Jsem doma. Jak to s námi bude?

katanovobran
15. bře 2020

Holky prosím Vás nevíte,jelikož pracuji v restauraci tak vzhledem k situaci nemám práci mám byt doma což je samozřejmě správne ale chci se zeptat nevíte někdo jak to s takovými lidmi jako sem já bude ? Protože sem doma v podstatě zadarmo a mám taky nějaký pohledávky jako asi každý ..

amazonkajanik
15. bře 2020

@katanovobran dojít si na úřad práce ...

mimi1004
15. bře 2020

A ptala ses na to i zaměstnavatele?

eviicka
15. bře 2020

No to záleží jak jsi pracovala - na HPP nebo na dohodu?

katanovobran
autor
16. bře 2020

@eviicka pracuji na HPP

katanovobran
autor
16. bře 2020

@amazonkajanik proč na pracak mě nikdo nevyhodil jen máme pozastavene služby kvůli Koronaviru

katanovobran
autor
16. bře 2020

@mimi1004 ptala řekla ze neví ze bude čekat jestli to rozhodne nějak stát ale zatím se o tom vůbec nemluvilo

lachtanice86
16. bře 2020

@katanovobran překážka je na straně zamestnavatele, měl by ti platit. A spíš máš asi závazky ne?

eviicka
16. bře 2020

@katanovobran tak to si myslím, že by ti základní mzda jít měla pro překážky na straně zaměstnavatele. Je otázka, jestli nenajde nějakou kličku.

katanovobran
autor
16. bře 2020

@lachtanice86 no taky si myslím ze to není naše vina myslela sem si ze na to zaopatřit nějaké prostředky stát a budeme doma aspoň za 60% ale zatím nikdo nic neví

amazonkajanik
16. bře 2020

@katanovobran jo,ale mají lidem kompenzovat výpadky příjmu

orisek56
16. bře 2020

@lachtanice86 a z ceho ji bude platit? Spousta restauraci jede sul nul. Jedna znama co vlastni restauraci doufala, ze tento vikend vydela zam-cum na vyplaty, no nemohli, takze jsou doma a ona se kelep co bude dal. Jasne, zamestnavatel ma povinnost nechat doma zam-ce za plnou mzdu podle zakona, jenze i ten zakon je vymahatepny, v pripade, ze je vymahatelny v praxi. Jenze praxe byva jina a ve skutecnosti rada podnikatelu na to nema.
Ja nevim jestli doslo nekomu, zev podstate nastupuje krize?

mona91
16. bře 2020

S jistotou nevím jak to je ale myslím si ze by to mělo byt jako když byla narozena karantena zdravotníkům bez protilátek při spalnickach. I tam bohuzel byli rozdíly, zachranari v karantene meli 100%, u nás lidi dostali 60% jako na PN. Myslím ale ze by jste neměla kvůli koronaviru zůstat bez příjmu, možná bych zkusila zavolat na socialku jak to bude jestli jako PN nebo jak. 🤷‍♀️