Nemám menstruaci třičtvrtě roku, beru antikoncepci

carodejkasnu
22. říj 2015

Antikoncepci beru 3 roky, před tím jsem měla 5 let vysazení. Během těchto 3 let mě gynekoložka změnila asi 3 antikoncepci, většinou s dodatkem, že je nová na trhu. menstruaci nemám třičtvrtě roku. V červenci jsem špinila. Chodím pravidelně ke gynekoložce, a většinou mám malé záněty. Ultrazvukem nebylo také nic nalezeno. Moje gynekoložka šla do důchodu a nyní je tam nová. Ta byla překvapena, že beru Ronyu, skrz moji váhu( jsem obézní), riziko trombozy tak mi dala na výběr: nitroděložní tělísko, nizkohomorální antikoncepce. vybrala jsem si nizkohormální antikoncepci, ale tu mi napsala jen na 3 měsíce. Rozhodla jsem, že antikoncepci úplně přestanu brát. Ptala jsem se jí, zda moje absence nesouvisí s moji váhou, ona mi to nepotvrdila, spíš se zminila, že mi problémy může dělat samotná antikoncepce. Je mi 29 let a ráda bych do dvou let otěhotněla. Samozřejmě musím zredukovat váhu, ale hlavně vyřešit menstruaci. Vnitřně jsem z toho nešťastná.

tulikiss
22. říj 2015

@carodejkasnu samozrejme ze to muze souvisi s vahou. vim to si slyset nechtela, ale je to kombinace antikoncepce a vahy. jestli planujes miminko za dva roky, mas cas vykaslat se na antikoncepci a trochu zredukovat vahu. pokud ani to nepomuze zacala bych to resit s doktorem, ale nejdriv bych zkusila zhubnout, protoze jinak do tebe budou zase rvat hormony a telo by se melo zotavit.

orchideas1
22. říj 2015

@carodejkasnu Věřila bych nové doktorce a hlavně se snažila zhubnout. Doktorka ti prášky napsala na 3 měsíce jestli ti budou sedět, mě teda bežně dr píše antinu vždy na 3 měsíce a pak si chodím pro recept každé 3 měsíce. Ona ta váha dělá hrozně moc, tak je možné, že se tělo pak srovná samo. Dva roky je hromada času, aby ses dala do kupy, jak váhou, tak hormonálně 😉

carodejkasnu
autor
22. říj 2015

V pořádku 🙂 nevadí mi, že to slyším. Jen jsem od gynekoložky chtěla slyšet jasnou odpověď. jenže do toho zamíchala moji váhu a tu antikoncepci jako možnou příčinu.

carodejkasnu
autor
22. říj 2015

@orchideas1 jj jak říkáš, ty 3 měsíce jsou na zkoušku, jak mi antikoncepce sedne, naštěstí mi vždy sedla každá.

carodejkasnu
autor
22. říj 2015

Chápu, je to pro mé tělo šok. Před třemi léty jsem zhubla 27 kilo za rok a něco, bohužel nabrala jsem to zpět a ještě o hodně víc, takže pro tělo to šok je ☹

orchideas1
22. říj 2015

@carodejkasnu Tím hubnutím a přibíráním sis mohla hormonálně rozhodit tělo. Být tebou, tak beru jako prioritu na 1. místě to hubnutí, pokud se jedná o větší množství kil, tak bych zašla i za nějakým poradcem, zvlášť, když máš zkušenost s jojo efektem. Věř, že pak se dá tělo do pořádku. Pokud máš větší nadváhu, tak tělo prostě třeba tou ztrátou ms protestuje, jakože takhle to prostě nejde a je to takové varování. Věřím, že to zvládneš 😉

carodejkasnu
autor
22. říj 2015

Výživovou poradkyni jsem měla, jídelníček taky, ale nezvládla jsem ho dlouhodobě dodržovat a když výživová poradkyně viděla, že jsem zhubla tak kilo, po několika návštěvách také usoudila, že to nemá smysl, abych tam chodila. Moje praktická lékařka mi doporučila bandáž žaludku. Jsem v začarovaném kruhu. Navíc mám sedavé povolání. Tam se to také odráží.

carodejkasnu
autor
22. říj 2015

Děkuji za odpovědi, musím se z toho dostat a nenamlouvat myšlenkám, že o nic nejde, myšlenky na to skočí, ale moje vnitřní já rozhodně ne. Musím v boji v sama sobě konečně vyhrát, jde o hodně. Moje kamarádky mají už miminka a upřimně, když si s nimi hraji chovám, moje biologické hodiny se už rozběhli, a když si uvědomím co mě trápí za zdravotní potíže uvnitř sebe křičím.

orchideas1
22. říj 2015

@carodejkasnu Myslím, že dítě je pro tebe velká motivace. Uvědom si, že počít dítě nemusí být s velkou nadváhou snadné. Neber to zle, ale pořídit si dítě je ve tvém stavu krajně nezodpovědné. Nejen, že pokud by jsi vůbec otěhotněla, tak těhotenství by bylo velmi rizikové a mohla by jsi ohrozit sebe i dítě. Po narození dítěte budeš potřebovat spoustu sil a energie a nějakou kondici, přece jen je péče o dítě náročná. S nadváhou ti hrozí i řada onemocnění, nemohla by jsi se věnovat dítěti naplno a pokud by jsi pokračovala v tvém životním stylu a hlavně jídelníčku (to je to hlavní), tak by mohlo být obézní i tvoje dítě, jelikož by se stravovalo později jako ty, zažívalo by posměšky ve školce, škole atd.

suzina08
23. říj 2015

Důležitý je prý ale také psychický stav. Pokud budeš stále myslet na to, že musíš zhubnout, tak to taky nepůjde. Tělo bude ve stresu, což způsobí, že nezhubneš a možná ještě přibereš. Já bych ti doporučila začít se hýbat. Nemusíš nutně běhat, ale klidně jenom si dojít zaplavat, nebo zajít na zumbu 🙂 A co se týká jídelníčku, tak pomáhá vynechat cukr (když sladit, tak pouze medem) a cukr jako energii doplňovat ovocem. A pak je dobré vynechat bílou mouku 😉 Já vím, že taková změna vyžaduje hoooooodně pevnou vůli, ale představ si, jak pak budeš spokojená maminka 🙂

orchideas1
23. říj 2015

@suzina08 Souhlasím, jde jen o drobné změny ze začátku a třeba chodit plavat, výborná je hlavně chůze. V těhotenství jsem přibrala 23 kg a 9 měsíců po porodu jsem je měla dole, zvládla jsem to díky běžnému pohybu, procházkám a hlavně omezením bílého cukru a sladkostí (kousek kvalitní čokolády nad 70% si dám každý den), hodně ovoce a zeleniny a celkově se stravuju zdravěji. Psychika je důležitá, když už občas zhřeším, tak důležité je, si to nevyčítat.

werik153
25. říj 2015

Já jsem brala NOVYNETTE a problémy jsem taky měla. Jednou jsem brala antibiotika na zánět průdušek a MS jsem pak nedostala 4 měsíce. Pak jsem jí dostala do měsíce 3x a pak jsem jí půl roku neměla skoro vůbec, vždycky jsem akorát v dny kdy jsem to měla dostat trošku zašpinila a to bylo vše....Teď jsem HA vysadila...a MS se mi hned druhý měsíc srovnala. Jinak když jsem jí začala brát tak jsem přibrala 18 kg během cca 10 měsíců....což byl ohromný skok....dřív jsem měla 47kg a pak najednou 65kg...teď jsem HA vysadila ale bohužel se mi to pořád drží na 62kg ....což je s mojí výškou...necelých 160 cm docela dost :/

suzina08
26. říj 2015

@werik153 18kg během 10 měsíců? A tos to tehdy hned neřešila s doktorkou? Já si pamatuju, že když jsem začínala brát prášky (kdysi 😀 ), tak jsem dostala prášky na tři měsíce a po třech měsících, když jsem si šla pro další balení, mě sestřička vážila, jestli jsem nepřibrala. Říkala, že jakmile tenhle problém nastane, tak se musí prášky vyměnit. Ale teda takové problémy, to tě lituju... 😒

werik153
26. říj 2015

@suzina08 Už je to tedy 5 let, co jsem jí začínala brát, ale nevzpomínám si, že by mě někdy vůbec doktor vážil :/ Už taky skončil a já dávno přešla jinam....Já jsem hlavně šťastná, že se mi MS po vysazení srovnala tak jak byla kdysi...

carodejkasnu
autor
26. říj 2015

@suzina08 i tobě děkuji za odpověď, jsem v začarovaném kruhu. Já tohle všechno vím, už jednou jsem po vysazení mouky, cukru a přidání pohybu zhubla skoro 30 kilo za rok a něco. Ale přijde mi, že mě právě ta psychika dává zabrat. Právě pořád na to myslím, stále se to nedaří a mám v sobě myšlenky, zda zvládnu zhubnout znovu, když už jsem jednou to dokázala, zklamala jsem sama sebe přibráním, a ještě mám to sedavé povolání. Mám za sebou během tohoto roku několik snah o cvičení, hodně posilek, aerobních aktivit, trenérek......a ☹ nedávám to.

suzina08
29. říj 2015

Psychika je strašná věc... 😖 Třeba by ti v tomhle pomohlo najít někoho, kdo má třeba podobný problém, nebo kamarádku, která by do takové změny šla s tebou. Navzájem byste se podporovaly a porovnávaly výsledky. Psychice to hodně pomůže 😉

carodejkasnu
autor
21. led 2016

Vyreseno: za vše mohla antikoncepce po vysazení se mi nastartoval cyklus 🙂 tudíž jsem skončila úplně s antikoncepci. A přihlásila jsem se do STOB stop obezite na kurz hubnuti