Dlouhá a bolestivá menstruace po porodu. Jde s tím něco dělat?

andrea93133
20. kvě 2020

Ahoj ženy,
jdu si pro radu.. Jsem 5 a půl měsíce po spontánním porodu (nekojim) zatím přišly dvě menstruace s takovým průběhem, že 3 dny jsem skoro nestíhala měnit vložky (padly za vlast i dvě extra savé během hodiny), bolest taková, že v lepším případě jsem chodila v předklonu s hlavou skoro u země, v horším po čtyřech a v nejhorším jsem se nezvedla vůbec (volně dostupné léky nezabírají a Algifen Neo jen cca na půl hoďky, nahřívání taky prd platné), pak už je to normální silná menstruace co znám po vysazení antikoncepce před cca 4 a půl lety (ale dohromady trvá 11 dní).. gynekoložka mě ani nenechala pořádně domluvit a cpala mi zase antikoncepci (tu už brát nechci) nebo znovu otěhotnět (haha, dcera přišla až po 3 a půl letech snažení), že s tím nejde nic jiného dělat.. Jde s tím něco dělat? Měla jste to taky některá tak? Zlepšilo se to nebo to zůstalo takové? Nebo čím to může být? Jsem celkem zoufalá, protože se skoro nepostarám o dcerku ☹

martt
20. kvě 2020

@andrea93133 Takhle jsem to měla já po druhém porodu. Antikoncepci brát také nechci. Tak mi doktor napsal přímo léky jen na bolest. Cca rok po porodu se bolesti zmensily a vrátilo se do normálu jako pred porodem.

andrea93133
autor
20. kvě 2020

@martt až po roce? No ty bláho 🤦‍♀️ a název těch léků si nepamatujete? Ale stejně mi nepřijde že je tohle normální.. 😖 tak snad se to časem teda taky srovná 🤔

martt
20. kvě 2020

@andrea93133 bohužel to už nevím. Zkusím se večer doma podivat jestli je ještě najdu. Vím že jsem ze začátku brala Nimesil ale ten je pry škodlivý na ledviny, tak mi změnil prasky. Zkuste vydržet. Mne tenkrát gynekolog říkal, když jsem u něj byla, že to prý některým ženám trvá, než se jejich tělo dá do pořádku po porodu.

vendy30
20. kvě 2020

Já jsem dva roky po porodu a stále je to mazec. A jediný co mi dr. řekl, že antikoncepce, jinak nic. A to nechci. Bolesti mám sice silnější, ale dá se to. Horší je, že první tři dny nikam moc nemůžu, jsem jak prutokac 🤦‍♀️

adinka19
20. kvě 2020

@andrea93133 Take jsem to tak mela a to jsem pred porodem o menstruaci ani nevedela. Stake ji mam silnejsi (dcera ma 16mesicu), nez drive, ale bolesti hodne ustoupily a intenzita take 🙂

andrea93133
autor
20. kvě 2020

@martt děkuji 😊 tak budu doufat že se dá také moje tělo brzy do pořádku 🤔
@vendy30 no právě že člověk nemůže jít ani na procházku ty první dny (kdybych byla schopná kvůli bolesti), spím, ležím i sedím tak, že mám pod sebou ještě přebalovací podložku 🤦‍♀️
@adinka19 já o ní právě věděla vždycky, hlavně po vysazení antikoncepce, ale zobla jsem pár prášků a šlo to, ale teď mě to prostě úplně odrovnalo a nepomáhá nic 🤦‍♀️

Každopádně děkuji všem za odezvu, budu doufat že se to taky co nejdřív zlepší.. už jsem chtěla hledat jiného gynekologa 🙈

eithelwing
20. kvě 2020

@andrea93133 No, já jsem nikdy HA nebrala, vždy se mi menstruace nějak urovnala sama. Po porodu to taky zprvu bylo divoké, někdy silné krvácení, někdy silné bolesti, ale řekla bych, že se to opravdu do roka srovnalo samo. A zrovna toto mi nepřijde jako důvod brát HA. To bych se raději zaměřila na nějakou přírodní léčbu, bylinky.
Co je pro mě novinkou - ovulace se jaksi zvýraznila... Výraznější ovulační hlen a dokonce i bolest v podbřišku. Úplně mě to nepotěšilo, ale tedy neomezuje mě to nijak, takže to neřeším. 🙂

andrea93133
autor
20. kvě 2020

@eithelwing jasný HA už do mě nikdo nedostane a ani manžel nechce abych už ji brala.. z bylinek jsem zkoušela jen kontryhel a ten mi menzes jen rozhodil (zkoušela jsem když mi nešlo otěhotnět), ale už pokukuju po dalších, máte nějaký tip?

kakba
20. kvě 2020

Mam 3 roky od druheho porodu a trpim. Nekdy si rikam jestli nevykrvacim. Doktorka at si necham dat telisko ale to ja nechci. Takze me doporucila hodne citronu. Piju kontryhel a je to lepsi, ale i tak par dni vyjit z domu na dyl jak hodinu proste nejde.

andrea93133
autor
20. kvě 2020

@kakba jojo přesně tak a to je mi ještě týden po menzes blbě (motání hlavy, hrozná slabost, kdybych mohla tak jen spím a to nejde s mimčem že) tělísko mi taky cpala a to nechci tuplem.. kontryhel mi právě neudělal dobře 🤦‍♀️

hanih
20. kvě 2020

@andrea93133 Po druhem porodu jsem to mela podobne - velmi, ale fakt hodne, silna MS a bolesti (ty jsem ale mela asi slabsi nez ty, zvladala jsem bez prasku). Nastesti jsem to tak mela asi jen trikrat, pak se to zacalo postupne mirnit. Taky bych zkusila bylinky. Myslim, ze by mel pomahat malinik.

eithelwing
21. kvě 2020

@andrea93133 Přímo ne, zatím se mi to srovnalo vždy přirozeně. Teď před porodem řeším vaginální napářku, chci ji zkusit na uvolnění svalů. A měli v nabídce i směsi na srovnání cyklu, zmírnění bolestivosti menstruace a podobně. Zkuste zadat do google "vaginální napářka", nebo se poradit s nějakou paní, co se těm bylinkám věnuje.

anguly
21. kvě 2020

Zkus doplněk stravy Pupalku... Najdi na googlu. Doporučuje se na tyto problémy... Pokud nekojis 😉

andrea93133
autor
21. kvě 2020

@hanih mě by ani nevadilo to krvácení tak silné (jo je to opruz ale co, jednou to skončí) ale spíš ty bolesti šílený 🤦‍♀️ maliník jsem nezkoušela, děkuji za tip 😉
@eithelwing děkuji, zkusím pohledat 😉
@anguly nekojim bohužel.. mrknu se, děkuji 😊