Pásový opar - Herpes. Co myslíte? Kam s tím jít?

9. črc 2023

Ahoj holky, prosím vás, mám takovou choulostivou otázku ohledně pásového oparu-Herpes.. Netuším jestli je to ono, samozřejmě na gyndu si budu volat.. Cca už asi třetí den cítím pálení a štípání u konečníku a jde mi to až do otvoru do vagíny.. Ale to nejhorší ještě začalo, udělaly se mi pupínky přímo okolo vagíny na pyskách i v ní 🙈 vypadá to jak hnusný jebák ale zkoušela jsem si na to sáhnout a strašně to pálí ty pupínky.. Cítím pálení a štípání toho spodku když jdu na malou na záchod 🤦‍♀️ s přítelem jsme měli styk před týdnem a něco, no jsem si jistá, že mi určitě nechodí na zálety, chodíme mu totiž s dcerou naproti do práce.. Já určitě taktéž ne, tak mě napadlo, co jsem si četla, může to být i jen z ručníku nebo špinavých rukou apod..? Je fakt že kolikrát se přítel i je utřel ruce do mého ručníku místo svého.. Anebo pro styku, když kluk dává případně na nabuzení ženy i prsty, jestli je nemohl mít zrovna za nehty i špinavé.. Nikdy se mi toto nestalo,chtěla jsem se zeptat, jestli to může být ono? Jak to léčit, hlavně jsem dobrala antikoncepci zrovna a čekám až mi přijdou měsíčky, takže to bude asi '' nejvíc super kombinace,, na to 🙈 strašně se za to stydím a jestli tohle řeší gynekolog a ne třeba kožní? Chci jen říct, že to pálení u konečníku jsem začala cítit dřív ale myslela jsem si, že bych byla je to případně zapařená.. Děkuji předem za odpovědi

lencaa11
9. črc 2023

Určitě hned na gynekologii a podle toho uvidíte může to bejt cokoliv i přeléčit chlapa a hlavně každý svůj ručník ...

marketa1218
9. črc 2023

Napiš mi soukromou zprávu, jestli chceš. Podle toho, co píšeš se zřejmě opravdu jedna o geniální opar. Do zprávy napíšu více, měla jsem ho před pár lety také.

jankare
9. črc 2023

Zdravím já to měla také a nejlepší jít na gyndu oni ti napíšou léky herpesin a mast taky herpesin co můžeš na to dát je zinková mast ale čím dřív se objednaš tím lépe je to nepříjemný a čím víc se to roznese tak to bolí

lenickakl
10. črc 2023

No tak kamoska na stredni s genitalnim oparem skoncila v nemocnici. Nakazil ji jeji frajer, kterej kukal jinde, protoze se to prenasi prevazne stykem, ale to asi slyset nechces xD

hronova1
10. črc 2023

Mám s ním také problémy, ale mohu říct, že se opravdu přenáší stykem při aktivním oparu, kdy jsou puchyrky plný tekutinou.. moje neopatrnost v dospívání
Já jsem šla přímo na kožní na pohlavně přenosné choroby, předepsali mi zovirax v tabletách, které jsem brala 2x denne, jelikož jsem měla opravdu častý výsev. Teď po porodu je to lepší 🙂 je to extrémně nepříjemný, je mi líto, že se s tím budeš muset vypořádávat, pomáhá na to i tee tree olej, zinková mast, mažu i mastí na opary určené na rty, vitamin B- koňská dávka každý den jako prevence, hodně tekutin a zdravý životný styl. Při menstruaci se mi objevil vždy. Věřím, že se ti bude dařit držet to pod kontrolou, klidně mi ještě napiš.

autor
11. črc 2023

@lenickakl tak můj chlap nedělá do žádné jiné ženské, tím jsem si jistá, chodíme mu s dcerou každý den naproti do práce večer, dělá skladníka venku a nakládá kamiony, je tam sám, takže si nemyslím, že by někde trajdal s jinou.. gynekolog říkal, že určitě to nebylo stykem nebo něčím jiným,na internetu se dočtete, že to může být i špatnou imunitou, kofein, apod.. Navíc se mi zdá, že jsem to asi začala cítit dřív ty bolesti ale nepřisuzovala jsem to k oparu ale jen třeba zapaření

autor
11. črc 2023

@marketa1218 nakonec to opar je, dostala jsem mastičku, výplachy v hypermanganu a herpesin prášky, které brát po čtyřech hodinách.. Snad to co nejdříve ustoupí 🙈🙏

autor
11. črc 2023

@hronova1 na internetu se píše i něco jiného než jen styk, nejspíše jsem asi už byla nakažená, jelikož jsem cítila pobolívání u konečníku jen, jinde ne a nepřisuzovala jsem to k tomu, jen jak kdybych byla zapařená a s chlapem jsem pak ten den měla styk ale předtím co jsem to začala cítit ty bolesti u zadku, tak žádný styk nebyl..
Zkusím ještě ten vitamín B, je fakt že mám slabou imunitu od třetího porodu, jelikož jsem byla náhradní matka a musela jsem mít respirátor, tak asi imunita šla pryč, dcera když byla nemocná, tak hned jsem to schytal já, jen se trochu ochladí, zase rýma a bolest v krku 🙈 takže asi ještě budu brát vitamíny.. Dostala jsem mastičku, výplachy v hypermanganu a herpesin 🙂

autor
11. črc 2023

@lencaa11 máme každý svůj ručník ale zrovna máme blbě řešené tyčky na ně, takže se stane, že si aj utře ruky z práce třeba do mého ručníku, ruky černé jak prase a pak hnusný ručník.. Ptala jsem se ho jestli necítí třeba nějaký pálení nebo svědění apod a říkal mi že nic

marketa1218
11. črc 2023

Myslela jsem si to, nerada na to vzpomínám. Byla to hodně nepříjemná bolest, musela jsem chodit čůrat do sprchy a vždycky se opláchnout, protože toaletní papír byl moje noční můra. Chce to doma hodně větrat, chodili na ostro, ať nejsi zapařená. Já jsem teda tenkrát an chodit nemohla,jak mě to řezalo .😬
Je to už tak 7 let zpátky, naštěstí se mi to nikdy nevratilo a netrpim na to. A bohužel jsem to také chytla tak, že partner byl s někým jiným, ale věřím, že přenosy mohou být i jiné...
Hlavně přeji, ať se ti to nevrací 🍀

normalnimatka
11. črc 2023

pásovej opar je vlastně stejnej vir, kterej způsobuje neštovice.... takže je možný to chytit právě přes neštovice od někoho. tělo už neštovice mělo, ale imunita je na dračku, tak se spustí pásovej opar....

tohle ale bude spíš genitální, což je asi zase jinej vir. zkus pogůglit, jestli nepomáhaj i homeopatika. na herpesy je Rhus Toxicodendron, neivm jestli na úplně všechny, ale hádám, že asi jo, když pomáhá jak na klasickej opar na obličeji, tak na virus neštovic a pásovej. držim palce.

normalnimatka
11. črc 2023

@hronova1 ahojda, pokud se ti ještě čas od času objevuje, můžeš zkusit i homeopatika. https://www.moravska-lekarna.cz/homeopaticky-kl...
https://homeopatie-nymburk.cz/genitalni-opar-a-...

autor
11. črc 2023

@marketa1218 No právě ta sprcha je při mě spása.. Doma jak dojdu z práce tak hned šaty a na ostro 🙂
Já sotva si sednu, jak kdybych byla po porodu 😁 když bych to neměla ještě okolo zadku, tak je to lepší 🙂
Kolegyně mi říkala že by to mohlo být i překyselení organismu, tak i spodek, je fakt, že jsem tlačila sladké apod.. Tak asi pH musí být jiné 🤷‍♀️ chlap kdyby to měl tak trpí, ale ten vůbec nic nemá.. Takže spíš si myslím, buď ta hygiena ještě, nebo třeba i spodní prádlo mě napadlo 🤷‍♀️ No je toho spousty

normalnimatka
11. črc 2023

nojo, ale pořád to někde jako musíš chytit.. neudělá se to samo ze sebe...:/ si myslim. to samý s tím ručníkem.. i kdybys to mohla chytit přes ručník od chlapa, tak jak to chytil chlap? utírá se v práci do ručníku, do kterýho si někdo utírá intimní oblasti?:D

marketa1218
11. črc 2023

Já jsem byla tenkrát pár dní na neschopence, měla jsem sedave zaměstnání a to absolutně neexistovalo. Vážně to bylo hnusný a bolestivý.

autor
11. črc 2023

@marketa1218 No taky mám sedavou práci zrovna.. Když bych neměla ty pupínky u zadku zrovna tak to tolik adi vadit nebude ale strašně to štípe právě v těch místech tam 🙈 připadám si jak po porodu 😁🙈

autor
11. črc 2023

@normalnimatka oni v práci mají ty papírové utěrky co se doplňují.. Jsou jen na umývání rukou, sprchuje se doma jak dojde z práce.. Taky si ještě myslím, že by to mohlo být i spodním prádlem nebo když se víc zapaří tak ještě to

normalnimatka
11. črc 2023

jo. ale to se nedá prostě chytit z ničeho... třeba kvasinku má v těle snad každej, a stačí tomu usadnit rozmnožení, a jakoby to "chytneš". ale tohle je podle mě něco jinýho.

autor
13. črc 2023

@marketa1218 zdravím, nakonec js m nastoupila na neschopenku také, doktor říkal, že tak týden by se to mělo ještě léčit ale vůbec si tím nejsem moc jistá jestli se to doléčí 🙈 bohužel je léto a ještě se to u konečníku zapařuje takže to ví a štípe a pálí, dokonce mě byla po týdnu doporučená i nemocnice případně 🙈 už nevím co na to dát aby to nebylo ještě zapařené, hlavně spát s roztaženou frndou nejde moc dohromady, ještě jsem přemýšlela jestli si dát Sudocream na ty místa ale aby mě to moc nepálilo a neštípalo 🙈🤦‍♀️ hlavně furt chodím na malou nebo na velkou, taky by to asi potřebovalo nějak omezit u mě na chvíli než se to spraví 🙈🙈

helen_h
13. črc 2023

A neřekl Vám něco lékař na přeléčení partnera? Internet píše: "Léčbu musí absolvovat oba (všichni) sexuální partneři." Aby to třeba u druhého nebylo v nějaké latentní fázi a pak se to neopakovalo.

jankare
13. črc 2023

Já jsem si vždy raději šla po wc umýt toaleťák jsem nemohla ani použít nebo bych bolestí pošla a znova namazala vím co to je je to bolest neskutečná 😏

autor
13. črc 2023

@helen_h neříkal mi nic, ale mohu si zítra zavolat klidně na gyndu a zeptat se jestli i jeho přeléčit, hlavně i dcera aby to ještě nechytla 🙈 přítel si zatím nestěžuje na nic 🤷‍♀️

autor
13. črc 2023

@jankare já chodím na malou do sprchy, je to jediná úleva, jen teda u toho konečníku je to katastrofa jak to pálí a štípe jak se to spaří.. Hlavně je to místo, kde se vše udržuje a celý den roztažené nohy taky nejde mít 🙈🙈 přemýšlím jestli k tomu na noc nemám ještě přimáznout Sudocream jestli to nepomůže trochu zmírnit i opruzené části ale aby mě to moc neštípalo přes noc 🙈 taky hned po velké chodím to hned opláchnout ale opatrně, jelikož to pěkně štípe a pálí 🙈🙈

normalnimatka
13. črc 2023

sudokrem určitě zkus, někde jsem četla, že se na to doporučuje.
případně na podráždění, svědění a celkově hojivá je měsíčková mast, ideálně domácí, kdybys třeba od někoho sehnala, pokud doma nemáš. nebo možná chladivej gel od uriage?

autor
14. črc 2023

@normalnimatka No nevím jeetli zrovna chladivej gel by byl dobrý nápad když to štípe 🙈🙈 nejhorší to mám jen u toho zadku a část hráze mezi nohama, v okolí pysků atd už to mizí, jen ty spodní části, které jsou asi nejhorší na spaření tam dole, když se člověk spotí 🙈 měsíčkovou mast bohužel nemám, já právě moc nejsem na takové tyto alternativy, já vše řeším léky, takže pro mě přírodní báze apod co jsem zkoušela, nemělo skoro účinek 😅

marketa1218
14. črc 2023

Chladivý gel na to určitě nedávej, jenom ten herpesin, maximálně sudocrem zkus a nebo potom zásyp, dětský pudr ať to schne. Je to opruz, vím. Je dobře, že jsi doma už kvůli té hygieně.

em998
14. zář 2023

Ahoj, přišlo se nakonec kde jsi to chytila? Mám také podezření na opar. Stejně příznaky, čekám na vyšetření u gyn. mela jsem MS. S partnerem jsme si na 100% věrný a nevím jak mi případně vysvětlit kde jsem to mohla chytit. Bojím se aby nezačal googlit, protože se tam píše jen o přenosu sexem a jemu nic není. On je takový citlivý, tak se bojím aby mě nepodezříval

luciek013
14. zář 2023

@em998 ja ho také nedávno mela. Na záletech jsem nebyla ja ani partner. Na gynde jsem dostala herpesin mast i tablety, delala jsem výplachy rosalginem. Rekli mi jen ať jsem bez styku, jelikož je to sexuálně přenosné, ale že původ to může mít jiný. To samé řekli kdysi kamarádce. Jinak muj manžel to vzal v klidu, vysvětlila jsem mu, ze to neni z toho že bych někde běhala

radimplizek
14. zář 2023

koukej jít k doktoroj