Odstranění dělohy - váhám🙄 Podstoupila jste některá a nechaly vám vaječníky?

magdaveselkova
3. črc 2024

Ahoj,
je mi 34let, mám za sebou dva císařské řeži. Bylo mi doporučeno nechat si odebrat dělohu, další děti už mít stejně nemohu.
Jsem 8m po druhém císaři a dnes se mě Dr zeptala jak jsem se rozhodla. No nijak. Furt váham. Na jednu stranu se necítím na takový velký krok, už nebudu žena se vším všudy, tuhle etapu života budu mít za sebou a bojím se aby se nezměnil můj život natolik že budu litovat. Na druhou stranu... Další děti mít nelze tak proč se trápit každý měsíc menstruací, která je tak silná až je mi do pláče. To je vlastně ten největší důvod proč nad tím uvažuju. Žít s menstruací až do přechodu by mi nevadilo jenže je tak silná, totální jatka. Nedokážu si představit že bych s tím měla chodit do práce 😐... Používala jsem tampony, ty že mne teď po 10min samy padají... Kalíšek mě pak bolí, menstruační kalhotky nestíhají vstřebávat...no hnus. Asi jsem na jednu stranu rozhodlá....
Zajímalo by mě ale zda je tu někdo kdo tuto operaci podstoupil a byly mu zanechaný vaječníky? Jak jste to zvládly? Jaký je život potom... I ten sexuální...

hezz17
4. črc 2024

Nejdrive bych resila lecbu, antikoncepce, telisko… pred odstranenim delohy. Ta sebou nese svoje nevyhody. Pokles panevnihi dna, inkontinenci…

ivetikkk
4. črc 2024

@magdaveselkova já mám tuhle operaci za sebou.Vzaly mi dělohu a vejcovody.A nikdy jsem nelitovala.Nemám žádné problémy,mám klid od menstruace, nemusím řešit antikoncepci a míň ženou se rozhodně necítím 😉

te_reza
4. črc 2024

@hezz17 antikoncepce je s věkem pro mnohé taky pěkná sračka.

te_reza
4. črc 2024

Mě kdyby to nabídly, tak bych neváhala. To se chceš takhle týrat dalších 20 let?

sikkacirek
4. črc 2024

@magdaveselkova mám stejné dilema 🙈...vloni jsem měla nádor na děloze, naštěstí nezhoubný,ale hned se začal po odstranění tvořit nový a brala jsem léky a na konci roky jsem k nevíre všech otěhotněla přes gestageny a další léky, takže teď mám v září rodit,lítám pořád po doktorech, protože to nikdo nechápe a musím být pod kontrolou a teď mi bylo doporučeno,abych šla na porod císařem a rovnou se nechala vydlabat 🤯...je mi taky 34, vlastně to bude moje 3 dítě, další fakt nechceme,byl šok i tohle a hlavně ten strach zda jsem v poho a Mimi v poho...a do toho řešit tohle,jako já si říkala,že bych na to asi šla třeba za rok po porodu, protože si nedovedu představit tu rekonvalescenci, hlavně tu hormonální nálož s novorozencem a dvěma prckama, ale teď vůbec nevím no, ani nevím,zda tam po porodu bude zas průser,jak případně řešit léky a kojit... no potřebovala bych, aby to prostě rozhodl někdo za mne... manžel chce abych na to sla, protože proste ma o mě strach, ale zas se bojí abych po porodu byla v pohodě....no je to dilema, takže ani netuším co bych dělala byt tebou, protože sama nevím 🙈...proto tě fakt chápu

evinahosta
4. črc 2024

Ja bych do toho sla…babicce odstranili delohu tusim ve 40, pry se s tim chvilku srovnavala jako zena, ale brzy uz se radovala z benefitu 🙂 kolegyne na tom byla a taky je spokojena..rikala, ze pri ms kolikrat jen sedela doma ve vane, protoze zadna pomucka nevydrzela dele nez par mimut …no a nezapomenu na slova manzelovy maminky, ta teda mela bohuzel nador, tak ji delohu vzali a stejne to uz bylo pozde, ale jednou mne a svagrove rekla “holky, jak budete mit moznost a doktori vam to nabidnou, nechte si to tam vsechno vzit” …

Podle me tak silna menstruace je silena zatez pro telo..za me hlasuju pro to, abys do toho sla 🙂 ja bych sla hned, kdyby mi to nabidli.. 🙂

lucie7411
4. črc 2024

@magdaveselkova ja jsem 7 tydnu po operaci, ale ja to mela komplikovane skrz endometriozu. Proc bych se mela citit mene zenou? 🙈🤔
Ja jsem nadsena, ze uz nebudu mit ms, mela jsem ji jako ty a nemusim mit zadnou ochranu, za me max spokojena🙂

lencaa11
4. črc 2024

@magdaveselkova jsem rok po hysterektomii byla jsem teda skrze nález na čípku a jsem nesmírně štastna měla jsem ještě Ademyozu ( druh endometriozi ) křečové žili na děloze ,myom a teda je to úleva je teda pravda že 6 měsíců je žena omezena co se tice tahani věci sex atd ...ale zas stojí to za to než se trápit ...a lékař uricte tuto operaci neříká jen aby se pobavil nad kafem
A jako žena jsem pořád stejná spíš bych řekla že si to víc užívám žádná Ms ,tak že vše neomezene bazén ,sex žádná PMS ...atd ...

leilinka1234
4. črc 2024

Já měla totál jatka po porodu 2 roky. Pak se to začalo zlepšovat. Teď už je MS silnější, ale dá se s tím fungovat a zvládat i aktivnější dovolená. Ještě vyčkejte. Být s tím na mateřské je velká výhoda. Řešila bych to případně těsně před nástupem do zaměstnání po rodičovské.

candat
4. črc 2024

Před 7 lety mi vzali dělohu, vejcovody a děložní čípek. Vaječníky mi zůstaly. Nikdy jsem toho nelitovala a užívám si to. Problém s inkontinencí nemám. Od té doby mám i klid se záněty, na které jsem trpěla. Jako míň žena se určitě necítím a manžel má taky o starost míň 🙂

mabs
4. črc 2024

šla bych do toho.

janik01
4. črc 2024

Také jsem po, nechali mi vaječníky. Lituji, že jsem nešla dříve. Přestala mě bolet hlava, vyrážky v obličeji a ta celková pohoda...

kyticka569
14. črc 2024

@magdaveselkova Zkusila bych ještě hormonální tělísko. Já ho mám a nemám menstruaci vůbec.

vitezove
14. črc 2024

Kamaradce odstranili dělohu a nemůže si to vynachválit. Všechno jí funguje jak má, jen nemá menzes, takže je spokojená. Už to tak má ... 15 let asi.

kytickaaa
14. črc 2024

Holky a co přibírání po odstranění?

lencaa11
14. črc 2024

@kytickaaa žádný pokud jsou vaječníky a začnou po operaci fungovat tak váha nejde nahoru

dura175
14. črc 2024

@magdaveselkova Jsem skoro 4 roky po odstranění dělohy a vejcovodů, vaječníky mi zůstaly. V posledních měsících před operací jsem mívala menstruaci 3 týdny v měsíci, z toho týden "jatka", měla jsem endometriózu a myom v děloze.
Pro mě má operace samá pozitiva. Život bez menstruace je TAK POHODLNÝ. Neřeším žádné cesty, dovolené, tampony, vložky, a samozřejmě žádné těhotenství.
K těm praktickým věcem. Na gynekologii chodím standardně 1x ročně (odpadá stěr z čípku, což je taky plus), dr mi kontroluje UZ vaječníky. Můžou se více tvořit cysty, mně se udělala zatím 1x, vyřešeno vitaminem B3.
Může dojít k poklesu močového měchýře, na to je nejdůležitější cvičit pánevní dno a opravdu dodržovat rehabilitaci po operaci. Já osobně problém s inkontinencí nemám, cvičím jógu, cviky na pánevní dno. Můžu normálně běhat, aniž bych cítila jakékoliv potíže.
V sexuální oblasti vše funguje standardně, prožitky se operací nezměnily.
Zmizely veškeré změny nálad, PMS a podobné příznaky. Současně necítím zatím žádné příznaky přechodu. Bude mi 40.
A hlavně, nevím, proč bych měla být méně ženou. Ne venek vypadá vše stejně, vevnitř mi chybí jen kus tkáně, který mě v životě jen trápil.

lencaa11
14. črc 2024

@dura175 moje slova děloha je uvnitř těla a není důvod se cítit méně ženská spíš třeba dávám klobouk dolů ženám které nemají prsa tam už ta ženskost dostane dost zabrat ...

lenulab
14. črc 2024

Mám za sebou rok a půl. V 37 po 3 císařích . Ale já měla jiný problém než ty. HPV a riziko do roka rakovina. Život bez ms užívám. Je to úplně skvělé. Žádné potíže nemám. Méně ženou se teda rozhodně necítím 🙂 jo a vaječníky mi nechali. Intimní život je skvělý ❤️

kytickaaa
14. črc 2024

@lencaa11 ahaa, to jsem nevěděla, děkuji

korin
14. črc 2024

Úplně jsem z příspěvku nepochopila, proč nemůžeš už mít děti... Fakt, že máš za sebou 2 císaře neznamená, že bys nemohla zvládnout další těhotenství - asi máš i jiné potíže?

culikova74
29. črc 2024

@magdaveselkova ahoj,již 13 let mám odstraněnou dělohu,vaječníky ponechány. Jen to,že jsem bez menstruace,rozdíl nevidím,necítím.

prejeta_zaba
29. črc 2024

Proč odebrat dělohu? Jestli nemáš žádný nález a chceš to jen kvůli antikoncepci, buď máš nějaké možnosti normálně a nebo si nech odstranit jen vejcovody. To není takový zásah do těla, je to spolehlivé a má to mnohem méně rizik - inkontinence, brzký přechod atd. Přijde mi divné, že by lékař jen tak nabízel takhle velký zákrok. Orgány se přece neodstraňují bez závažných problémů. 🤷‍♀️

lencaa11
29. črc 2024

@prejeta_zaba spíš to paní bere tak že má hodně i silnou Ms a tím pádem by pro ni bylo řešení odebráni dělohy ...jinak zmíněné rizika se ani nemusí ukázat pokud ženě zůstanou vaječníky tak není důvod přechodu ...a to ostatní může mít žena i z dělohou na to úplně sama operace vliv nemá to už je dávno pryč ...ano operace je náročněji + uzdravení je na 6 měsíců +- takove všelijaké ale zase lékař to jen tak neříká že by si to přál si myslím ...

sedmikrasa
26. srp 2024

Ahoj, nemám dělohu již skoro rok a musím přiznat, že mé sexuální prožitky se změnily, když přijdeš o čípek, pochva vzadu zůstane necitlivá, a stahy dělohy jsou zase důležité při orgasmu, ale to mi zase tak nevadí, orgasmus prociťuji pořád dost dobře, ale na ten čípek jsem si musela chvíli zvykat...a také neznamená, že to tak musí mít každá, každá jsme originál🙂