Duphaston 11.-25. DC, může zabránit ovulaci?

0nick
29. únor 2016

Ahoj už 10 měsíců se snažíme o miminko. Poslední 4 cykly mám problém s dlouhým premenstruačním špiněním a slabým krvácením. Doktorka mi napsala Duphaston na upravení cyklu a podporu těhotenství. První 2 měsíce jsem ho brala 16.-26. DC. Bohužel vůbec nezabral a opět jsem před menstruací dlouho špinila. Tento měsíc ho mám brát už od 11. DC. Ovulaci mívám celkem pravidelně kolem 14. DC (podle ovulačních testů). Ve všech diskuzích, které jsem na toto téma pročetla píšou, že když se Duphaston bere před ovulací, může ji ovlivnit nebo dokonce zabránit. Potom dost dobře nechápu, proč by mi ho doktorka psala už 11. DC, když moc dobře ví, kdy mi ovulace probíhá. Vyloženě jsem se jí na tento problém ptala a prý to není vůbec pravda. Máte s tím některá také zkušenosti? Budu ráda za každou radu. Děkuji 🙂

rrr85
29. únor 2016

Ahoj, taky jsem ho měla od ženské doktorky napsaný, na úpravu MS, ale zapadla jsem až jsem ho vysadila. S ním se nedařilo, tak nevím..brala jsem ho 20-25 den cyklu.

leeena_4
29. únor 2016

Pokud míváš ovulaci kolem 14DC tak nasazení Duphastonu 11DC s největší pravděpodobností zabrání ovulaci. Duphaston (čili hormon progesteron) se v ženském těle přirozeně zvyšuje po ovulaci, kdy se uvolňuje ze žlutého tělíska). Být tebou, nasadím ho až den po ovulaci, pokud ji poznáš. Já jsem brala Utrogestan a Proveru (ta samá účinná látka jako Duphaston - progesteron) 10 měsíců a k otěhotnění mi nepomohl. Ale u mě byl problém jinde, já jsem neměla ovulaci

lenusaak
29. únor 2016

Ja mám též informace o tom, že ovulaci zabrání