavu vzhůru 🍀

loylii
31. říj 2021

@delphine1 není pravidlo, ze vaječníky se střídají ob měsíc. Ovuluje ta strana, kde je dominantní folikul. A ty je jedno jestli tam vejcovod je nebo ne. Jinak v praxi to vypadá tak, ze vajecnik, kde je dominantní folikul vystřelí v době ovulace vajíčko do břišní stěny a vejcovod se k nemu natáhne. Vajecnik totiž není spojeny s vejcovodem.
Jinak já jsem učebnicový příklad. Levý vejcovod nemám (operace), ale zároveň pravý vajecnik líný. Vždy, když jsem šla v době ovulace k Dr, tak videla dominantní folikul prave na levé straně. Propadala jsem panice. A moje poslední kontrola byla - mate na levé straně dva folikuly o velikosti 1,2cm. Za cca 5 dni proběhne ovulace. Mám dvojcata😁 Což znamená, ze pravý vejcovod se natahnul😁 Když jsem se podivovala, bylo mi řečeno, ze chybějící vejcovod snižuje šanci na přirozene otěhotnění pouze o 30%.

delphine1
31. říj 2021

@loylii děkuji za vysvětlení, to jsem ani nevěděla že to takhle funguje, a že lapou i na druhé straně, potvory. 🙂
Proto jsem to brala tak že to u zakladatelky vychází cca obměsíc, u mě se to fakt střídalo. Kým ještě byli dva :D

aspie83
31. říj 2021

@lenk22 když se mi nedařilo otěhotnět, byla jsem i na vyšetření průchodnosti vejcovodů a levý byl neprůchodný.. bylo mi řečeno, že je sice o trochu menší šance, ale že často druhá strana převezme funkci te horší.. no a mám dva syny 😉