Hemoroidy před těhotenstvím - operace

petritta
4. srp 2016

Zdravím, máte některá zkušenost s hemoroidy ještě před těhotenstvím? Vím, že většina žen s nimi v průběhu těhotenství nebo po porodu zkušenost má, ale my plánujeme miminko a již teď mám hemoroidy (dle sebediagnostiky) asi už ve IV. stadiu - jsou tedy trvale vyhřezlé ven a docela velké. Už to trvá nějakou dobu, používala jsem běžně dostupné masti, čípky, dubovou kůru i detralex, ale nic nepomohlo. Krom toho si myslím, že je nutné vyřešit to ještě před těhotenstvím, protože by se to nejspíš výrazně zhoršilo.
IV. stadium je možné řešit už pouze operací, obávám se tedy, že mě to nemine. Chci se tedy zeptat, máte někdo zkušenosti s touto operací? Mám z toho hrozný strach - bolest, vyprazdňování po operaci, riziko poškození svěračů...

Moc díky za případné zkušenosti.

petritta
autor
4. srp 2016

😖

alboo
4. srp 2016

@petritta urcite bych se objednal na nejake specializovane pracoviště. V Praze třeba Palas Athena. Jinak zákroku je vice druhe. Pacienty po vykonech rikaj ze to boli, ale da se to vydzet, je tam medikace na bolest a uprava stravy takže vyprazdnovani jde snadněji a pred vykonem je klysma, takze se dukladne vyprazdni i před. Urcite bych to resils pred otěhotněním

petritta
autor
4. srp 2016

Děkuji.
A víte o nějakém specializovaném centru v okolí Ostravy?

petritta
autor
4. srp 2016

🙂

olusenka
4. srp 2016

měla jsem je před otěhotněním, chodila jsem na kliniku do Prahy (ambulantní metoda). Pak jsem otěhotněla a navíc měla 2 děti brzy po sobě, takže mezi dětmi jsem to nestihla dát zase trochu do pořádku, teď na tom nejsem zrovna nejlépe, ale dá se to. Už jsem si zařídila doporučení od dr. na kliniku u nás ve městě, že tam půjdu a případně operaci podstoupím, když bude třeba, ale od prosince, kdy mám doporučení, jsem tam nebyla, stydím se. A to jsem to chtěla mít odbyté před koncem MD a ta mi končí za tři týdny. Tohle je hrozný problém. A chodit s ním někam chce fakt odhodlání. Ale určitě bych to podstoupila, pokud jsi na tom jak píšeš ještě před otěhotněním.

alboo
4. srp 2016

@petritta bohužel nevim. Pohledat na netu

petritta
autor
5. srp 2016

@olusenka Presne tak. Leta jsem se snazila ten problem resit sama a to si jinak myslim, ze toho zvladnu dost. Ale teto operace se hodne bojim a taky mi neni prijemna predstava, ze si mam od nekoho nechat prohlizet konecnik...

olusenka
5. srp 2016

@petritta já se k první návštěvě té kliniky v Praze odhodlávala hodně dlouho a na první návštěvu a konzultaci s sebou vzala radši i manžela jako psychickou oporu. 🙂

hanikcat
23. říj 2016

Ahoj,nevim jestli uz jste to vyresili,jr to docela dlouha doba od srpna. Ja jsem na hemeroidy sla v lednu,protoze mi praskly.Prvni priznaky vloni jako krvaceni a svedeni jsem se snazila lecit sama doma a vzdycky jen na oko. Zeny,probudte se neni doba na to se stydet a rikat si,ze je to ostuda.Byvame v cizi zemi a zdravotnictvi tu stoji za starou backoru.Jak jsem byla rada,ze muzu letet domu a tu hruzu si nechat odstranit.Sla jsem na klasickou operaci.Ano,zeny je to neskutecna bolest,po 5ti dnech jsem skrabala po zdi koupelny,ze chci umrit.Ano laser je ne tolik bolestivy,ale take me upozornili,ze se ta neprijemnost casteji vraci a tenhle problem uz faaakt nechces mit. Po 3tydnech ignorace,ze to ma kazda 2zena a zadna s tim nic nedela me presvedcilo odletet do Cech a poradit se tam.Doporuceni je,ze pred planovanim miminka bych rozhodne na operaci sla,zjednodusi se tim komplikace.Ze v prvnich 3 tydnech jsem trpela zacpou a zadecek to ustal jen se svetlou carkou a to jen jednou.Otehotneli jsme na konci leta takze jsme v prvnim trimestru a vrele doporucuji,nenechte se odbit,neni to ostuda,vsak lekari jsou tu od toho, aby vam pomohli a nemyslete si,nejste jedina,kterou to potkalo,ale je dobre byt statecna a zacit problemy sw svym telem resit.Zmenit stravu a proste zacit zdeaveji zit a kazdopadne pokud jsou uz v takovem stadiu mohou vam zkomplikovat cele tehu i porod.Nevahala bych a sla

noemi_7
28. únor 2017

Taky by mě zajímaly zkušenosti s operací, těhotná ještě nejsem ani jsem nebyla a mám je v pokročilém stadiu...

hanikcat
1. bře 2017

Ahoj ja rikam stejne, bezte to resit.Operace hemeroidu neni ostuda, jak to byvalo za nasich dedecku a babicek. Operace probehla bez problemu, poporodni osetreni take, vic mi to stahli, tak mi rozstrihli jeden steh. Hodne dulezite je dodrzovat uskostlivou hygienu, navlhceny toaletni papir,bavlnene spodni pradlo. Hezky nic nezanedbavat.Ja pouzivala po operaci hemo stop a byla jsem s tim spokojena snad se vam vsem ulevi tak jako me, je to neprijemne a nikomu se s tim nechce zit 😘

noemi_7
1. bře 2017

@hanikcat Tak ja treba neresim nejakou "ostudu", resim fakt, jestli na operaci jit nebo ne, protoze neni jednoznacne, jestli to je nejlepsi reseni. Problem se muze vracet, zhorsit, hrozi komplikace a prece jen - jsou to zily, ktere tam maji nejakou funkci.

petritta
autor
25. bře 2017

ma nekdo dalsi zkusenost?