Přišití oušek v Praze, máte zkušenost?

palka82
13. srp 2015

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Chci nechat synovi prišít ouška protože je má od mala odstátá. Všude čtu jen jaké mají zkušenosti ale nikde se nemůžu dočíst, kde to dělají.Byli jsme ve vinohradské, ale tam máme přijít až mu bude 8 let, což nechci už jen kvůli posměchu spolužáků ve škole. Nemáte prosím nějaké zkušenosti případně doporučení lékaře a hlavně nemocnice aby měl ouška hezká? 🙂 Moc děkuji

kamino
13. srp 2015

Pripojuji se,mame take usatce.. sice to chci resit tak v 6 letech,ale je dobre znat zkusenosti ostatnich..

mandala
13. srp 2015

@palka82 Nejsem sice z Prahy, ale u nás to dělají normálně na ORL, myslela jsem, že dělají všude. 😕

sookie
13. srp 2015

taky to ted dost resim, plánuju to na pristi jaro, to bude dceri necelých 5 let... asi v motole nebo na karlaku, nebo uvidíme kde, ráda si přečtu zkušenosti těch, co to už mají za sebou!

palka82
autor
13. srp 2015

Tak snad se nám někdo ozve s doporučením 🙂 Ještě mě napadla bulovka ale raději bych někam kdo již má zkušenost. Oni jsou názory rozdílné. Někdy doporučují pozdější věk kvůli lokální anestezii a dítě líp spolupracuje i při převazech, někde říkají mezi 5-6 rokem kdy je chrupavka už vyvinutá ale né tak tvrdá a tím pádem je celý zákrok méně bolestivý. Zase v tomhle věku se určo dělá zákrok v celkové narkóze.

zo_ja
13. srp 2015

No, kamarádka podstoupila v dospělosti, rozdíl nebyl poznat.
Problém měla ona sama se sebou, pže ač jí to přišlo hrozný, tak byla velmi atraktivní a nosila delší vlasy, přes který bylo poznat celkem nic.
U chlapa mi to přijde maximálně milý nebo roztomilý. Je to spíš otázka přístupu k dítěti, k jeho sebepřijetí a sebevnímání. Ale když už to vadí mamince, že dítě není "dokonalé" dle žurnálu a jejích představ....
Vybavuju si třeba jednoho ušatýho, vzdělanýho gentlemana, který byl i dost atraktivní, neměl v mladém věku ani moc vlasy, tak to nosil do hola, na hodně vysoký prac. pozici, připomínal mi netopýra - v dobrým, a byl to velkej sympaťák celkově. Všechno není jen o vzhledu.
Nevím, jestli stojí za to tolik stresu a bolesti dítěte, plus zdravotní rizika narkózy, která ho mohou vážně i fatálně poškodit. Celková narkóza není žádná sranda a má dost velká rizika.

ajka198
13. srp 2015

@zo_ja jenže mamince to vadi jen z toho důvodu, že nechce, aby se její dítě trápilo a aby se mu ostatní neposmivali. Vím o cem mluvim. Jen ten posměch je důvodem, že o plastice u ditete uvažuji. Jinak mas samozrejme pravdu, vzhled není všechno. Deti jsou ale citlivější na urážky než dospěli

lv
14. srp 2015

@zo_ja bohužel je to pak i otázka sebevědomí, kdyby některá měla nějaký extrémní rys, co by opravit šel, nechala bych to udělat. Vzhled není priorita, ale operací nosu, uši, jsou mraky a díky bohu zá ně..
Známá nechala dcerce ouska přišít v 9, druhá půjde taky. Zvládla to perfektně, těšila se.

palka82
autor
14. srp 2015

Holky děkuji za vaše názorky. Samozřejmě to vidíme každá jinak a každá k tomu máme svůj vlastní postoj. Pro mě je moje dítě dokonalé po všech stránkách a nechci ho nějak vylepšovat jen z rozmaru. Bohužel má velká a odstátá ouška že mu na nich skoro nedrží sluneční brýle a dokonce i doktoři na orl kde jsme byli se zánětem středního ucha nám to doporučili. Opravdu bych ho chtěla ušetřit posměchu druhých ikdyž teď vypadá roztomile 🙂
Takže jak jsem již psala, je to věc názoru, ale já bych tuto diskuzi ráda směřovala ke zkušenostem maminek, které si tímto zákrokem již prošli a napsali nám kde a jak byli spokojený.
Moc děkuji.

ajka198
14. srp 2015

@palka82 mi to taky doporučil doktor na orl. Syn má teprve 20 měsíců, tak budu ráda za zkušenosti ostatních. A souhlasim s tebou do písmene

katchula
25. srp 2015

@palka82 Ahoj, taky plánujeme operaci odstátých oušek a hledám kde (taky Praha). Známá byla loni se synem na Bulovce a jsou spokojení, takže jednu kladnou referenci bych měla 🙂 My chceme jít v 7 letech. O Vinohradech taky uvažuji, takže tam to nedělají dřív jak 8 letech? Syn jde teď do 1. třídy a dost zvažujeme kdy jít na operaci, aby moc nezmeškal...

palka82
autor
28. srp 2015

@katchula My jsme byli ve Vinohradský, kde mu ouška zkoukla mladá doktorka. Vypadala mile, ale říkala, že máme přijít nejdřív mezi 7-8 rokem. Oni to zkouknou a řeknou ti, jestli ještě počkat nebo ne. Tak si tam klidně zajdi. Jen upozorňuji, že tady to dělají v lokální anestezii a zákrok trvá hodinu až hodinu a půl. Což vím, že náš kluk by asi nedal. Ale zase je to lepší pro to dětské tělíčko. Konec konců pro nás všechny 🙂

palka82
autor
28. srp 2015

Jinak jsem volala do motola a tam mi řekli, že to dělají na ORL a mám si zavolat okolo 6 roku. Dělají to v celkové narkóze a objednací lhůta je 3-4 měsíce. Většinou to dělají na podzim nebo zjara a na převaz se chodí obden. Motol máme z ruky, ale zvažuji to.