Odstranění dělohy v 33 letech (bez vaječníků). Máte zkušenost?

20. lis 2023

Ahoj ženy, jdu si k vám pro radu zda někdo z vás má zkušenosti s odstraněním dělohy ale vaječníky si nechal...

Jsem pár týdnů po druhém císaři, který nedopadl úplně podle plánu. Vyšla jsem z něj se šíleně potrhanou dělohou. Bylo mi oznámeno, že další dítě nebude možné a že doporučují odstranit dělohu a že se mám rozhodnout. Vaječníky by mi nechali kvůli přechodu atd...
Pořád mi to vrtá hlavou 😶. Jsem docela ještě mladá ale.na druhou stranu už předtím jsem mívala hodně silnou a bolestivou menstruaci a tak si tak říkám.. až na to dojde. Přijde mi zbytečné celý zbytek života se tím trápit, být tím omezená a vlastně již kvůli ničemu, když další dítko nebude.
Zajímaly by mě vaše zkušenosti... Docela se toho bojím..

lencaa11
20. lis 2023

Jsem 6 měsíců po hysterektomii ponechane vaječníky ( nález na čípku ) a jsem spokojená sice těch 6 měsíců je nejake omezení ale stojí to za to ...

ivetikkk
20. lis 2023

Byla jsem na stejném zákroku před 6 lety,byla jsem tehdy ve tvém věku a nelituji.Nemám po operaci žádné problémy,žádná menstruace a nemusím řešit antikoncepci.

renatka16
20. lis 2023

Taky jsem po odstranění a nelituji. Být bez ms je proste boží :D nemusíš se stresovat, aby si to neměla na dovolené, být bez antikoncepce, žádné bolesti atd. Člověk si to jen potom musí srovnat v hlavě, že holt už nebude možnost dalšího dítka.. já docela i chtěla třetí dítě, bylo mi teprve 30 a nebylo to úplně nutné to podstupovat, ale jsem za to nakonec ráda😇
Po operaci mě pobolívalo dlouho břicho, ale nic hrozného to nebylo

hezz17
20. lis 2023

Osobne bych pockala nejakou dobu, jestli to bude nebo nebude delat problemy. Po odstraneni delohy- nezachovava-li se cipek dochazi ke zkraceni pochvy, muze byt (a nemusi samozrejme) bolestivy styk.
Pomerne “beznym nasledkem” po odstraneni delohy jsou problemy s unikem moci. S tim se da cvicit, posilovat, resit operacne tot paskou. Ale nikdy to neni jako pred.

autor
20. lis 2023

@lencaa11
@ivetikkk
Můžu se vás zeptat jak vám po tom zákroku bylo? Fyzicky myslím... Jestli se to dá srovnávat s císařem. Při druhém jsem sotva vstala z postele a úplně se bojím že to bude stejná bolest 😶. A cítíte se po tom nějak jinak?? Myslím třeba snížený apetit ohledně sexu atd 😂

ivetikkk
20. lis 2023

Po operaci jsem byla doma asi 2 měsíce,žádný velký bolesti jsem neměla,ale byla jsem strašně unavená.Mně tuhle operaci dělaly laparoskopicky,takže jsem měla na břiše 3 stehy,to je proti císaři nic..A sex stále stejný😉

lencaa11
21. lis 2023

Po operaci bolesti nebyli od sálu jsem měla kapacku na bolest jinak jsem měla cévku ,dren dva dny na Jipu ( naše nemocnice to tak má ) a jediné co tak mě skrabalo v krku po intubaci ( to vyřešily bonbóny ) a pak plyny to zas vyřešila chůze jinak sex žádná změna chuť je pořád a sex si teď víc užíváme ...

reeeza
22. lis 2023

Holky omlouvám se za hodně intimní dotaz, ale změní se po odstranění dělohy orgasmus?
Orgasmus jsou mj. stahy dělohy tak proto se ptám 🤷‍♀️

lencaa11
22. lis 2023

@reeeza žádná změna v tom to směru nenastala aspoň u mě ne řekla bych že mám lepší prožitek z toho ...

la_amanita
23. lis 2023

@reeeza nee, resp. já nic nepozoruju. Jinak mně byla hysterektomie s ponecháním vaječníků provedená akutně kvůli masivnímu krvácení po druhém císaři, dvě velké operace během 12 hodin. Ty budeš mít výchozí pozici o něco lepší. Pro mě to má výhody právě v absenci mensesu, mám vyřešenou antikoncepci a rakovinu čípku. Na druhou stranu trpím inkontinencí, ne nonstop, ale když jsem nachlazená a teď v zimě, což přičítám právě tomuhle zákroku.

hezz17
23. lis 2023

@la_amanita presne o cem pisu vyse… jde to ruku v ruce 😑

la_amanita
Autor odpověď smazal
Zobraz
la_amanita
23. lis 2023

@hezz17 jj, musím se objednat na urogynekologii a něco s tím provést, je to celkem otravné. Ale furt lepší, než být v mém případě mrtvá 😁

hezz17
23. lis 2023

@la_amanita no tak to urcite 😉

sedmikrasa
31. srp 2024

@reeeza no za mě je to jiné,neříkám,že špatné,i tak je to dobrý,ale stejné to není,prostě tam ty stahy dělohy jaksi chybí a zezacatku je to zvláštní,ale postupem času se to hodně zlepší,intenzita je více méně stejná,ale ta děloha při tom prostě určitou roli hraje..