Mamograf. Šly jste ke gynokologovi, nebo si nechali rovnou vystavit žádanku?

amazonkajanik
23. dub 2021

Holky,mám dotaz. Když jste si našly bulku v prsu, šly jste ještě na prohlídku ke gynekologovi, nebo si nechaly rovnou vystavit žádanku na mamograf? Četla jsem, že ji může vystavit i praktik a toho mám blíže,navíc v pondělí budu mít cestu k nám do města,kde ordinuje, páč ještě potřebuji žádanku i na jiné vyšetření

squezy
23. dub 2021

@amazonkajanik Dojdi si hned někam, kde by ti mamograf mohli udělat. Ja byla na soukromé klinice, platila jsem 1000kc, z čehož mi 800kc proplatila pojišťovna, což není ta pointa, ale pointa toho je, že tam mohl přijít hned kdokoliv, kdo si něco nahmatal. Necekej na žádnou zadanku a zajdi si byt i na soukromé pracoviště, ale jdi hned.

amazonkajanik
autor
23. dub 2021

@squezy ok,mrknu. Vím, že ho máme v nemocnici,tak se podívám,na jejich podmínky

mamikry
23. dub 2021

@amazonkajanik Ja jsem na vysetreni byla normalne jako samoplatce za 300, ale teda na ultrazvuku. Nevim, jestli se v tomhle pripade dela mamograf nebo ultrazvuk jeste. Kazdopadne si zavolejte do nemocnice, oni vam reknou.

amazonkajanik
autor
23. dub 2021

@mamikry jsem koukala a máme ho jen v nemocnici a tam je potřeba žádanku, ale i tak jim nejprve zavolám, díky.

mamikry
23. dub 2021

@amazonkajanik Tak se zkuste zeptat. Ja byla taky v nemocnici prave a nebyl problem bez zadanky. Ale telefon mi teda dala tchyne, jinak bych z jejich popisu ma strankach taky nenasla nic.

amazonkajanik
autor
23. dub 2021

@mamikry no,hlavně aby to nic nebylo. Našla jsem si to včera a u nás se to nějak sype. Strejda v umělém spánku na ventilátoru s covidem, táta třetí žlučníkový záchvat v týdnu ...😟

nanyh
23. dub 2021

@amazonkajanik Zavolala bych rovnou do mamologické poradny. Moje mamka to tak udělala a tam jí rovnou udělal dr i biopsii. Držím palečky🍀🍀🍀

nanyh
23. dub 2021

@amazonkajanik Jinak já jedu příští týden, s tím že mi našli také nějaké útvary. Nejdříve sono a podle toho co to bude, tak popř. mamograf. Tak soucítím vlastně s tebou.

amazonkajanik
autor
23. dub 2021

@nanyh poradna je v okresním městě, ale jen ve čtvrtek😟 zkusím tu druhou nemocnici, jezdí tam teta a je prý spokojená, navíc tam můj chlap zná personál. Počkám, až se vzbudí a poradím se i s ním. Byla bych ráda, kdyby to šlo hladce a bez nutnosti žádanky z gyndy, tu mám skoro 60km daleko a navíc je pátek,že ...

amazonkajanik
autor
23. dub 2021

@nanyh tak ať jsi taky v pohodě. Známá právě před lety prohrála druhý boj,byla jen o rok starší,než jsem já teď. Našli jí to v těhotenství, původně se domnívali, že zánět mléčné žlázy 😟

nanyh
23. dub 2021

@amazonkajanik Tohle je nejhorší. Čekání a v nejistotě. Moc Ti držím palce, aby to bylo v pořádku. No s tou kamarádkou mi to je moc líto. Mne odešla na CA prsu prateta, babička a děda na CA slinivky. Oba rodiče mojí mamky. 😏 Mamka měla také prso a díky bohu jí nakopala zadek. Teď řešíme i genetiku, která mě a mou sestru také nemine. Hrozná svině tahle nemoc. O to víc mě zaráží, že na covid je vakcína hned a za XX let nikdo nepřišel jak na tuhle svini.

odula
23. dub 2021

@amazonkajanik hele, urcite zajdi, jen jsem te chtela uklidnit. Nasla jsem si bulku v prsu opakovane, utz, mamograf, vsechno v poradku. pry zmena zlazy po kojeni. Naprosta vetsina "bulek" je benignich 🙂 neboj

mamikry
23. dub 2021

@amazonkajanik Drzim palce! Verim, ze to bude jen tukova bulka.

amazonkajanik
autor
23. dub 2021

@nanyh ona na covid hned nebyla, to je předělaná původně na sars a jedna byla proti ebole

amazonkajanik
autor
23. dub 2021

@odula no,taky si myslím. Jsem z tohohle prsu moc nekojila,syn mi ho nechtěl v porodnici brát a když začal, tak dávalo hrozně málo. Jsme šli domů i s příkrmem a kolem 3.měsíce jsem nedala ani 30ml z obou ...
Navíc je i menší,bulka je oválná,vespod a blíže k hrudní kosti.
Podprsenky nosím léta sportovní a od porodu nesnesu ani je,takže chodím převážně "na volno"