Bolest vaječníků

klarikikikiki
17. bře 2017

Ahoj holky,
potřebovala bych od vás poradit. Od ovulace 6.3.2017 mě pobolivalo břicho, bylo mi na zvracení, motala se mi hlava, přestala jsem pít kafe - najednou bylo strašně kyselý, únava... Od včerejška mě strašně bolí levý vaječník, jako kdybych tam dostávala křeče a chvilkami i pravý, mám strašný tlak na močový měchýř, ale to už od zhruba 10.3.2017. Měli jsme s přítelem při ovulaci nechráněný styk. Chci se napřed zeptat vás, zda s tím nemáte nějaká zkušenost, protože moje gyn. mi na jakýkoliv problém s bolestí u vaječníků odpoví tím, že když nechci brát antikoncepci, tak je to můj problém.

jitulka89
17. bře 2017

možná jen splašený hormony, taky mě vaječníky občas pobolívaj 🙂

klarikikikiki
autor
17. bře 2017

Děkuji ti za odpověď!
Tohle ale snad každou minutou stoupá, v práci normálně sedím, teď spíše na židli ležím 😅

jitulka89
17. bře 2017

hmm tak to je divné :D mě to pobolívá trošičku, spíš to cítím při chůzi nebo tak 🙂 a když si to toho místa dloubneš tak to bolí? u sebe totiž jsem vypozorovala, že když mě bolí vaječníky v době ovulace tak to poznám i tak, že když do toho místa dloubnu tak to bolí, zatímco když to nejsou ovulační bolesti tak to při dloubnutí nebolí :D ale každá jsme jiná a ženské tělo je něco nevyzpytatelného :D nebo jestli to nemůže být nějaká cysta? která by pak odešla s MS? ale to jsou jen spekulace :D

klarikikikiki
autor
17. bře 2017

No takhle jsem to měla taky a tenhle měsíc toto, ještě mě napadl ten močový měchýř, ale to zase tlačí spíš za ním 😀 s mým štěstím by to i cysta mohla mít, v minulosti mi již jednou praskla.. Vidíš, to mě nenapadlo takhle z první dobrý, děkuji! 🙂

jitulka89
17. bře 2017

@klarikikikiki no není zač 🙂 a když už jsi měla ovulku 6.3 zkoušela si už testnout nebo počkáš na MS? já jsem v tomhle vždycky hrozně nedočkavá a pak si za to nadávám :D

kapitanluu
17. bře 2017

@klarikikikiki ahoj, nechci tě ztrasit, ale v první řadě bych měnila gynekologa, nenechat se odbít! Já jsem tak chodila půl roku a nic se s tím nedělalo, pak jsem začala slabé krvácet a nakonec mě ztrasili ze mě musí vyoperovat vejcovody a nevím co ještě. Nedalo mi to a našla jsem úžasnou paní primářku na gynekologii která okamžitě ty jejich šílený předzvěsti vyvrátila a naopak zjistila , že mám zánět vaječníků a odstep děložního čípku. Neskutečně mi pomohla a nakonec čekám i mimi a budu rodit přirozenou cestou...Takže pokud k tomu co říkáš gynekolog má přístup: tvůj problém..Tak fofrem vyměnit a hned se snad vše i vysvětlí.Budu držet palce..

klarikikikiki
autor
17. bře 2017

Hele nedávám si 😂 to víš že jsem si ho udělala, ale teď jsem si řekla že počkám až jestli MS přijde a nebo ne, ale už aby to bylo!!! 😀

klarikikikiki
autor
17. bře 2017

@kapitanluu ahoj, no já už jsem se snažila, ale tady mají všichni plno, protože skoro každý kdo je u jiných doktorů odešel od mojí doktorky.
Ona je takový satanáš..

kapitanluu
17. bře 2017

@klarikikikiki jejda, tak snad se to brzy vysvětlí..Držím palce!

klarikikikiki
autor
17. bře 2017

@kapitanluu děkuji ti moc a hodně štěstí u porodu a zdravé miminko!! 🙂

kapitanluu
17. bře 2017

@klarikikikiki děkuju, doufám, že už příští týden vykoukne na svět🙂

lovely_creature
17. bře 2017

@klarikikikiki Se nedivím že lidi odcházejí, s takovým přístupem

jitulka89
17. bře 2017

@klarikikikiki no mě čeká MS příští víkend a pořád mi teď v hlavě šrotuje že v pátek už bych mohla vědet jak na tom jsem ale pak si říkám, že počkám po víkendu a testnu až když nepřijde MS a takhle pořád dokola :D snad to vydržím vážně počkat, už mě ani nebaví si pořád chodit do lékárny pro testy a doma mám poslední dva :D

klarikikikiki
autor
17. bře 2017

@lovely_creature bodejť by nedocházeli, kvůli její chybě se narodilo spoustu dětí buď předčasně nebo s nějakým postižením a to je proto, že ji všechno přišlo normální.. 😠

klarikikikiki
autor
17. bře 2017

@jitulka89 no mě čeká v pondělí, tak jsem Taky řekla, "holka, to vydržíš!" 😀 do lékárny chodím a rovnou si jich kupují více najednou, poprvé se mě paní lékárnice ptala, proč tolik? Tak jsem ji říkala že mě nebaví sem běhat každý měsíc 😂.. Dnes už mě zná 😀 nejhorší je, jak je člověk netrpělivý a všechno chce hned. Měli by vymyslet testy na 2 mlU/ml, to by byl život krásnější 😂

jitulka89
17. bře 2017

@klarikikikiki moje rec :D:D:D:D:D jsem rada ze v tom nejsem jedina :D:D

klarikikikiki
autor
17. bře 2017

@jitulka89 to rozhodně ne, občas si s těmi testy přijdu jako důchodce v Kauflandu 😂

jitulka89
17. bře 2017

@klarikikikiki a jak dlouho už se snažíte? 🙂

klarikikikiki
autor
17. bře 2017

@jitulka89 půl roku jsme nechávali volný průběh a teď druhý půlrok jsme trochu intenzivnější, přítel to tak nebere, ale já to pojala jako životní úkol 😂 a jak dlouho vy? 🙂

jitulka89
17. bře 2017

@klarikikikiki já vysadila prášky v říjnu a bláhově jsem si myslela, že se povede na první max. druhou dobrou :D takže dva měsíce jsem byla v klidu a teď už mi z toho začíná hrabat :D bála jsem se abych měla vůbec ovulaci, ale tu naštěstí mám, ale stejně mě ještě zlobí cykly :D doktorka mi teď předepsala Utrogestan, ale řekla mi, ať je beru od 15-25 DC, pak jsem si přečetla, že můžou blokovat ovu, když se nasadí dřív a tu já mám tak 16-90 DC :D takže taky mám doktorku pěknou ignorantku :D No přítel je taky v pohodě, říká mi, že se moc pozoruji :D ale nevím jak toho dosáhnout :D

klarikikikiki
autor
17. bře 2017

@jitulka89 protože ti chlapy mají všechno na párku 😀 to je neštěstí tohle 😂
Já neberu antikoncepci od ledna 2016, a ovulaci také mám i ji poznám jak mě bere vaječník a stejně nic, to je prostě hrozný, normálně jsem dostávala MS 2-3 dny před očekáváním a musím zaklepat dneska ještě nepřišla a jinak chodí po ránu, tak snad tyhle příznaky směřují k cíli 🙂 hlavně vydrž a nemysli na to, jinak to nebude nikdy 🙂

jitulka89
17. bře 2017

@klarikikikiki jo snažím se, ale to že nevím co se ve mě děje a pořádně si nemůžu nic naplánovat do budoucna mě deptá :D Tak to moc držím palce ať to tentokrát vyjde 🙂

elveren
17. bře 2017

@klarikikikiki nevím, jestli to byla ovulace (to jsem tak nějak nikdy nesledovala), ale občas mě vaječníky pobolívaly taky. Střídavě. Mě pomáhalo teplo a bylo to v pohodě.
Každopádně bych ihned změnila gynekologa, protože říct mi můj doktor, že je to můj problém, když nechci brát antikoncepci, to bych asi moc slušná nebyla. Anti jsem nebrala cca šest let, začala jsem používat kalíšek, trochu změnila myšlení, co se týče menstruace, a bylo mi fajn 🙂
Co se týče otěhotnění, první pokusy jsem hrozně prožívala, při zpoždění jednoho dne hned test, jestli náhodou konečně. Pak jsem si řekla, že pokud to má přijít, tak to přijde, neřešila jsem to. Zpoždění jsem měla asi týden a půl, testy negativní, prsa bolela. Byla jsem zrovna na kurzu od VŠ, na konci pro mne přijela mamka, na uvítanou mě zkoukla od hlavy k patě a řekla: "Ty seš těhotná!" :D A taky že jo :D

klarikikikiki
autor
17. bře 2017

@jitulka89 no hlavně si člověk pořád hlídá co jí, pije.. A pak stejně přijde MS 😀 trochu na hlavu, ale člověk tomu malýmu stvoření nemůže ublížit i když ještě není vidět (test) 😀 taky ti držím palce 👍 🙂

klarikikikiki
autor
17. bře 2017

@elveren já vůbec nechápu jak ji mohli dát diplom, takový opici! 😀
Musím začít asi pořádně pátrat a případně někam dojíždět..
Tojo to máš pravdu, ono když to ještě být nemá, tak to nepřijde i kdyby se člověk na hlavu stavěl, mě jenom přijde líto, že holky, které si jdou jednou někam užít, tak jsou hned v tom a jiný se můžou snažit roky a nic - je to nefér..
Jojo mamky jsou nejlepší 😀🙂

elveren
17. bře 2017

@klarikikikiki A víš proč jsou hned v tom? Protože to neřeší... Pak taky pomáhá trocha toho alkoholu, to si taky nepřipouštíš, že TEĎ by to mohlo vyjít :D Upřímně si myslím, že i ten náš poklad vznikl s dvěma pivy :D Fakt jsem se k tomu hodně upínala, když jsem teda přítele přesvědčila, že nemusí furt utíkat, že to nevyjde hned napoprvé a může to trvat měsíce i roky. Po několika zklamání, kdy jsem na záchodě brečela, že ta mrcha zase přišla, jsem to vypustila a do dvou měsíců to bylo 🙂

klarikikikiki
autor
17. bře 2017

@elveren jojo asi to tak bude 🙂
To by asi ale koukal kdyby to vyšlo hned na poprvé co? 😂
Máš pravdu, hlavně se k tomu neupinat a bude to 🙂

elveren
17. bře 2017

@klarikikikiki To bych koukala tak trochu i já :D Ono i teď to bylo takové "plánovaně neplánované". Hlavně se nespoléhat na plodné a neplodné dny, páč u mě to teda fakt nevyšlo :D

jitulka89
17. bře 2017

@elveren a jak se ti podařilo to vypustit? mě to moc nejde, už jen kvůli tomu, že mám po ovu brát ten utrogestan tak si musím každé ráno měřit BT a hlídat to :(

kapitanluu
17. bře 2017

Já jsem chodila kupovat testy každý měsíc víc jak rok, pak jsme začali stavět dům a všichni mi říkali at se na Mimi moc neupinam, že to pak nejde.vzdy jsem na ně koukala ...Jak to jako mám udělat? Nemyslet na to? Pak jsem s holkama šla slavit narozeniny a totálně jsem se střískala a ono ejhle..😂