Problémy s menstruačním cyklem - už si nevím rady. Poradíte, prosím?

11. zář 2022

Zdravím holky, už si nevím rady se svým ms cyklem, tak doufám, že se tu najde někdo, kdo řešil něco podobného a poradí mi.
Vezmu to stručně od začátku. Od první menstruace mám cyklus velmi nepravidelný - moc dlouhý, moc krátký, dlouhodobé krvácení, špinění před samotnou ms apod. S gynekologem jsem to řešila, ale řešení z jeho strany bylo nasazení hormonů jako duphaston nebo norethisteron, což sice pomohlo, ale jen v případě, že jsem to brala. Jakmile jsem vysadila, cyklus se vrátil do starých, nepravidelných kolejí. Takže tohle pro mě nebylo řešení. Jinak jsem dle gynekologa zdravá. 🤷‍♀️ Zkoušela jsem pak přírodní cestu, ale efekt moc nebyl. Po porodu dítěte se cyklus nezměnil. Nicméně před necelým rokem mi byla zjištěna snížená činnost štítné žlázy, takže jsem se radovala, že už konečně vím, proč mám takový cyklus, a že to je prostě jen důsledek té poruchy.
Byla mi nasazena léčba a opravdu se na několik měsíců cyklus stabilizoval na přesně 28 dní s tím, že jsem teda 2-3 dny před samotnou ms špinila. Jenomže od května mám cyklus opět všelijaký. 🙄Jednou po 45 dnech, pak po 35 dnech teď dokonce po 25 dnech. 😓 S tím tedy, že pár dní před vždy špiním. Už opravdu nevím kudy kam a co mám dělat, abych měla cyklus tak nějak pravidelný. Tohle je fakt hrozný , poněvadž teď jsem třeba na dovolené a začala jsem špinit, vůbec jsem to nečekala a nemám tu žádné pomůcky. Prostě člověk si takto nemůže ani nic plánovat a celkově to přeci není normální. Fakt jsem z toho hrozně zoufalá. Měl by někdo radu? Děkuji

lencaa11
12. zář 2022

Kontryhel patří k jedné z nejlepších ženských bylinek, které podávají pomocnou ruku zejména ve chvíli, kdy nastanou hormonální či gynekologické potíže. Je výjimečný především svou schopností upravovat menstruační cyklus a také podporuje spuštění menstruace. Za zmínku nepochybně stojí také maca peruánská, která upravuje nepravidelnou menstruaci a vyrovnává hormonální hladiny

autor
12. zář 2022

@lencaa11 ano vím jenomže u mě bohužel bez většího úspěchu 🙄😓

lencaa11
12. zář 2022

Dělal vám lekar hormonální profil je mozne že něco skrz hormony není ok a když jste brala hormony v tabletkach tak to bylo ok...

galatea_a
12. zář 2022

Ještě můžeš zkusit hormonální jógu, sama s ní zkušenosti nemám, ale vím, že si ji holky chválily.

syslounek
12. zář 2022

Já se jen zeptám, jak moc si cyklus hlídáte? Já si až po roce od instalace ovulačního kalendáře, při zpětné analýze dat, všimla, že můj nepravidelný cyklus má pravidelnost: krátký (30+-2), dlouhý (40+-3), zase krátký, dlouhý a tak dál. Občas nějaká výjimka ale už byl předvídatelný.

levandule_k
12. zář 2022

Bylinek je celá řada, takže je otázka, co jsi pila a kdy - v jaké fázi cyklu. Třeba drmek se pije od ovulace do konce cyklu. Na různé ženské potíže je třeba i řebříček a samozřejmě známý kontryhel. Také je otázka, jak dlouho jsi luhovala danou bylinku. Řada bylinkářů má svůj čaj na nějaké ženské potíže. Inspiraci, co se dá pít, můžeš najít tady. https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-n... ale něco si o každé bylince nastuduj. Třeba konryhel bych pila prvních 14 dní cyklu, pak pauza. Do dalšího cyklu. Když pořádně nevíme, co ti je, tak je taková metoda pokus omyl, chce to hledat, co ti sedne.

Tyhle bylinkové kapky vyrábí jeden doktor, co vystudoval medicínu a začal studovat bylinky. Má je hodně nastudované a ví, co s čím kombinovat. Pokud to máš jednou krátké, jednou dlouhé, krvácení před menstruací. Zkusila bych tyhle kapky. https://www.bylinkovydoktor.cz/eshop/bylinkove-... (Momentálně jsou vyprodané). K tomu bych si našla nějaké cviky na pánevní dno, hormonální jógu, aby se mi to tam dole prokrvilo, uvolnilo (občas jsme dole stažené) a pak bych se vrhla třeba na psychosomatiku, projela si vtah ke svému ženství, k matce atp.

bertik20
12. zář 2022

Dnes mi dorazil - pro mě skvělý pomocník👍

autor
12. zář 2022

@syslounek až, co jsme se začali snažit o první dítě a samozřejmě teď, protože bychom rádi druhé jenomže první nám trvalo skoro dva roky a vypadá to, že díky mému cyklu to bude to samé 🙈 jinak od začátku mám nepravidelnou ms, ale nijak jsem to nikdy neřešila víc, protože mě to zase tak neobtěžovalo a bylo mi to i jedno jenomže čím jsem starší, rozumnější, tak vím, že od cyklu se odvíjí i celkové zdraví, proto s tím chci něco dělat nebo alespoň zjistit proč to takhle mám

autor
12. zář 2022

@levandule_k moc děkuji, pročtu si 🤩

autor
12. zář 2022

@bertik20 moc děkuji 😊

tasimia
12. zář 2022

Ja ti neporadím, ale soucitim, mam pcos atp. Bez antikoncepce jsem měla to samé a to jsem zkoušela vse co se dalo. Bylinky, gynex, léky atp.
Tak držím palce ať se ti to povede vyřešit 🙏😍

bertik20
12. zář 2022

Gynex mi srovnal cykly hezky a pomohl i k těhotenství. Syn nám trval taky 2 roky. Teď po roce jsem otěhotněla, bohužel ale ZT v 11 tt. Aktuálně jsem po revizi a kapky chci nasadit, aby se vše dalo do pořádku a třeba možná se to povede ❤️