Clostilbegyt + Utrogestan, jakou máte zkušenost?

katy48
27. led 2017

Chtěla bych se zeptat, jakou máte zkušenost s užíváním Clostiku a Utrogestanu? Dnes mi MUDr. napsal Clostik 1-0-1 od 2. dne cyklu, ale už mi neřekl jak dlouho ho brát. Bere se pouze tech 5 dní? Nebo se může brát i déle? Podařilo se Vám s touto kombinaci léků otěhotnět? Nějaké vedlejší účinky?

klara_hollasova
27. led 2017

Já ho měla jen půlku ráno a půlku večer od pátého dne pět dní. A mimco bylo hnedka druhý měsíc.. ten první byly Vánoce a s manželem nebyl čas 😄. Takže to může být vážně fofr.

chatsunka
27. led 2017

Zdravim🙂 s touto kombinaci mam letitou zkusenost. Take jsem to brala nez jsem otehotnela. Clostilbegyt jsem brala od 3.dne cyklu po dobu 5ti dni. Pomohl mi k ovulaci, ale s jeho pomoci jsem neotehotnela. Brala jsem ho pres rok s utrogestanem a pak i estrofen. Pak jsem na 3 mesice vse vysadila a pote jsem otehotnela. Ale co jsem nacetla tak plno zenskym pomohl🙂 jen me po nejake dobe uzivani clostiku bolelo hrozne bricho... Drzim palce at se brzy zadari😉

no_title
27. led 2017

bere se jen 5 dní. Obvykle 5.-9. DC, někteří mívají 3-7.DC. Okolo 11. DC se chodí na ultrazvukovou kontrolu, zda je dominantní folikul, pokud je dostatečně velký (cca od 18 mm do 24 mm), píchne se injekce Pregnylu, který spustí ovulaci, takže plánovaný styk. Utrogestan většinou lékaři nasadí pár dní po tom Pregnylu nebo od 17.DC, pokud dominantní folikul nebyl.
Pokud tě doktor nechce vidět na kontrole, tak bych do Clostilu nešla a přesla raději na odbornější pracoviště, přímo do Centra asistované reprodukce, protože Clostil se může maximálně 12x za život a navíc musí být pod kontrolou, zda nevzniká hyperstimulační syndrom. A není třeba se bát, v CARech tě nebudou tlačit do IVF, jen je tam výhoda, že člověka můžou objednat klidně za 2 dny, pokud folík ještě není dost velký, což u gynekologa většinou moc nejde.

katy48
autor
27. led 2017

Moc děkuji za názory. Utrogestan beru už pres pul roku. Byl mi nasazen kvůli absenci MS. S nim vše funguje, dnes jsem byla u doktora a ten mi nasadil Clostik. Na kontrolu jsem objednána 11 az 13DC po druhem měsíci užívání Clostiku. A Utrogestanem mám brát stále jak jsem zvykla takže 17.DC po dobu 10 dni 1-0-1, tak jsem se chtěla zeptat jakou s tím mate zkušenosti.

danaerzi
28. led 2017

Ahoj, podařilo se mi otěhotnět hned druhý měsíc a vedlejší účinek jsou dvojčata 🙂

luska__
28. led 2017

Ahoj, ja jsem brala v listopadu 1-0-1 od 5-9 a 13 DC mi doktor rekl, ze žádný folik a hned mi narval otriville? Nebo tak nejak , aby došla ms ( v přibalaku píšou, ze je na zastavení ovu, jenže ten jsem si vzala asi 3x a pak duphaston, který jsem měla doma z říjnového užívání, jelikož tamto jsem nechala v práci.) ms přišla 23dc , cykly mám treba i 50dc..doktor Na poslední kontrole po clostiku v listopadu rekl, ze uz nejsem v jeho kompetenci a ze buď se mám přestat snažit a nechat tělo, nebo jít do car a nebo čekat zazrak. Ze uz ma strach me "léčit" Ale jelikož jsem měla 1 balení navíc, tak jsem si ho v prosinci vzala 0-1-0 5-9DC a říkala jsem si, ze to stejne bude k ničemu , kdyz si dávám 1denne a ne jako minule 2. No a 8.1 test , který jsem si dělala, protože se mi událo , ze jsem tehotna .. věřím, ze to byl clostik a pro me risk byl zisk . Nyni beru utrogestan 0-0-2 do pochvy

katy48
autor
29. led 2017

Moc děkuji za Vaše zkušenosti. Snad se nám také co nejdřív zadaří 🙂 ale doufám, že se podaří jen jeden Brouček, ze 2 a více mám opravdu strach.

klara_hollasova
29. led 2017

@katy48 tak mě dál radši doktor půl a půl tbl aby se uvolnilo jen jedno vajíčko..

luska__
29. led 2017

@klara_hollasova první moje otázka byla a je tam jedno, ze jo? Uz chodim k jinému 🙂 raději

katy48
autor
30. led 2017

Tak půlku si klidně můžu vzít místo 1-0-1, ale myslím si, že u mě je to dlouhodobější. Tak proto možná nasadil 1-0-1, ale asi dam na vas a zkusim to první jen z půlkou pokud se zadari bude to OK a pokud ne další měsíc než půjdu k dr. můžu vzít tak jak mi to předepsal. Dvojčátka jsou krásná věc, ale vůbec si na ne nevěřím.

preceouska
2. únor 2017

Brala jsem jen Clost. u prvního těhu, myslím 5.-9. Den cyklu,jeden denně. Chodila na ultrazvuk,kdy mi doktorka řekla,že zřejmě žádný folík nenaroste,že to zkusíme další měsíc. No a ejhle hned ten první cyklus jsem otěhotněla,teď tu mám 4 leťáka. Nyní se stala náhoda,nehoda a jsem v 15tt bez jakékoliv pomoci léků. Přeji brzké otěhotnění 😀😀

katy48
autor
3. únor 2017

Je to asi nezvyklý, ale jsem strašně moc zvědavá jak to dopadne u me už aby jsem začala brát Clostik 🙂

zezule22
3. únor 2017

Ahoj holky. Já dostala právě Estrofem 1mg 1-28 a pak 14-28 I s Utrogestanem......Měla jsem totiž ZT a paní doktorku při revizi totiž tak bavilo škrábat, že mi tam nic nenechala!!!! Od revize 6.12. žádná MS - ani po Agolutinu. Sliznice skoro žádná nedorostla.Takže teď hormony na kdovíjak dlouho....Jsem pěkne nasraná - tešila jsem se, že se budeme moci v únoru už snažit a místo toho se budu cpát tím svinstvem. Máte některá takovou zkušenost? Četla jsem, že to brání ovulaci ale snad Estrofem v tak malé dávce by neměl ne? Kontrolovala bych to bazálkou ale tu to prý zkresluje - tak nevím....Hrozně se bojím jestli se to tím fakt nakopne nebo co se bude dít dál...Uf jsem ź toho na nervy... ☹

katy48
autor
3. únor 2017

@zezule22 já beru Utrogestan už přes půl roku takže o tom ti mohu povypravět. Co jsem se dozvěděla já tak je na úpravu cyklu a mě třeba opravdu funguje a vždy se MS dostaví bohužel. Ale prý ovulaci blokuje pokud ji nemáš před tím než ho začneš brát. Jinak na udržení těhu by se měl brát az 2 den po ovu.

lussinka88
4. únor 2017

@zezule22 nemyslím, že by ti to udělala schválně. Oni prej jdou poslepu.... a je to lepší než když ti tam kousek nechaj (to jsem měla já, fakt to nikomu nepřeju). Estrofem ti na sliznici pomuže, kup si ještě červený grepy po nich taky krásně roste sliznice 🙂. Dej tomu čas, já byla na revizi třikrát a vždy cyklus potom jsem měla anovulační - takže jsem sliznici taky neměla... pak se všechno dalo do pohybu a vrátilo se to k normálu. Pokud ti dala clostík, tak se ti to rozjede 🙂 hlavně klid, vše más svůj čas... třeba si tělo potřebuje oddechnout, tak ho poslechni až bude připravený na další těhu, tak se vše vrátí k normálu. Fakt to nechce uspěchat - ikdyž to chápu, měla jsem to naprosto stejně 🙂... nakonec se vyplatilo počkat 🙂

lussinka88
4. únor 2017

@katy48 pokud nemáš ovulaci, tak ti určitě pomůže. 🙂 pokud ti ho dali jen na podporu otěhotnění, tak bych řekla že spíš ne. Byly jsme tady skupinka asi 25holek, co jsme ho braly na podporu ovulace a jen jedna díky němu otěhotněla 🙂 zbytek otěhotnělo až později bez clostíku... (někdo spontálně, někdo po vyléčení infekce, někdo po léčbě imunity, někdo po IVF)... Držím palčáky ať se co nejdřív zadaří

katy48
autor
4. únor 2017

@lussinka88 Clostik jsem dostala na ovulaci protože jsem mela anovulacni cykly. A s tím otěhotněním s nim je to tak 50 na 50, jsem zvědavá jaký účinek to bude mít u mě 🙂

misulinka85
4. únor 2017

Beru clostík už druhý měsíc 1-0-0 a zatím bez úspěchu. Teď ve třetím měsíci mám brát 1-0-1 a pak si jít pro další balení...MS se mi sice upravila na celkem pravidelný cyklus, ale co semnou ty hormony dělají to je mazec. Při ovulaci siné bolesti v podbříšku, před MS nalitá a bolavá prsa, tak že si na ně ani sáhnout nemohu a náladová jsem, že to až hezké není. Máte to někdo stejně? Jsem zvědavá jestli to k něčemu bude nebo ne 🙂

lory303
4. únor 2017

Ahojky, ja beru ted po druhe clostibelgyt, nyní jsem 10DC a v utery jdu píchnout pregnyl a 16DC budu jeste užívat Duphaston. Včera jsme byli na spermiogramu a nedopadl dobre ☹ a me narostly tri krasne folikulky, ale kvuli clostiku mam hodne nizko sliznici, takze nevím jak to bude resit dr. dal. To uvidim v utery. Jinak vedlejsi ucinky nepocituji az na tu nizkou sliznici.

janeckovadenimarie
Autor odpověď smazal
Zobraz
katy48
autor
27. říj 2019

@janeckovadenimarie mam clostilbegyt ale mepomohl az s duphastonem

janeckovadenimarie
Autor odpověď smazal
Zobraz
simonkapatrik
7. dub 2021

Ahoj holky potřebuji radu asi sem to blbé pochopila doktorku a vzala si 2 dny blbě clostik ještě před menstruaci máte někdo zkušenosti?děkuji mám docela strach

isabellacheerful
12. dub 2021

@simonkapatrik Ahoj určitě by bylo nejlepší spíš zavolat dr. Hodně štěstí 🐞🍀

simonkapatrik
12. dub 2021

@isabellacheerful tak sem volala naštěstí sem to dostala kdy sem měla i když sem zdlabla blbě prášky a řekla kdy mám brát ty máš zkušenosti z těmito prášky?

isabellacheerful
15. dub 2021

@simonkapatrik ahoj, ano brala jsem přes rok utrogestan 2-2-2 a pak jsem měla na dva cykly clostybegyt 1-0-0 a povedlo se nám druhý cyklus dvojčátka... Ale mam taky k tomu cystu a hematom to jsem se dočetla že je prej po těch lécích no.. Ale dr zas říkala že je to v těhotenství běžné tak věřím lékaři je to naše první tehu vytoužené po letech

Přeju hodně štěstí ❤❤❤❤