Hysteroskopie - odstranění polypu z dělohy

pharm
14. kvě 2017

Ahoj holky,

nemam cas (neni to vymluva, operace se blizi) se prodirat stovkami prispevku, kde je hodne omacky okolo (nebo se to micha s laparoskopii)... 🙂
Zajimaji me Vase zkusenosti konkretne s hysteroskopii - odstranenim polypu na deloze. S celkovou narkozou.

Co jste si vsechno braly s sebou do nemocnice? Resim dilema, ze se to tam pry nikde neda zamknout, tak si asi neberu skoro nic (krome vlozek a spol.). :( Prave se mi nechteji brat ani doklady...
Dale je mi jasny, ze odstranit vsechny prstynky, nausnice atd. Ale nejak netusim, proc bych nemohla mit lehky make-up, kdyz operace probiha dole.... 🙂 Pouzivam minimum make-upu, ale pro lepsi pocit. Budou stacit nervy z operace. Jeste vypadat jak kdyz me nekdo vyhrabe z diry. Jsem bleda. Jestli to nekomu udela dobre, klidne si rypnete. 🙂
Potom me zajima, jaky rezim jste vy konkretne dodrzovaly? Rady se dost lisi. Nekteri lekari rikaji, ze je clovek hned fit a v podstate muze jit druhy den do prace, nekteri zas doporucuji delsi klid a pak i krome samozrejmeho vynechani sexu a plavani i nezvedat tezsi veci (tezsi je co? 5 kg nebo 10 kg?).
Instrukce pry dostanu v nemocnici. Ja bych ale rada vedela vic uz dopredu, abych si podle toho mohla naplanovat, jak budu fungovat par tydnu po operaci.
Jeste se nedoporucuji tampony po operaci. Staci se toho drzet par dni po operaci a nasledujici cyklus? To by melo bohate stacit, ne?! Vlozky nesnasim. 🙂

DEKUJI MOC

brnohrot
14. kvě 2017

ahoj, byla jsem na tom vloni. Max. týden před operací se vyřešila všechna předoperační vyšetření tzn. krev, EKG apod. u lékaře, který předoper. vyšetř. dělá a s výsledky ráno v den naplánované operace nástup hned ráno a nalačno do nemocnice. Zákrok proveden někdy až po obědě. Po zákroku asi hodinu klid na lůžku a pak už jsem fungovala celkem normálně ale do rána si mě nechali na gyn. oddělení a po vizitě propuštění domů. Vložky jsou potřeba, v nemocnici určitě a pak doma už bylo jen špinění a to asi tak 10 dní. Pak kontrola u gynekologa. Dá se fungovat normálně, ale určitě se musíš šetřit aspoň po dobu špinění. Dá se to přežít.🙂

lunetka01
14. kvě 2017

ahoj,po zákroku který mi dělali jsem mohla jít odpoledne domů,ale nešla jsem. Po narkóze jsem zvracela a co se spodku týče v noci jsem vůbec nemohla spát bolestí. Dva dny na to jsem dostala zánět močových cest. Já na ně ale trpím. Jsem na RD,tak jsem práci neřešila,ale minimálně týden bych to nedala. Jinak jsem měla dodržovat režim jako v šestinedělí. Přeji ti ať už to máš úspěšně za sebou.

Lucka

pharm
autor
15. kvě 2017

Dekuji za info 🙂
Taky se pak ozvu s dojmy.