PCO, hormonální profil v pořádku a přesto neovulujete?

gambrinkax
25. srp 2015

Ahoj holky nekolikrat jsem byla na UTZ foliku a dr mi rekla ze ma podezreni na PCO.Hormonlani profil co mi ted delala je pry naprosto v poradku. Je tady nektera ktera mela PCO a hormonalni profil v poradku a presto neovulovala?

barboratov
8. zář 2015

Jj přesně tohle mám já, všechny testy ok,ale ovulace nikde a měsíčky jen slabé špinění. Barla jsem 9let nepřetržitě antiko...prý se to někdy stává. trochu mě děsí, že semnou dr nic nedělá, že to musí samo tak nevím.

pekkaa
8. zář 2015

Ahoj. Ja jsem brala 10 let nepretrzite HAK a pak po vysazeni jsem se s tim dost natrapila.. cca pul roku trvalo az jsem dostala aspon nejake spineni a pak dalsi rok trvalo az jsem zacala mit menstruaci (ale i tak dost nepravidelnou).
Rikali mi, ze je podezreni na PCO, ale hormonalni testy to nepotvrdili. Rikali, ze pro otehotneni budu muset brat Clostylbegit. Dostala jsem ho a planovala, ze ho zacnu brat po dovolene v rijnu. A helese otehotnela jsem i bez toho jeste pred dovolenou 🙂
Proste pry to tak po vysazeni u nekterych holek byva, ze to trva dlouho az se cyklus ustali a zacne sama ovulovat.. nemusi to hned znamenat PCO

barboratov
8. zář 2015

testy mi dělala je to tak 14 dní a i na štítnou, že to taky někdy může dělat,ale vše ok.....jenže jsem v květnu potratila (otěhotněla jsem hned po vysazení HA) no a od tý doby je to šílený...je mi 39

pekkaa
8. zář 2015

@barboratov hm, no podle mne musis pockat ☹. Jeste jsem slysela, ze hned po vysazeni to jde nejlip, ale pak se ti proste muzou projevit ty problemy po vysazeni a trva to i delsi dobu az se to srovna..
Skus se zeptat na ten Clostylbegit, ktery podporuje ovulaci a ber k tomu kyselinu listovou. A pak pokud se povede, tak ber Utrogestan na udrzeni tehotenstvi.. Ja jsem mela taky problem, ze jsem v 6.tydnu spinila, ale Utrogestanem to prestalo

barboratov
8. zář 2015

pekkaa, zatím měřím bazální a teda nic moc jak to vidím ☹ po pseudo měsíčkách mám zas jít k dr tak to s ní proberu...taky jsem si to tu četla a uvidím co mi řekne

pekkaa
8. zář 2015

@barboratov uvidis no... jinak bazalni teplotu jsem si merila taky a az po cca roce a pul jsem zacala videt trendy takove jake maji byt ☹

barboratov
8. zář 2015

@pekkaa no potěš teda to už budu snad pomalu v přechodu

kolmenka
8. zář 2015

Ahojky já už mám anovulační cykly skoro 2 roky.Bez léku (Provera) mi ani nechodí MS. Chtěli by jsme s manželem druhé dítko příští rok tak doufám že mi dr. dá něco aby ovulace přišla a podaří se mi otěhotnět. Nějak se mi nechce do centra asistované reprodukce.

pekkaa
8. zář 2015

@barboratov Fakt at ti da Dr. ten Clostylbegit! Pripadne zmen doktora a rekni, ze se uz snazite vic nez rok - vtedy to zvykne zabrat

barboratov
8. zář 2015

@pekkaa tak to asi neklapne,když mi psala x let antiko,ale jj jak pravíš jak tam půjdu zas na ultrazvuk tak se jí zeptám už jsem to měla v plánu teď,ale pracuju s váhou tak jsem si řekla, že to zkusí příroda sama...no když se nedomluvím už jsem také přemýšlela o změně

kolmenka
8. zář 2015

@barboratov Já měla x let stejného dr. dokud jsem neměla problémy byl super. Pak mi z ničeho nic přestala chodit MS a on za rok nebyl schopný ani zjistit důvod ani to nějak neřešil. Nový dr. zjistil během 2 návštěv že ms nechodí protože v těle chybí ovulace a tudíž hormon který ms spouští a ihned to začal řešit. Určitě to byla změna k lepšímu.

pekkaa
8. zář 2015

@barboratov Ja jsem taky menila... Resila jsem to uz u byvaleho dr. a ten me vzdy jenom odbyl, ze musim pockat.. pak jsem zmenila dr. a bylo to super..
pripadne ti muzu posunout ten muj, ktery jsem nepouzila, ale je lepsi to mit pod dohledem doktora

barboratov
8. zář 2015

@kolmenka tak já s ní nemám problém, než jsem měla malýho tak jsem dvakrát potratila a musím říct, že mi hodně pomohla...asi prostě jen čeká jestli se to neupraví samo,proto chodím na utz...

barboratov
8. zář 2015

@pekkaa díky 🙂 já bych raděj řešila s dr ono jeden nikdy neví co a jak, jak říkám uvidím co pořešíme a dle toho se zařídím....fakt je, že od měsíčku co jsem dostala od poratu jsou to teprv 3je tak asi tomu dává čas aby to neuspěchala

alkuska
8. zář 2015

Ahoj holky, taky jsem to tak měla, ale nakonec jsem otěhotněla.
Můj příběh, snad to někomu pomůže: po nějaké dobe snažení o početí (nejdřív jsme jen nechali volný průběh, pak jsem už chtěli a furt nic, cca 2 roky nebo víc) jsem šla loni na jaře do CAR, tam mi zdiagnostikovali PCO a dali clostylbegyt na vyvolání ovulace, na ten jsem nereagovala. Hormonální profil OK, jen jsem byla tlustá, ale prý je to genetická porucha atd. a nabídli nám už jen IVF. To jsme nechtěli a řekli jsme si, že se ještě budem snažit jinými prostředky a na IVF jedině až jako poslední možnost za další rok.

Tak jsem zařadila změnu životního stylu, protože jsem dost tlustá a začla jsem hledat na netu různé příběhy a co komu pomohlo a tak. Začla jsem od května pravidelně běhat, cítila jsem se líp, ale moc jsem neshodila. Taky jsem začla pravidelně užívat metformin 2x500 mg (recepty od dobrého známého lékaře, v CAR mi ho nechtěli dát a pak jsem tam přestala chodit) a taky jsem zkoušela Inofolic. Po půl roce jsem měla dolů pouze 2 kila (ale cítila jsem se o moc líp) a místo Inofolicu jsem si z netu objednala samotný inostiol, vyšlo to výrazně levněji. A zvýšila jsem si dávku metforminu na 2x 1000mg. Má nepříjemné vedlejší účinky, ale už jsem moc chtěla aby se to povedlo, tak jsem to vydržela. Taky jsem šla na endokrinologii, kde mi udělali nové odběry (štítná žláza hraniční, ale v normě) a doktor řekl že problém je v mé nadváze a mám zhubnout. Na to že běhám a nehubnu řekl, že sport je jen doplněk a musím změnit jídelníček. Podotýkám že jsem se nijak nepřežírala. Bylo mi to nepříjemné a styděla jsem se. Objednal mě za půl roku a já se tak styděla tam jít znova stejně tlustá, že to byla už poslední kapka a řekla jsem si že prostě to musí jít.

Protože už jsem měla něco načteného, věděla jsem, že u PCOS se doporučuje omezit sacharidy. I jedna holka tady na MK psala že jí v Itálii doktor nařídil přísnou nízkoscharidovou dietu při PCOS a za tři měsíce byla těhotná. Četla jsem o tom víc z různých zdrojů, a nakonec jsem skončila u paleo diety. Bylo to docela organizačně náročné, najednou jsem nejedla spoustu věcí (mléko, všechno z mouky, všechny přílohy), pořád jsem musela jídelníček plánovat, manžel už toho měl plné zuby, ale vydržela jsem to - a od listopadu do února jsem dala dolů dalších 8 kil. Pořád jsem u toho brala metformin a inositol. No, a v únoru jsem našla dvě čárky na testu. Bohužel, moje radost netrvala dlouho, za tři týdny jsem to dostala a bylo po všem.

Byla jsem zdrcená, ale tahle zkušenost mě zároveň povzbudila že jsem začla ovulovat. Pokračovala jsem v dietě i práškách a začla jsem si měřit BT abych zjistila jak to teda mám a ověřila ovulaci a hned v prvním normálním cyklu v květnu jsem otěhotněla a zatím to je všechno dobrý.

Takže můj závěr: Je potřeba vyzkoušet různé věci, každá jsme jiná a na každou zabere něco jiného. Určitě doporučuju vyzkoušet omezení příjmu scharidů, prý to pomáhá i u štíhlých žen. Kombinace inositol + metformin mi sice zpravidelnila cyklus hned od začátku užívání, ale ovulaci nenastartovala.

barboratov
8. zář 2015

@alkuska taky mi říkala, že nadváha je blbá no vyloženě tlustá nejsem,ale nadváhu mám (bohužel jsem astmatik a to kortikoidech šla váha děsně nahoru) to jsem řešila s plicní a na její vtipné poznámky jsem si přestala šplíchat jelikož bych byla jak beča a dejchání stejný...omezila jsem alergeny a super ....jen ta váha prostě ne a ne jít dolů..taky jsem našlápnutá zkusit sacharidové vlny tak snad to k něčemu dude...ale jak říkám už mije 39 tak nějaký 2-3letý testování jaksi není to pravý....ale díky za info a držím pěsti 🙂

barboratov
8. zář 2015

@alkuska štítnou ,hormony,cholesterol i cukr mám dobrý jen asi holt tech 9let HA je někde vidět

alkuska
8. zář 2015

@barboratov Je mi jasné že spěcháš a právě proto jsem napsala svoji zkušenost, třeba ti pomůže zkusit to co já. Sacharidové vlny jsem nedělala, jen tu nízkosacharidovou dietu několik měsíců a to zjevně zabralo. Problém u polycystických ovarií je v inzulinové rezistenci vaječníků, proto je potřeby dodržet co nejmenší výkyvy glykemie, jíst jídla s nízkým glykemickým indexem a celkově omezit cukry.

HA jsem brala taky několik let, pak cca stejně dlouhou dobu ne a stejně mi to nenaskočilo jak mělo. Ostatní doběry včetně cukru, tuku a podobných metabolických věcí jsem taky měla OK, inzulinovou rezistenci na úrovni celého těli mi taky nikdy neprokázali, myslím si, že problém byl pouze ve vaječnících.

barboratov
8. zář 2015

@alkuska no právě je mi divné, že bych otěhotněla....prostě po tom zmlklým v květnu je to nějak na hovinec jako by něco nebylo jak má být, přitom dle dr vše funguje....no prostě to s ní opět pořeším a uvidím

uzivatelkapetra
3. pro 2016

Ahoj,
Mám po HP a prý je vše ok, ale ani jednou jsem zatím neměla ovulaci za ten půl rok, co se snažíme. Doktorka(která zastupovala mou doktorku) teď řekla, že mám pokračovat v užívání inofolicu a od 18. dne duphaston 3 měsíce.
V pondělí budu volat své dr na konzultaci, jestli s názorem své kolegyně souhlasí.
Máte tip, jak ovulaci ještě více dopomoct?