Nízké libido po porodu. Je to normální?

strom14
3. zář 2024

Jsem dva měsíce po porodu, takže už by mělo všechno být zahojené, ale já prostě nějak nemám chuť. :D dvakrát jsme to už zkoušeli, ale od té doby nic.
Manžel je jakoby vždy navíc mezi mnou a dítětem, vůbec nemám potřebu s ním být sama, tulit se apod.
Jsme spolu deset let a nikdy jsme problémy neměli. Je to normální?

uzivatelkapetra
3. zář 2024

@strom14 já to mám tak po druhém porodu, sekci, ale trvá to už přes rok.
Dva měsíce je ještě prd, furt jsi plná hormonů a pocitů ze změny, to se srovná 🙂

squezy
3. zář 2024

@strom14 kojis? Tohle je normální,potrva to,az se to celé vrátí..

smajlinka
3. zář 2024

Vydrž, to je ještě celé brzo. Mě i vadilo, když se mě muž dotýkal na prsou, protože při kojení byly hodně citlivý . Mě to trvalo tak rok, než jsem byla zase jako dříve.

strom14
autor
3. zář 2024

@squezy kojim, prave mi prijde, ze se to zhorsilo po tom, co se mi rozjela laktace

kleio
3. zář 2024

Měla jsem po porodu podobné pocity. Když jsem byla u miminka, vadily mi i manželovy dotyky. Na intimnosti jsem neměla ani pomyšlení. Prsa měl muž prakticky zakázaný po celé kojení, bylo mi nepřínemné je v té době vnímat sexuálně. Postupně, asi jak opadaly hormony, se to lepšilo, ale půl roku to určitě bylo.

gbp
3. zář 2024

@strom14 zlepšilo se to, když se mi vrátila MS. a pak ještě po ukončení kojení. a ano. je to normální, bohužel 🙄

monuleee
3. zář 2024

@strom14 já jsem 2 ROKY po porodu. Před porodem jsem měla chuť kazdej den, po porodu téměř vůbec. Kdybych měla sex 1x za 2 měsíce, byla bych s tím v pohode. Až teď, po 2 letech se do vrátilo do normálu, konečně.

strom14
autor
3. zář 2024

No tak jsem rada, ze je to normalni. Na druhou stranu rada nejsem :D.

felis
3. zář 2024

@strom14 2 měsíce jsou brzo... dej si čas. Ad kojení.... mě trvalo skoro rok a půl, než jsem si prsa mentálně odpojila od toho, že jsou jídlo, ale byl to zas pro mě prostředek ke slasti 😀

squezy
3. zář 2024

@strom14 jestli kojis,tak je to naprosto normální. Kojenim se ti zvysuje prolaktin, který snižuje chuť na sex. Tělo vlastně říká, že máš mimi a nemá te to tahnout k sexu,aby nebylo další mimi. Tělo je velmi chytré😉 Až přestaneš kojit, zlepší se to. A samozřejmě je to taky péči o mimink, jseš unavená.

monuleee
3. zář 2024

@squezy já zeda nekojila a chuť, jakože fakt tu chuť na sex až cca fakt po 2 letech

pampelina18
8. zář 2024

Asi hormony, neznám i po CS jsem měla na to chuť hned.

lokesa
8. zář 2024

@strom14 Po prvním porodu rok a čtvrt libido na nule. (Mimo cca druhé půlky šestinedělí). Nepomohl ani příchod cyklu. Po druhém porodu bez problému. Vydrž, 2 měsíce je nic.