Může PCO způsobit falešně pozitivní ovulační test?

gambrinkax
8. črc 2015

Ahoj holky chci se zeptat. V patek 3.7. jsem byla na UTZ foliku kde mi dr zdelila ze zadny folik neni dominantni a ze jich mam strasne moc ale malinkych a vypadali jako koralky nasnurce a tak dr rekla ze ma podezreni na PCO. Je mozne abych dnes mela pozitivni ovulacni test ...respektive aby mi pco mohlo zpusobit falesne pozitivni ovulacni test ? 😒

gambrinkax
autor
8. črc 2015

A jeste bych chtela dodat ze ms mam pravidelnou 🙂

alcar
8. črc 2015

Ano, ja to taky tak mela. ☹ Dr mi rikal, ze to muze byt zkresleno hormony, ktere jsem mela v poradku. Jen ty vajecniky nejak nefungovaly. Luteinizacni hormon navysi i ty male folikuly, ktere se tvori. Mne na to pomohla laparoskpie a drilling a hned na to Clostilbegyt. Po druhem cyklu jsem byla tehotna. Urcite si nechej zkontrolovat hormonalni profil. Pokud bude v poradku, mas z poloviny vyhrano. 🙂

alcar
8. črc 2015

MS pravidelnou jsem mela taky co 30-32 dni. Opet vlivem tech hormonu, ktere byly ok.

gambrinkax
autor
8. črc 2015

@alcar hormonalni profil jsem mela v poradku ...od dalsiho cyklu mi bude nasazen clostil tak uvidim. co je to ten driling?

alcar
8. črc 2015

@gambrinkax tak pokud mas profil ok, tak to je tim. Ja se taky porad ridila ovu testama, dr furt v klidu, pak jsem se uz nastvala a objednala se na utz v dobe "ovulace" a ejhle, uz jsme vedeli, kde je zakopany pes. Mohla jsem si spoustu mesicu trapeni usetrit. Ja chtela laparo driv, nez brat hormony, abych mela jistotu, ze tam neni jeste nejaky jiny problem. Ten drilling je nariznuti vajecniku, aby dochazelo lepe k ovulaci. Dela se prave pri laparce.

gambrinkax
autor
8. črc 2015

@alcar po kolika hodinach se jde po laparo domu?

alcar
8. črc 2015

Me hospitalizovali rano - par hodin pred vykonem a na druhy den rano propustili. Mela jsem prubeh bez komplikaci. 🙂

gambrinkax
autor
8. črc 2015

Tyjo to sem myslela ze jeste ten den pousti :(

alcar
8. črc 2015

@gambrinkax jak kde. Ja uz jsem to mela o neco lepsi v tom, ze jsem nastoupila az v den operace, v hodne spitalech uz nastupujes den predem, takze tam jsi dohromady tri (a vice) dnu. Vetsinou v soukromych zarizenich je hospitalizace jen ten den. Ale to mi stejne prijde brutalni. I kdyz se jedna o bezny, vcelku jednoduchy vykon, ty komplikace (hlavne z celkove anestezie) tam muzou proste byt.