Nízká váha v 35tt - hypotrofie

janulle22
9. črc 2017

Ahoj holky,
jdu si k vam pro radu a uklidneni...

V patek jsem byla u sveho dr a ten mi nameril, ze mala vazi 1900g a poslal me do nemocnice. Tam udelali znovu monitor utz a namerili... jednou 2050g a druhy 2070g. Pry prutoky uz nejsou jak by meli byt a ze mala bude drobek. Nenechal si me tam, ze monitor byl v poradku. Odebrali mi krev a ta byla u me v poradku. V utery jdu znovu na kontrolu do nemocnice.
Pokud bude ultz spatny v patek by me vzali na cisar...

Holky, mate nekdo zkusenost s tim, ze by to bylo dobre a jen min pribiralo...? Pohyby citim stejne jako doposud...

Dekuji za vase postrehy...

ivadol
9. črc 2017

@janulle22 Ahoj. Já jsem rodila spontánně v 36+4. Dítě hypotrofické, váha 2040 g, délka okolo 45 cm. Placenta byla malá a podle asistentky nebyla v dobré kondici. Každopádně dítě bylo kromě lehlé hypoglykémie v pořádku. Asi 4 hodiny po porodu dostalo infuzi glukózy, jinak jsem ho měla pořád u sebe. Jinak je ještě pořád ale potřeba vědět, že odhad váhy dítě na ultrazvuku může mít až 500 g odchylku.

andreasustrova
9. črc 2017

Známé se v červnu narodil chlapeček... také málo přibíral, měl 2 kg, když se narodil a to byla ve 39 tt... chlapeček je v pořádku, ale prostě nechtěl růst.

janulle22
autor
9. črc 2017

@ivadol dekuji za zppravu. Jak dlouho jste byli v nemocnici? Prvni dite melo 3800g ale s jinym partnerem. A ja sama mela 2600g kdyz jsem se narodila. Ted mam v papirech prutoky mozku, placenta a CPR v mezich normy...

ivadol
9. črc 2017

@janulle22 Zůstali jsme 10 dnů. Když jsme odcházeli tak malá vážila 2200. Ale podepisovala jsem za ni reverz. Primář požadoval váhu 2300. Mě přišlo zbytečný tam trčet jenom kvůli váze a bylo mi jasné, že doma to půjde líp. Navíc mě v odchodu podpořil i lékař, který měl o malé největší přehled.

madulinka
9. črc 2017

Ahoj, nemám zkušenost tu,že by mimčo jen míň přibývalo, ale jinak by bylo ok. Mám tu druhou zkušenost. Pokud průtoky pupečníkem jsou hraniční, je dobré, že vás sledují, značí to to,že se miminku v bříšku už moc nedaří a proto,pokud to bude potřeba, bude mu líp venku,kde bude dostávat přísun stravy,jakou by měl/a mít. Mě diagnostikovali ve 32.tydnu,že je mimco mensi, odpovídalo 30.týdnu. Já doktora uklidňovala,že jsme malí - já i manžel. Na kontrolu jsem měla přijít ve 36.tydnu,ale nevydržela jsem. Ve 34.tt jsem jela na pohotovost a do hodiny akutní císař (vlivem teda jiné zdravotní komplikace-hellp syndrom). Před CS malou poměřovali,neustále se radili co a jak dál.. zjistili, že průtoky pupečníkem jsou nulové a váhou i vzrůstem se zasekla ve 30.tydnu,tak šla hned ven. Uklidnění ti můžu dát v tom, že je dobré,že vás sledují, a že jsi už ve 35.,i kdyby šlo mimi ven uz teď, povede se mu dobře i mimo bříškk. Držím pěsti ❤

janulle22
autor
9. črc 2017

@madulinka dekuji za prispevek. Porad doufam, ze jeste aspon 14 dni vydrzime 2v1. Kolik mela mala v pdhadu a pak po porodu vahu? Lisilo se to?

madulinka
9. črc 2017

@janulle22 při porodu měla 1420 g a 39 cm. Když jsem ji viděla poprvé,po týdnu, měla kolem 1300 gramů. Odhady mi tenkrát neřekli, měla jsem i špatného gynekologa,od kterého jsem hned po porodu odešla. Když jsem se ptala, řekl mi, že je snad důležité, že má všechno jak má mít.. divný přístup..

madulinka
9. črc 2017

@janulle22 jinak letos pokukuju už po školní aktovce, malá půjde příští rok do školy, teď jí je 5,5 roku. Nemá žádné zdravotní omezení, je naprosto zdravá (ťuk, ťuk) jen je to nadále drobeček (v pěti letech 104cm a 12,5kg)

janulle22
autor
9. črc 2017

@madulinka to je teda hodne blby pristup, hlavne ze to dobre dopadlo. Je dobre, ze si zmenila dr ja bych ho hned poslala hooodne daleko...

janulle22
autor
9. črc 2017

@madulinka prvni syn mel 3800g ted mel 10 let a ma 134cm takze prcek nikdo mu nehada ze uz pujde do 5 tridy 😁vypada tak na 2... dr me rikala na 9 lete prohlidce ze je mallinkej a hubenej na spodni hranici te jejich krivky... no hold ja mam 160cm, tak co by chtela, je po me malej a drobnej.