Revize nebo bez revize. Máte zkušenost?

verulevrtule
6. srp 2020

Jsem těsně po potratu, v noci k tomu došlo, břicho mě ještě bolí a krvácím, spíše tak mírně. V nemocnici včera řekli revize a dnes řekli, že v žádném případě. Máte někdo zkušenost prosím?

rnika
6. srp 2020

@verulevrtule Mám za sebou dva SP bez revize ( a dle mé lékařky lepší). Tělo se nemusí tak dlouho srovnávat ( tam se jinak pak dodržuje šestinedělí a bez revize to prý není třeba). Jen vím, že mi pak několikrát brali kontrolně krev, zda klesá Hcg a dělali ultrazvuk jestli je vše pryč.

zavodnice
6. srp 2020

Měla jsem SP bez revize, jen jsem chodila na odběry, jestli klesá HCG.

martiniquest
6. srp 2020

Prozila jsem SP bez revize a na revizi bych sla pouze v zivot ohrozujicim stavu. Neni to nic banalniho, jak je lekari casto prezentovano

journals
6. srp 2020

Byla jsem objednaná na revizi, ale nakonec nebyla třeba. Šestinedělí je samozřejmě třeba vždy dodržet!

verulevrtule
autor
6. srp 2020

Dobře, děkuji holky. A jak dlouho v ten potrat trval? Já byla na revizi po porodu kvůli zadržene placente a nemůžu si stěžovat, ba naopak, žádné bolesti ani už žádné samovolně docistovani

martiniquest
6. srp 2020

@verulevrtule Ten muj asi 2hod kontrakci, pak potrat a cisteni. Sestinedeli bylo kratsi, myslim ocistky - asi 2 tydny. Nekolik dni pred potratem jsem mela "poslicky". Byla jsem na zacatku 14tt, probihalo to jako maly porod.

rnika
6. srp 2020

@verulevrtule Tak revize a výškrab placenty je podle mě něco úplně jiného ( placentu mi po porodu museli vyndavat 2x, protože mi nevyšla). Jinak SP jsme měla jednou ještě než začalo tlouct srdíčko, to probíhalo jako sylnější MS a a druhý když už tlouklo a přestalo ale nějaký 9tt cca, a to mě teda trochu bolel spodek jako do stahů, ale jinak jsme vlastně také "jen" několik dní silně krvácela. Samozřejmě jsme byla poučená, že kdyby náhodou něco, tak okamžitě jet do nemocnice.

@journals K tomu šestinedělí... opravdu mi nezávisle na sobě dva doktoři řekli, že pokud proběhne potrat takto z kraje a bez revize, tak se šestinedělí dodržovat nemusí a že normálně po dalším cyklu se můžeme pokoušet o miminko.

verulevrtule
autor
6. srp 2020

No mě cca týden bolelo břicho při dosednuti, v úterý špinění, tak honem k doktorce, ta mě docela hnusně řekla, že člověk mini, příroda mění a včera to začalo, ještě dopoledne jssm byla se synem na výletě, ale už se mi hrozně točila hlava a v noci kolem půlnoci, opravdu jak porod, silné kontrakce, pocity na velkou. Vlastně během celého večera jako by se bolest posouvala směrem dolů, hrozný, ale úžasný, jak to to tělo zvládne a ví, co má dělat

zavodnice
6. srp 2020

Já jsem měla 3 dny silné bolesti a silné krvácení, v práci jsem si musela vzít volno, to bych nedala. Pak už jen slabé krvácení jako menstruace.

verulevrtule
autor
6. srp 2020

Holky, díky, moc jste mi pomohly

verunkaded
7. srp 2020

Ahoj taky sem po SP v 7 tt je to 4 týdny zpátky a na revizi sem nechtěla a doktorka byla příjemná a sama řekla že zkusíme dělat všechno pro to aby jsme se jí vyhli chodila sem ob den na injekce aby pomohli tomu tělu se víc vyčistit a brali mi ktev na hcg a ten mi teda šel dolů rychle a na ultrazvuku byla sliznice ještě trošičku vyšší. Spíš mě zajímá kdy dostanu MS už se na ni těším abychom se mohli znovu snažit 🤣🤣🤣🤣

verulevrtule
autor
7. srp 2020

@verunkaded to je fajn, že to bereš takhle pozitivně. Mě to zatím moc nejde

verunkaded
7. srp 2020

@verulevrtule Na začátku sem furt brečela a byla sem smutná a nebrala sem to takhle až časem sem si řekla že miminko třeba nebylo zdravé a tak vědělo že by to bylo jenom trápení. Musíš si na tom něco pozitivního najít. To víš že se bojím že se to bude opakovat ale věřím v to že další těhotenství bude v pohodě 😊😍 člověk nesmí ztrácet naději

verulevrtule
autor
8. srp 2020

@verunkaded to máš zřejmě pravdu. Já už doma jednoho rostaka mám, ale tehu, krom konce, bylo v poho. Teď jsme mu po 4 letech chtěli pořídit sourozence, prý tam byli dvě jedno. Jedno odešlo hned, a to druhé teď. Snažím se na to ne soustředit, ale malej to hodně oplakal, těšil, že bude mít sestřičku, dokonce má nalepenou fotku na postýlce, tak je to teď takový na prd

verunkaded
8. srp 2020

Máš štěstí že jednoho rošťáka doma máš a to je důležité dejte tomu čas a ono se to povede😊💓 však on vám místo sebe pošle někoho jiného někoho koho budeš milovat nejvíc na světě a bude vděčné miminko. Říká se že miminka si rodiče vybírají asi na tom něco bude 😊 vím že je to chvilku po tom co se to stalo a klasický řeči jako to bude dobrý atd.. Nepomáhají tak tomu dej čas uvidíte sami 💓

verulevrtule
autor
10. srp 2020

@verunkaded děkuji Veru

verunkaded
11. srp 2020

@verulevrtule není zaco 💓