Krvácení při antikoncepci Evellien. Máte zkušenost?

zuzanaa23
31. pro 2022

Zdravím, prosím o radu. Beru už cca 9 měsíců antikoncepci Evellien, asi mě seděla, občas sem špinila nebo slabě krvácela , ale asi nic hrozného, jak mám mimčo, tak jsem to úplně nesledovala, ale teď už tak od půlky prosince skoro kazdy den spinim nebo slabě krvácím. Vždy ráno zakrvácím a pak je třeba klid a tak to je už od toho prosince s třeba 5 dní klid a pak zase… no, už me to začíná štvát, tak premyslim, že ji vysadím ale moc se me taky nechce, protoze ja jinou antikoncepci nemůžu ( leiden mutace)
Tak tomu furt dávám šanci ale asi to budu muser vysadit. mate s tím nekdo zkusenosti? Jakto ze pred tím to tak časte nebyli a ted jo ? A kdyz vysadim, mam cekat nejaky vetsi krvácení ? Dekuji

drep
31. pro 2022

@zuzanaa23 krvácela jsem tak 2-3 týdny ze čtyř. Dala jsem tomu šanci asi půl roku a pak to vzdala.

andelka
31. pro 2022

Já jsem to vzdala už po 5 týdnech. Pokud bych nemohla klasickou ( nasadila jsem ji potom po odstavení), tak bych se na celou HA vybodla a řešila antikoncepci jinak.

areh
31. pro 2022

@zuzanaa23 taky jsem nebyla spokojená. Krvácení třeba 14 dní pár dní pauza a znovu, k tomu pms, který jsem jinak neměla. Nikdy více. S jinou ha jsem žádný problém neměla.

majena39
31. pro 2022

@zuzanaa23 já ji brala asi šest let v kuse a od první tabletky jsem nekrvacela ani nespinila ani jednou. Po vysazení jsem za 4 měsíce otěhotněla. Takže ti asi zjevně opravdu nesedí 😔

mata2hari
2. led 2023

Beru ji 13 měsíců a nekrvácím ani nešpiním vůbec 🤷🏻‍♀️

zuzanaa23
autor
4. led 2023

@drep
@andelka
Tak jsem to vysadila v nedeli a stale spinim… jak jste to mely vy po vysazení ? Asi to trvá, nez se telo ,,vycisti” ? Moc dekuji…

drep
4. led 2023

@zuzanaa23 to si úplně do detailu nepamatuju, ale myslím, že to trvalo asi měsíc, než jsem se vrátila s nějaké smysluplné pravidelnosti

michaela012
13. led 2024

Beru evellien již 13 měsíců a od 8 měsíce skoro pořád krvácím, byla tam teda asi měsíční pauza mezi 10-11 měsícem, ale to byla výjimka. Nyní zvažuji, že také vysadím a nasadím jinou až přestanu kojit.